Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Dark Evil

Pani Swojego Biznesu

Polecane posty

24 minuty temu, Noeliaa napisał:

Nie ma się co tym tematem przejmować. Po wczorajszej wypowiedzi Dudy jak on to popiera kobiety nie mam wątpliwość że coś tu śmierdzi. Zaraz pewnie zawetuje co trzeba i będzie po staremu a w Polsce będzie lada dzień po  30 tysięcy przypadków i będą w mediach trąbić że to wszystko przez zgromadzenia protestujących w całym kraju (co na pewno ma wpływ na rozprzestrzenkanie się wirusa )

Narobili tylko  gównoburzy, nakręcili ludzi żeby przucmic złą politykę w stosunku do covida. 

Naprawdę tak Duda powiedział? Muszę poszperać w internecie. 
ale... chyba już kiedyś tak było. I też Duda  wetował ustawę. I też tą od aborcji. 

Tego się nie da zawetować. TK to organ, który stwierdza zgodność lub nie z konstytucją. Jak stwierdzili, że jest niezgodne to jest niezgodne i już.

Jedyna opcja na zmianę to zmiana konstytucji, brak publikacji wyroku albo orzeczenie niekonstytucyjności TK.

3 minuty temu, Foko Loko napisał:

Tego się nie da zawetować. TK to organ, który stwierdza zgodność lub nie z konstytucją. Jak stwierdzili, że jest niezgodne to jest niezgodne i już.

Jedyna opcja na zmianę to zmiana konstytucji, brak publikacji wyroku albo orzeczenie niekonstytucyjności TK.

To zrobią głosowanie w sejmie. Dla rządu to nie problem uchwalać prawo po nocach

Tak tylko przycupnę z przypomnieniem, że to wątek o Pani Swojego Biznesu. 
Fajnie by było, gdyby na tym się skupiał. :<

50 minut temu, Leśny słój napisał:

Tak tylko przycupnę z przypomnieniem, że to wątek o Pani Swojego Biznesu. 
Fajnie by było, gdyby na tym się skupiał. :<

Wiem. 
Dzisiaj widziałam reklamę PSC na youtube- tej kolekcji kreatywny chill. 😂

W ogóle jak widzę wkuurw Budzy to mam wraźenie, że ona jest zła na zamknięcie lokali gastronomicznych tylko przykrywa to gadaniem o aborcji, źeby znowu jej ktoś nie zarzucił, źe tylko hajs jej w głowie. 
Bo Przestrzeń to teraz zupełnie nie zarabia na siebie. Juź teraz jest przecieź promocja na kawy i ciastka jak zrobi sie zakupy w sklepie. 

• Thanks 1

No teraz uczą laski malować brushpenami w notesach...

1 godzinę temu, Dark Evil napisał:

To zrobią głosowanie w sejmie. Dla rządu to nie problem uchwalać prawo po nocach

Ale nad czym będą głosować? Nie zmienią konstytucji, nie widzę tego zupełnie.

2 godziny temu, Noeliaa napisał:

Nie ma się co tym tematem przejmować. Po wczorajszej wypowiedzi Dudy jak on to popiera kobiety nie mam wątpliwość że coś tu śmierdzi. Zaraz pewnie zawetuje co trzeba i będzie po staremu a w Polsce będzie lada dzień po  30 tysięcy przypadków i będą w mediach trąbić że to wszystko przez zgromadzenia protestujących w całym kraju (co na pewno ma wpływ na rozprzestrzenkanie się wirusa )

Narobili tylko  gównoburzy, nakręcili ludzi żeby przucmic złą politykę w stosunku do covida. 

Ależ dokładnie o to im chodziło.

1 godzinę temu, Foko Loko napisał:

Ten trybunał prawnie jest nielegalny także wiesz hehe 

Przed chwilą, Szarlotka1 napisał:

Ależ dokładnie o to im chodziło.

Nic nie przyćmili, tylko ludzi wkurzyli w kosmos. Teraz to już nic im nie pomoże, bo się zbierze wszystko, i TK, i brak miejsc w szpitalach i brak kasy za lockdown, a lockdow tuż tuż

• Like 1

18 minut temu, Szarlotka1 napisał:

taaa tylko musieliby stwierdzić oficjalnie, że jest niekonstytucyjny 😛 a nikt teraz tego oficjalnie nie stwierdzi.

Poza tym akurat każdy TK stwierdzi, że projekt ustawy o legalizacji aborcji jest niezgodny z konstytucją. I na ten temat wypowiedzieli się też ludzie, którzy się na tym znają. Po prostu taką mamy konstytucję. Złą czy dobrą, chroni życie ludzkie od poczęcia i tyle.

btw. czy tylko moim zdaniem Kasia z Worqshop wygląda tragicznie w nowej fryzurze?

