Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
moniaK

Jakie mam wybrać imię dla córeczki?

Polecane posty

 Hej!

Chciałabym się was zapytać czy macie jakieś fajne imię dla dziewczynki, nie "oklepane". Nie mam nic do oklepanych imion, bardzo mi się podobają, a szczególnie imię Julka, niestety mój mąż się nie zgadza i mówi, że nie chce by jego córka miała "oklepane" imię, proponował takie imiona:

-Ilona :classic_angry:,

-Gosia,

-Marysia,

-Helena,

-Klaudia :classic_mellow:,

-Renata :classic_angry::classic_mellow:,

Dla mnie te imiona nie są za ładne, z tych wszystkich imion najlepsza jest Klaudia, ale też takie średnie, twarde :classic_mellow:, a reszta beznadzieja 😞

Moje propozycje to: Julka :classic_love:, Lena, Zuzia, Pola, Zosia, Ania (Po babci), Oliwia, Magda, czy Marta, ewentualnie Antonina, czyli Tosia, ale żadne z tych imion mu się nie podoba 😢

Także błagam o pomoc! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Anna sliczne. Moze Katarzyna-Kasia, Kasienka. Martynka. Dojdziecie do porozumienia. Rozpatrujcie jedno imie po drugim, w koncu cos spodoba sie Wam obojgu. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, moniaK napisał:

 Hej!

Chciałabym się was zapytać czy macie jakieś fajne imię dla dziewczynki, nie "oklepane". Nie mam nic do oklepanych imion, bardzo mi się podobają, a szczególnie imię Julka, niestety mój mąż się nie zgadza i mówi, że nie chce by jego córka miała "oklepane" imię, proponował takie imiona:

-Ilona :classic_angry:,

-Gosia,

-Marysia,

-Helena,

-Klaudia :classic_mellow:,

-Renata :classic_angry::classic_mellow:,

Dla mnie te imiona nie są za ładne, z tych wszystkich imion najlepsza jest Klaudia, ale też takie średnie, twarde :classic_mellow:, a reszta beznadzieja 😞

Moje propozycje to: Julka :classic_love:, Lena, Zuzia, Pola, Zosia, Ania (Po babci), Oliwia, Magda, czy Marta, ewentualnie Antonina, czyli Tosia, ale żadne z tych imion mu się nie podoba 😢

Także błagam o pomoc! 

Chcesz dać córce imię które ci  się nie podoba, tylko dlatego by nie było oklepane autorko? To chyba nie jest dobry pomysł. Potem możesz żałować. Musicie dojść z mężem do kompromisu. Zresztą uważam, że to kobieta ma ostateczny głos, bo po tacie ma już nazwisko 😛 . Mi się bardzo podoba Lena i Oliwia. Gosia, Klaudia też ładnie. Z imion których nie wymieniłaś podoba mi się np. Kamila. Zresztą to  forum to chyba nie jest dobre miejsce na zadawanie takich pytań, bo zaraz cię tu zjadą, że za oklepane, że za oryginalne, że znaczenie nie takie, bo każdemu podoba się coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pola i Zosia są ok, oczywiscie Julka też ale jest ich sporo juz we wczesniejszych rocznikach... :-))

Z tym że Pola to Apolonia :-)) chyba ;-). 

Mi się podobało jeszcze Kalina czy Jagódka (takie roślinne) 

A w przypadku córki wkręciłam sobie Józefinkę, nawet sama nie wiem czemu. Reakcje są różne aż zaczynam się wahać :-((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marysia i Hania są bardzo ładne... Zosia czy Anielka tez takie ponadczasowe... Julia, Zuzia czy Oliwia trochę oklepane... ale to wasze dziecko musicie dojść do porozumienia😊

u nas było tak ze maz wybrał imię dla pierwszej córki - Gabriela ( urodziła się w Polsce) ja teraz dla wybieram dla drugiej Będzie - Mia...miała być Antonia ale Ostatecznie zmieniłam zdanie. Wybrałam imię, które się nie zdrabnia, mieszkamy za granica i tu takie imiona są normalnością...Mężowi nie podobało się ani to ani to😕 ale zaakceptował moja decyzje Wkoncu To ja ja nosze pod sercem🙂😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie dać Helena (propozycja męża) a zdrabniać do Leny (twoja propozycja)😉  My mamy Aniele ale czasem zdrabniamy do Neli. Co do oklepanych imion to też jestem przeciwna bo sama takie posiadam. W pracy mam kilka koleżanek o tym samym imieniu i zawsze trzeba dopytac o którą chodzi. Dyskutujcie i na pewno dojdziecie do porozumienia. I jak ktoś wyżej napisał mama ma ostatnie slowo😉

