Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
ghuu

Czy seks w wieku 16 lat to za wcześnie?

Polecane posty

Mam 16 lat a chłopak ma 17. Chcemy sprawdzić jak to jest i zrobić 1 raz ale boję się ciąży. Ostatnio gdy o tym z nim rozmawiałam to mnie się zapytał jak założyć prezerwatywę więc zatrzełam się zastanawiać czy to dobry pomysł bo jeśli coś zrobi źle to może być dramat. Z drugiej strony wiem że są tabletki po sprawdzałam ceny w internecie i kosztują od 35 - 120 zł więc na te tańsze mnie stać. Jednak jeszcze tego nigdy nie robiłam i mogę sama nie wiedzieć że coś zrobiliśmy nie tak jak trzeba. Mogła bym jeszcze policzyć dni bezpłodne ale mam nieregularny okres i nie wiem czy w związku z tym da się je u mnie policzyć. 

Edytowano przez ghuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ewelina.danielak napisał:

Tak, stosunek przedmałżeński w tak młodym wieku to obrzydliwość. Z bogiem.

A dlaczego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ewelina.danielak napisał:

Tak pisze w biblii. Jesteś zbyt niedojrzała na stosunek. Z Bogiem.

Do kiedy będzie dobry moment? Kiedy będę bardziej dojrzała? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, ewelina.danielak napisał:

Minimum 20 lat. Z Bogiem.

Czyli jak będę mieć 20 lat i będę uprawiać seks bez ślubu to nie będzie obrzydliwe a teraz jak mam 16 to będzie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, ghuu napisał:

Czyli jak będę mieć 20 lat i będę uprawiać seks bez ślubu to nie będzie obrzydliwe a teraz jak mam 16 to będzie? 

Źle to powiedziałam, 20 lat na ślub, i seks idący z nim w parze. Z Bogiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jolanta.biedroń napisał:

Można się ubezpieczyć w 2 prezerwatywy albo nawet 3 na raz. Trzeba improwizować czasami dla wspólnego dobra ;).

I w tedy nie ma szans na zajście w ciąże? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Seks jest dla małżeństw, a co najmniej dla dorosłych. Zawsze istnieje możliwość zapłodnienia, bo żadna metoda antykoncepcji nie daje 100% pewności. Jeśli zajdziesz w ciążę to co wtedy? To będzie odpowiedzialność twoja, twojego chłopaka i jeszcze waszych rodziców. Chcesz sobie komplikować życie? Dziecko zasługuje na to żeby przyszło kochane i oczekiwane a nie z powodu młodzieńczego popędu. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak młodemu, zbuntowanemu człowiekowi mówić, że nie wolno i liczyć, że tego nie zrobi i problem rozwiązany. Racja, jest to trochę wcześnie, ale jeżeli między młodymi buzuje to i tak pewnie do tego dojdzie. A jak już dojdzie, to lepiej, żeby byli zabezpieczeni.

A do Autorki - w internecie można sprawdzić wszystko, również to jak prawidłowo założyć prezerwatywę. Tabletki są pewniejsze, ale nie pozostają bez wpływu na organizm i nie wiem czy w Twoim wieku to dobry pomysł. No i pamiętaj, jak już dziewczyny pisały wyżej - ryzyko ciąży będzie zawsze. Jeżeli nie jesteście w stanie go zaakceptować, to lepiej się wstrzymać. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpiekniejsze lata zycia, nie komplikuj ich sobie.Wbrew temu co glosza media, ze wstyd byc singielka w wieku 12 lat a dziewica w wieku 18 a najwieksze osiagniecie to zlac sie w gacie i wrzucic nagranie do sieci.Mozesz zalowac od razu albo pozniej.A jezeli chlopak grozi, ze cie zostawi jak mu nie dasz, to odpusc go sobie, do 30 lat mozesz poznac tysiace innych, teraz nie jest czas na "ukladanie sobie zycia", w tym wieku "zwiazki" to chodzenie po parku/miescie czy na imprezy lub do kina razem

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam 15 lat. Wystarczy dojrzała decyzja. I odpowiednia osoba. Teraz mam 21 i nie czuję sie gorsza, że pierwszy raz był w wieku 15. Musisz to czuć! To najważniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.06.2020 o 21:15, Solanka napisał:

Seks jest dla małżeństw, a co najmniej dla dorosłych. Zawsze istnieje możliwość zapłodnienia, bo żadna metoda antykoncepcji nie daje 100% pewności. Jeśli zajdziesz w ciążę to co wtedy? To będzie odpowiedzialność twoja, twojego chłopaka i jeszcze waszych rodziców. Chcesz sobie komplikować życie? Dziecko zasługuje na to żeby przyszło kochane i oczekiwane a nie z powodu młodzieńczego popędu. 

Wlasnie siostra kolezanki zaszla w ciaze a regularnie stosuja prezerwatywe. Na szczęście ma ustabilizowama sytuację (męża, prace, dom).