1 godzinę temu, Szarlotka1 napisał:

A poprzedni w 100% PO to był legalny? 
Dlaczego ma być nielegalny?

1 godzinę temu, Buka napisał:

Nic nie przyćmili, tylko ludzi wkurzyli w kosmos. Teraz to już nic im nie pomoże, bo się zbierze wszystko, i TK, i brak miejsc w szpitalach i brak kasy za lockdown, a lockdow tuż tuż

Ja perdole! czemu ludzie, którzy gromadzą sie w tłum(jakim niewątpliwie jest protest) mają mieć pretensje do rządu? Mogli sobie zrobić korona-party w chatach jeszcze. Deebile. Ale to nie nowość- nasze społeczeństwo to po prostu idiiioci- dlatego jest jak jest. 
A miejsc w szpitalach nigdy nie było dużo. A moze inaczej- ich ilość nigdy nie była dostosowana do polityki społecznej państwa. 

1 godzinę temu, Dark Evil napisał:

Ja perdole! czemu ludzie, którzy gromadzą sie w tłum(jakim niewątpliwie jest protest) mają mieć pretensje do rządu? Mogli sobie zrobić korona-party w chatach jeszcze. Deebile. Ale to nie nowość- nasze społeczeństwo to po prostu idiiioci- dlatego jest jak jest. 
A miejsc w szpitalach nigdy nie było dużo. A moze inaczej- ich ilość nigdy nie była dostosowana do polityki społecznej państwa. 

Co ty chrzanisz? Pandemia to wina protestujących? To sobie sprawdź dokładnie, kiedy się zaczęło - od puszczenia dzieci do szkół. Teraz to tak naprawdę nic nie ma znaczenia. Dzisiejsze wzrosty nie mają nic wspólnego z protestami.

• Like 4

2 minuty temu, Buka napisał:

Co ty chrzanisz? Pandemia to wina protestujących? To sobie sprawdź dokładnie, kiedy się zaczęło - od puszczenia dzieci do szkół. Teraz to tak naprawdę nic nie ma znaczenia. Dzisiejsze wzrosty nie mają nic wspólnego z protestami.

Nie mówie o dzisiejszych- dzisiejsze to najszybciej za tydzień. Ale protesty są już  od tygodnia. 
śmieję sie z deebilnych ludzi co najpierw latają na protesty a potem zdziwieni będą że chorzy. Deebilny naród, doprawdy.

9 godzin temu, Foko Loko napisał:

taaa tylko musieliby stwierdzić oficjalnie, że jest niekonstytucyjny 😛 a nikt teraz tego oficjalnie nie stwierdzi.

Poza tym akurat każdy TK stwierdzi, że projekt ustawy o legalizacji aborcji jest niezgodny z konstytucją. I na ten temat wypowiedzieli się też ludzie, którzy się na tym znają. Po prostu taką mamy konstytucję. Złą czy dobrą, chroni życie ludzkie od poczęcia i tyle.

btw. czy tylko moim zdaniem Kasia z Worqshop wygląda tragicznie w nowej fryzurze?

Jeśli mówisz o opcji na życzenie to chyba tak, ale nie jestem pewna.

i nie - nie jest tak, że każdy TK tak twierdził i tez nie jest to właściwy organ do orzekania. To zabieg PiS, aby ponownie nie gadać o tym w Sejmie, bo wiedzą, że tam nic nie uzgodnią.

Także ta retoryka, że to przez konstytucję jest nieprawdziwa.

tym bardziej, ze chronić życie kobiety też należy i powinno się.

ale wróćmy do Budzyńskiej, bo się robi offtopic.

9 godzin temu, Dark Evil napisał:

Poprzedni był legalny.

ten ma sędziów dublerów, a nie może.UE też o to się zwróciła i pewnie będzie cisnąć dalej o to. Poczytaj jak Ciebie to interesuje.

Stad lekarz może zignorować to orzeczenie i nie mają prawa mu nic zrobić.

a jakby próbowali to Haga i Polska płaci odszkodowanie, jak już kilka razy było.

9 godzin temu, Dark Evil napisał:

nasze społeczeństwo to po prostu idiiioci- dlatego jest jak jest. 

Ale jesteś też Polką? Bo zgłupiałam?

5 minut temu, Szarlotka1 napisał:

Poprzedni był legalny.

ten ma sędziów dublerów, a nie może.UE też o to się zwróciła i pewnie będzie cisnąć dalej o to. Poczytaj jak Ciebie to interesuje.