Moim zdaniem ładne i nieoklepane imiona to Justyna Joanna Paulina Wanda Daria Izabela Marta i Urszula (Ula) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Propozycje twojego meza sa beznadziejne Renata dla dziecka???😯 ew Klaudia jest ładne. Twoje propozycje duzo lepsze kazde ladne jednak nie nazwalabym julka lena po to oklepane ale Pola magda wcale duzo nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Fioremore30 napisał:

Propozycje twojego meza sa beznadziejne Renata dla dziecka???😯 ew Klaudia jest ładne. Twoje propozycje duzo lepsze kazde ladne jednak nie nazwalabym julka lena po to oklepane ale Pola magda wcale duzo nie ma

Każda Renata była kiedyś dzieckiem 😂 wiem coś o tym 😉

Poli jest teraz dużo. U nas w jednej miejscowości są już dwie. To teraz bardzo popularne imię. Jeśli nie podoba Ci się to, co zaproponował mąż musicie szukać dalej. 

 Może coś, co brzmi jak poważne imię, a można ładnie zdrobnić? 

Może Witoria (Wiki), Gabriela (Gabi)? 

Edytowano przez ReniaW
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ReniaW napisał:

Każda Renata była kiedyś dzieckiem 😂 wiem coś o tym 😉

Poli jest teraz dużo. U nas w jednej miejscowości są już dwie. To teraz bardzo popularne imię. Jeśli nie podoba Ci się to, co zaproponował mąż musicie szukać dalej. 

 Może coś, co brzmi jak poważne imię, a można ładnie zdrobnić? 

Może Witoria (Wiki), Gabriela (Gabi)? 

Tak w latach 70-80tych. To nie te czasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2020 o 11:03, moniaK napisał:

 Hej!

Chciałabym się was zapytać czy macie jakieś fajne imię dla dziewczynki, nie "oklepane". Nie mam nic do oklepanych imion, bardzo mi się podobają, a szczególnie imię Julka, niestety mój mąż się nie zgadza i mówi, że nie chce by jego córka miała "oklepane" imię, proponował takie imiona:

-Ilona :classic_angry:,

-Gosia,

-Marysia,

-Helena,

-Klaudia :classic_mellow:,

-Renata :classic_angry::classic_mellow:,

 

Twój mąż się chyba mało orientuje w oklepanych imionach, bo akurat Maria jest na drugim miejscu pod względem ilości noszących ich kobiet, w tym oczywiście też dziewczynek. Na jakiś czas przestano je nagminnie nadawać, ale od pewnego czasu jest ich dość trochę. Helena też się chyba robi coraz bardziej popularna.

A może coś podobnego, albo leżącego obok do tych imion co podał mąż? 

Ilona - Iwona, 

Małgorzata - Magdalena, Marlena,

Maria- Marianna

Helena- Halina (dla mnie osobiście ble, ale może akurat)

Klaudia- Klaudyna, Kinga, Kamila

Renata -Regina

I w drugą stronę:

Julia -Julita (ale to chyba nie przejdzie)

Lena - kompromisem była by Helena, ale pewnie znowu u ciebie nie przejdzie 😄

Magdalena- pisałam wcześniej jako zamiennik do Małgorzaty.

Zuzanna- mogłaby być Zyta, bardzo rzadkie

Marta- Martyna

Pola- Paula, Paulina

A tak ogólnie, to dowal mu jak już tu wspomniano z nazwiskiem. Jeszcze uargumentuj, że coraz więcej kobiet zostawia sobie swoje nazwisko i niech się wali. Ewentualnie weź kalendarz i daj dziecku imię, którego imieniny wypadają w miesiącu urodzenia dziecka. Albo wybierzcie 2-3 imiona i zostawcie decyzję do momentu urodzenia się dziecka. Spojrzysz na dziecko i będziesz wiedzieć.