 

W wieku 16 lat masz sie uczyc dziewczynko A nie myśleć o rzeczach które są dla dorosłych i odpowiedzialnych ludzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest za wcześnie. Będą Ci tu pisać u Bogu itd. i o seksie przedmałżeńskim 😂😂😂 to już nie te czasy. Jeżeli czujecie się gotowi, to śmiało. Użyjcie prezerwatyw. Tylko bądźcie ostrożni 🙂

  • Confused 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Ane1993An napisał:

Nie jest za wcześnie. Będą Ci tu pisać u Bogu itd. i o seksie przedmałżeńskim 😂😂😂 to już nie te czasy. Jeżeli czujecie się gotowi, to śmiało. Użyjcie prezerwatyw. Tylko bądźcie ostrożni 🙂

Tak. W razie czego, Ane poniesie za was odpowiedzialność. Dlatego was tak zachęca. Nie może się doczekać 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.06.2020 o 18:36, ghuu napisał:

Mam 16 lat a chłopak ma 17. Chcemy sprawdzić jak to jest i zrobić 1 raz ale boję się ciąży. Ostatnio gdy o tym z nim rozmawiałam to mnie się zapytał jak założyć prezerwatywę więc zatrzełam się zastanawiać czy to dobry pomysł bo jeśli coś zrobi źle to może być dramat. Z drugiej strony wiem że są tabletki po sprawdzałam ceny w internecie i kosztują od 35 - 120 zł więc na te tańsze mnie stać. Jednak jeszcze tego nigdy nie robiłam i mogę sama nie wiedzieć że coś zrobiliśmy nie tak jak trzeba. Mogła bym jeszcze policzyć dni bezpłodne ale mam nieregularny okres i nie wiem czy w związku z tym da się je u mnie policzyć. 

Przy nieregularnym okresie da się wyznaczyć dni płodne i niepłodne. Do tego służy monitor płodności Afrodyta Smart. Musisz mieć tylko do tego zainstalowaną darmową aplikację na telefonie. Polega to na tym, by na tym monitorze płodności (jest mały) nakłdasz kilka kropli swojej śliny, później to urządzenie nakładasz na aparat swojego smartfona (łączy się z aplikacją) i masz wynik. Wiesz kiedy ewentualnie stosować zabezpieczenie mechaniczne.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czekalam do czasu kiedy bylam samodzielna i moglam poniesc samodzielnie konsekwencje swoich decyzji 🙂 Wypadlo to po moich 18 urodzinach.

A slub wzielam z tym samym chlopakiem w wieku 19 lat i nie, nie bylam w ciazy 😉 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.06.2020 o 18:48, ewelina.danielak napisał:

Tak pisze w biblii. Jesteś zbyt niedojrzała na stosunek. Z Bogiem.

Maryśka miała 14 lat jak Jezusa urodziła, też pisze w Biblii.. józek raczej też korzystał, np chyba że wierzysz w to że ot tak sobie razem  mieszkali i za miskę strawy nie swojego dzieciaka chował 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dobrosułka napisał:

Pytanko.  To ile z was czekalo do slubu i w jakim wieku sie pobralyscie?

25.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak czujesz zę tego chcesz to why not, ale zabezpieczaj się żeby nie było niespodzianki. ja zaczynałam od prezerwatywy, ale obecnie mam diafragmę caya i jak bym ją wcześniej miała to z pewnością od razu bym zaczęła od takiej antykoncepcji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.06.2020 o 18:54, jolanta.biedroń napisał:

Można się ubezpieczyć w 2 prezerwatywy albo nawet 3 na raz. Trzeba improwizować czasami dla wspólnego dobra ;).

Specjalnie założyłam konto tylko po to, żeby napisać: ABSOLUTNIE TEGO NIE RÓB.

Nałożenie 2 i więcej prezerwatyw na raz będzie powodowało tarcie miedzy nimi, w najgorszym wypadku popękają.

Wiek jest w tej sytuacji mniej istotny niż rzetelna edukacja seksualna (o ile te kwestie związane z wiekiem nie naruszają przepisów prawa karnego, wiadomo). Poczytaj i doinformuj się, ale nie z podręczników wychowania do życia w rodzinie ani tym bardziej nie z losowego forum w internecie. I tak, wiem że sama tutaj piszę. Jeśli nie wierzysz w to wyżej o gumkach - wygoogluj i przekonaj się sama.

Uważaj na wszystkie źródła wiedzy o seksie jakkolwiek powiązane z religią, zazwyczaj nie są rzetelne.

Bądź odpowiedzialna, trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I, i zapomniałam dodać: wbrew pozorom, Anja Rubik ma świetną książkę o edukacji seksualnej, w której rozmawia z seksuologami, lekarzami etc etc. Jest o środkach antykoncepcyjnych, o chorobach przenoszonych drogą płciową, o anatomii, o pierwszym razie - generalnie cała wiedza, która może się przydać nastolatce przed pierwszym seksem. Jak stać cię na tabsy dzień po, to tym bardziej stać cię na książkę i paczkę prezerwatyw, a stres będzie dużo mniejszy. Buziaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz 16 lat. Tylko. Jak myślisz, jeśli zajdziesz w ciąże, to kto poniesie tego największe konsekwencje? Do kogo polecisz z płaczem? Jak skończysz szkołę? Pomyślałaś o tym? Jesteście niedojrzali. Seks jest tylko dla dorosłych i odpowiedzialnych osób, które będą w stanie przyjąć dar  w postaci dziecka. A wy ani szkoły, pracy, pieniędzy. No litości, użyjcie czasem mózgu, okej? 🖤

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×