Stad lekarz może zignorować to orzeczenie i nie mają prawa mu nic zrobić.

a jakby próbowali to Haga i Polska płaci odszkodowanie, jak już kilka razy było.

Teraz moze, bo nie jest jeszcze opublikowane. Jak bedzie opublikowane orzeczenie, to nie będą mogli zignorowac i sąd nie będzie mógł "nic nie zrobic".

Musielibg faktycznie realnie podważyć konstytucyjność TK. A póki co nikt tego nie zrobił.

I tak, TK jest organem, który stwierdza czy dany projekt jest zgodny z konstytucją. Więc to taki ryzyk fizyk, bo ich zdanie jest już ostateczne. Po ich wyroku nie można dalej pracować nad projektem ustawy sprzecznym z konstytucją. I ich zdanie to nie jest opinia ludzi, którzy w nim są tylko obiektywne zbadanie tego, co na dany temat mówi konstytucja. A nasza mówi o ochronie życia od poczęcia. Więc jakikolwiek trybunał by nie był i ktokolwiek by w nim nie zasiadał, musieliby ogłosić dokładnie to samo, bo taką mamy konstytucję.

Wypowiadali się byli sędziowie TK. Ci, którzy byli prawomocnie wybierani. I mówili wprost, że taki wyrok musi być, bo tak mówi konstytucja.

Nawet jak się zmieni skład TK i jeszcze raz podda to pod głosowanie, to inny wyrok byłby szopką. 

Trzeba zmienić konstytucję.

A z drugiej strony patrzę na Amnesty które uważa, że człowiek jest człowiekiem dopiero w momencie urodzenia i jakos to tez jest sprzeczne. Dziecko urodzone w 30tc ma.normalne szanse przeżycia. Ba, dziecko urodzone w 25tc ma jakieś szanse przeżycia. Więc jaka jest różnica czy urodzi się naturalnie czy przez aborcję, skoro teoretycznie już byłoby odrębnym bytem, mogącym żyć bez brzucha matki?

51 minut temu, Foko Loko napisał:

z drugiej strony patrzę na Amnesty które uważa, że człowiek jest człowiekiem dopiero w momencie urodzenia i jakos to tez jest sprzeczne. Dziecko urodzone w 30tc ma.normalne szanse przeżycia. Ba, dziecko urodzone w 25tc ma jakieś szanse przeżycia. Więc jaka jest różnica czy urodzi się naturalnie czy przez aborcję, skoro teoretycznie już byłoby odrębnym bytem, mogącym żyć bez brzucha matki?

Ale aborcja to nie jest poród- ona nie kończy się urodzeniem dziecka. Dlatego jest wykonywana tylko do któregoś konkretnego tyg ciązy- kiedy płód/zarodek jest tak mały że nie będzie żyć poza organizmem matki ani trochę. Feministki chcą do 12tc.

Edytowano przez Dark Evil

9 minut temu, Dark Evil napisał:

Ale aborcja to nie jest poród- ona nie kończy się urodzeniem dziecka. Dlatego jest wykonywana tylko do któregoś konkretnego tyg ciązy- kiedy płód/zarodek jest tak mały że nie będzie żyć poza organizmem matki ani trochę. Feministki chcą do 12tc.

Po aborcji sie normalnie rodzi. Szczegolnie po tych aborcjach wykonywanych pozniej. Jest wywolywany przedwczesny porod, zadnego rozrywania szczypcami itd.

I nie, one nie chca do 12 tc, 12 tc to jest koniec aborcji farmakologicznej, kiedy wystepuje po prostu poronienie, a rana w macicy po lozysku moze oczyscic sie sama i nie wymaga interwencji lekarskiej, bo jeszcze nie jest za duza.

Natomiast to tez nie jest jeszcze czas, w ktorym widac jakiekolwiek wady letalne u plodu. Feministki postuluja o aborcje do chyba 24 tc, bo sa juz przypadki skrajnych wczesniakow z 25tc, ktore przezyly porod.

Wiec no to jest kwestia tak naprawde jednego dnia. 24tc + 6 mozesz wykonac aborcje, a 25tc juz nie mozesz.

I aborcja w tych pozniejszych tygodniach to jest normalny porod tylko wywolany sztucznie. Dziecko rodzi sie w calosci, tak jak i przy normalnym porodzie, tylko wczesniaki sie ratuje, a tutaj sie tego dziecka nie ratuje, nie daje sondy do zoladka, nie podpina pod respirator. Taka roznica.

