Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Annn2020

Rodzina przekręca imię dziecka

Polecane posty

Daliśmy córce na imię Aniela. Mówimy do niej niej najczęściej Anielka ale moja rodzina często przekręca na tą nieszczęsną Amelke. Niby celowo tego nie robią ale mnie to irytuje. Poprawiam ich tłumacze ze to 2 różne imiona i nawet smoczek ma podpisany. A i tak często słyszę Amelka. Dodam że córka ma pół roku. Ktoś ma może pomysł co zrobić żeby wreszcie zapamiętali? Bo niedługo chyba zacznę im tłumaczyc recznie😉😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Annn2020 napisał:

Daliśmy córce na imię Aniela. Mówimy do niej niej najczęściej Anielka ale moja rodzina często przekręca na tą nieszczęsną Amelke. Niby celowo tego nie robią ale mnie to irytuje. Poprawiam ich tłumacze ze to 2 różne imiona i nawet smoczek ma podpisany. A i tak często słyszę Amelka. Dodam że córka ma pół roku. Ktoś ma może pomysł co zrobić żeby wreszcie zapamiętali? Bo niedługo chyba zacznę im tłumaczyc recznie😉😉

Mów do córki przy nich moja Anielica. Zrób koszulkę z imieniem i dziecku nałóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozdawaj rodzinie smakołyki za kazdym razem gdy użyją poprawnego imienia

w końcu sie nauczą

jak psy.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to twoja bliska rodzina czyli rodzice czy rodzeństwo to powiedz im otwarcie że córka ma na imię Aniela i prosisz żeby się tak do niej zwracać. Jeśli rodzina męża niech on gada. Jeśli to nie pomoże to też zacznij do nich mówić innymi imionami, a najlepiej ograniczyć kontakt może załapią o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd ja to znam😀

u nas w rodzinie urodziła się dziewczynka i ma na imię Lena, to moja mama wymyśliła jej zdrobnienie Luska- od Lusi😳 pytam się dlaczego tak a bo fajnie tak zdrobniałe, ale później dziecko głupieje od zmiany imienia... u mnie tez chcieli zmieniać a raczej zdrabniać inaczej to zmieniłam imię na takie ze nie ma żadnych zdrobnień...:/ napewno wkurzało by mnie to niemiłosiernie i ciagle bum upominała albo drastycznie ucięła kontakt aż się Nie naucza 🤨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Milkyway38 napisał:

Skąd ja to znam😀

u nas w rodzinie urodziła się dziewczynka i ma na imię Lena, to moja mama wymyśliła jej zdrobnienie Luska- od Lusi😳 pytam się dlaczego tak a bo fajnie tak zdrobniałe, ale później dziecko głupieje od zmiany imienia... u mnie tez chcieli zmieniać a raczej zdrabniać inaczej to zmieniłam imię na takie ze nie ma żadnych zdrobnień...:/ napewno wkurzało by mnie to niemiłosiernie i ciagle bum upominała albo drastycznie ucięła kontakt aż się Nie naucza 🤨

Może dlatego że Lena to jest skrót od imienia Milena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Natomiast moja sąsiadka ma córkę Ulę i rodzice nigdy do niej nie powiedzieli Ula, zawsze ją wołali Urszula, nawet jak była malutka.Teraz ma 25 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz im jakie znaczenie łacińskie ma słowo 'amelia' (wrodzony brak kończyn).

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój syn ma na imię Witek. Moja mama długo mówiła na niego Wojtek 😂 ale jakoś jej później minęło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×