Niemniej medycyna idzie do przodu i stopien przezywalnosci wczesniakow tez, wiec jest to dyskusyjne, czy za 10 lat nie okaze sie, ze wczesniak z 23tc bedzie mogl przezyc i w efekcie granica aborcji bedzie musiala zejsc w dol.

26 minut temu, Foko Loko napisał:

I nie, one nie chca do 12 tc, 12 tc to jest koniec aborcji farmakologicznej, kiedy wystepuje po prostu poronienie, a rana w macicy po lozysku moze oczyscic sie sama i nie wymaga interwencji lekarskiej, bo jeszcze nie jest za duza.

Ja widziałam na tych ich stronkach ze chcą aborcji do 12tc na zyczenie.  
I z tego co wiem to robi się łyżeczkowanie jamy macicy(tak jak to badanie diagnostyczne)- tylko tu usuwasz błonę śluzową z zarodkiem- stąd nazwa skrobanka. 
ale specem nie jestem, bo nigdy mnie to jakoś specjalnie nie interesowało

Edytowano przez Dark Evil

33 minuty temu, Dark Evil napisał:

Ja widziałam na tych ich stronkach ze chcą aborcji do 12tc na zyczenie.  
I z tego co wiem to robi się łyżeczkowanie jamy macicy(tak jak to badanie diagnostyczne)- tylko tu usuwasz błonę śluzową z zarodkiem- stąd nazwa skrobanka. 
ale specem nie jestem, bo nigdy mnie to jakoś specjalnie nie interesowało

Do 12 tyg jest farmalokogia - bierzesz tabletkę, jest sztucznie wywołane poronienie, zarodek jest tak mały, że nawet nie czujesz kiedy faktycznie wychodzi, do widzenia. Nie ma potrzeby łyżeczkowania, chyba, że jest krwotok, bo rana jest za duża. U większości kobiet nie powinno być problemów, L4 na kilka dni, leżysz i odpoczywasz.

Właściwie wszystko teraz jest farmakologicznie, nie ma wyrywania kończyn, miażdżenia główki itd.

Ja trochę jednak nie rozumiem idei aborcji na życzenie, bo jak się poprawnie stosuje antykoncepcję i odpowiedzialnie podchodzi do seksu to naprawdę bardzo ciężko jest wpaść. Potrzeba aborcji na życzenie jest dla mnie nieodłącznie związana z jakimś brakiem odpowiedzialności w seksie i w podejściu do seksu.

Już bardziej byłabym za tym, żeby kobiety, które nie chcą mieć dzieci nigdy, miały możliwość sterylizacji. 

Och Wy oceniające odpowiedzialność czy też bezmyślność kobiet... To proponuję, żebyście zrezygnowały w ogóle z darmowej opieki w szpitalach, bo założę się, że zdarza wam się niewysypiać, jeść akryliany, a nawet o zgrozo wypić alkohol. Już nie wspomnę o paleniu, stresie (a przecież są techniki relaksacyjne i medytacje, nie?) - czyli generalnie same pracujecie na swoje problemy zdrowotne. Czyli jesteście nieodpowiedzialne i bezmyślne. Bo wiadomo, czego robić się nie powinno, a co powinno, żeby być zdrowym. I jak się na to z boku patrzy, to w ogóle to jest łatwe.

A skoro same narażacie swoje zdrowie i życie, to nie powinna wam się należeć opieka w szpitalu np. 

Nie płakać potem, tylko do siebie mieć pretensje, jak sobie coś wyhodujecie.

To jest hipokryzja, ot co.

Odwalcie się lepiej od innych. Nie znacie ich, nie poznacie. Oceniać możecie tylko siebie.

Protesty nie mają właściwie żadnego zauważalnego wpływu na zachorowalność.

Jedna przeciętna szkoła to jest 1000 uczniów. Plus ich rodziny. Ludzie którzy siedzieli po wiele godzin razem w  pomieszczeniach. I widać wyraźnie po wskaźnikach zakażeń, że to szkoły są odpowiedzialne za to, co się dzieje. I zresztą naukowcy mówią to. Można znaleźć łatwo w sieci wykresy, tłumaczenie, itp. Przestańcie oskarżać protestujących. Na dworze trudno się zarazić, a większość ludzi ma maski.

• Like 3
  • Thanks 5

A wracając do Budzy - szczerze mówiąc wkurza mnie newsletter teraz i to parcie na sprzedaż takich pierdół. Nie ma żadnego realnego wsparcia, tylko chamska sprzedaż. Rozumiem biznes, zarabianie, ale akurat w tym tygodniu mogła dać na luz, sprzedaż zacząć od poniedziałku, a teraz skupić się na darmowych treściach wspierających. Na jakikolwiek temat nawet. 

• Thanks 1

14 minut temu, Buka napisał:

A wracając do Budzy - szczerze mówiąc wkurza mnie newsletter teraz i to parcie na sprzedaż takich pierdół. Nie ma żadnego realnego wsparcia, tylko chamska sprzedaż. Rozumiem biznes, zarabianie, ale akurat w tym tygodniu mogła dać na luz, sprzedaż zacząć od poniedziałku, a teraz skupić się na darmowych treściach wspierających. Na jakikolwiek temat nawet. 

Zwariowałaś? Budza na finansowym zakręcie(zamkniecie kawiarni), to musi teraz cisnąć sprzedaź mazaczków, notesików i planerow żeby całe PSC utrzymać. A już niedługo wychodzi książka Kaśki o bujo, więc trzeba przygotować grunt pod to i oswoić babki z kolorowankami.

1 godzinę temu, Foko Loko napisał:

Już bardziej byłabym za tym, żeby kobiety, które nie chcą mieć dzieci nigdy, miały możliwość sterylizacji. 

Też jestem za tym że powinna być legalna sterylizacja w Polsce(oczywiście prywatnie dla chętnych). Jednak u nas prawo na to nie pozwala(kodeks karny wprost mówi że za ubezpłodnianie jest kara więzienia) plus jest skonstruowane tak że zdejmuje praktycznie całą odpowiedzialnośc z obywatela za własne decyzje

11 minut temu, Dark Evil napisał:

Też jestem za tym że powinna być legalna sterylizacja w Polsce(oczywiście prywatnie dla chętnych). Jednak u nas prawo na to nie pozwala(kodeks karny wprost mówi że za ubezpłodnianie jest kara więzienia) plus jest skonstruowane tak że zdejmuje praktycznie całą odpowiedzialnośc z obywatela za własne decyzje

No ale sterylka u kobiet raczej jest nieodwracalna, więc dla mnie to nie jest rozwiązanie. 

25 minut temu, Buka napisał:

No ale sterylka u kobiet raczej jest nieodwracalna, więc dla mnie to nie jest rozwiązanie. 

To prawda. Tp znaczy- można udrożniać jajowody ale skuteczność jest mała. Mozna tez jajeczka zamrozic jak Dżoana Krupa i wtedy invitro. I to też jest jakieś wyjście. 
My raczej mowimy o tym w kontekście legalnej opcji.  

No ale to chodzi o kobiety, ktore nie chca miec nigdy dzieci i sa tego pewne. Takie powinny miec mozliwosc trwalego usuniecia swojej plodnosci.

No i sorry, ale dla mnie zdecydowanie inny kaliber to jest kiedy rozwalam sobie zdrowie jedzac zarcie z Maka niz kiedy zachodze w ciaze, bo nie chce mi sie zabezpieczac, albo poszlam w tango na imprezie.

O, jeszcze uwazam, ze tabletka po powinna normalnie byc dostepna w kazdej aptece bez recepty. I wtedy jak gumka peknie to nie ma problemu, bierze sie tabletke. I realna edukacja seksualna w szkolach, zeby wyeliminowac raz a porzadnie te wszystkie "w okres sie nie da zajsc w ciaze" albo "przy pierwszym razie nie ma ciazy"

Natomiast nie widze zadnego usprawiedliwienia dla postawy "nie chce mi sie zabezpieczac, to usune" albo "wpadlam, ale nie mam w domu miejsca, to usune". A tak to obecnie wyglada w dyskursie publicznym. Nie kojarze zadnego przypadku publicznego, gdzie kobieta usunela ciaze i mowila o tym oficjalnie i podala jakis konkretny powod poza tymi dwoma wyzej. A to wplywa na poglady opinii publicznej.

Bo jezeli ktos sie zabezpiecza odpowiednio, nie ma glupiego ryzyka typu "wsadze raz to nie bedzie ciazy", zachowuje higiene, to nie ma zadnej realnej szansy na ciaze, wiec ta aborcja na zadanie nie jest po prostu potrzebna. 

I tak jak mowilam wczesniej, Buka to jest temat, ktory w zalozeniach ma ocene 😛 wiec dziwie sie, ze teraz oczekujesz, ze nikt nikogo oceniac nie bedzie. Poza tym opinie mozna miec rozne. Mozna roznie myslec o durnych notesach i pisadlach, a mozna roznie myslec o aborcji czy in vitro. Mamy do tego prawo.

• Thanks 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się