42 minuty temu, Fioremore30 napisał:

Tak w latach 70-80tych. To nie te czasy

Zdziwiłabyś się. Jest mnóstwo kilkunastoletnich dziewcząt noszących imię Wiktoria, a Gabriela od kilku lat wraca do łask.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Unlan napisał:

Twój mąż się chyba mało orientuje w oklepanych imionach, bo akurat Maria jest na drugim miejscu pod względem ilości noszących ich kobiet, w tym oczywiście też dziewczynek. Na jakiś czas przestano je nagminnie nadawać, ale od pewnego czasu jest ich dość trochę. Helena też się chyba robi coraz bardziej popularna.

A może coś podobnego, albo leżącego obok do tych imion co podał mąż? 

Ilona - Iwona, 

Małgorzata - Magdalena, Marlena,

Maria- Marianna

Helena- Halina (dla mnie osobiście ble, ale może akurat)

Klaudia- Klaudyna, Kinga, Kamila

Renata -Regina

I w drugą stronę:

Julia -Julita (ale to chyba nie przejdzie)

Lena - kompromisem była by Helena, ale pewnie znowu u ciebie nie przejdzie 😄

Magdalena- pisałam wcześniej jako zamiennik do Małgorzaty.

Zuzanna- mogłaby być Zyta, bardzo rzadkie

Marta- Martyna

Pola- Paula, Paulina

A tak ogólnie, to dowal mu jak już tu wspomniano z nazwiskiem. Jeszcze uargumentuj, że coraz więcej kobiet zostawia sobie swoje nazwisko i niech się wali. Ewentualnie weź kalendarz i daj dziecku imię, którego imieniny wypadają w miesiącu urodzenia dziecka. Albo wybierzcie 2-3 imiona i zostawcie decyzję do momentu urodzenia się dziecka. Spojrzysz na dziecko i będziesz wiedzieć.

Zdziwiłabyś się. Jest mnóstwo kilkunastoletnich dziewcząt noszących imię Wiktoria, a Gabriela od kilku lat wraca do łask.

 

 

Pisalam o renacie a nie o zadnej wiktorii czy gabrieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Fioremore30 napisał:

Tak w latach 70-80tych. To nie te czasy

Dokładnie w latach 80-tych. Sama mam tak na imię. I właśnie o tym pisałam, że każda Renata była kiedyś dzieckiem. A ty napisałaś, że imię dla dziecka Renata to masakra 😌 

Ale moja bratanica też tak ma na imię choć ma 23 lata. 

Mówiąc w skrócie nie miałam na myśli, że Renata to ładne imię i autorka postu ma je dać dziecku, tylko mówiłam o tym, że każda Renata była kiedyś dzieckiem. Czym się różni Renata od Antoniny? A Antonina to bardzo często teraz nadawane imię. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Fioremore30 napisał:

Pisalam o renacie a nie o zadnej wiktorii czy gabrieli

Zacytowałaś cały post i nic w nim nie zaznaczyłaś, żeby było jasne, że odnosisz się tylko i wyłącznie do Renaty.

  Osobiście to imię też mi nie podchodzi, ale jak już jesteśmy przy tym imieniu, to ono zawsze było bardzo rzadkie, nawet jak na lata 70-80, tak jak Teresa, albo Helena (Helenkę teraz dopiero szerzej bierze się pod uwagę). Zgodzę się tutaj z Dobrosułką, że może przyjdzie w modzie czas na Renaty. A co do mody, to jest wysyp Franciszków, Antonich i Stanisławów, a przecież to są imiona dzisiejszych dziadków, czyli lata 50, a ludzie nadają. Mało tego, ludzie klepią te imiona, bo niby stare, stateczne i nie brzmią jak patologiczne, a gdzie Władysławy, Józefy, Kazimierze, Mieczysławy? W takich przypadkach, to moda, moda, moda, nic innego jak tylko i wyłącznie moda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twój mąż za bardzo się rzadzi, ostatecznie to ty w cierpieniach urodzisz i nosisz, a on sobie najprzyjemniejsza część wybral, czyli nadanie imienia. Znajdźcie takie, które podobają się jednej i drugiej stronie. Nie masz swojego wymarzonego imienia, o którym zawsze myślałaś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wojna się skończyła :classic_biggrin: będzie Julka bo mąż już chyba miał dość :classic_cool: 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, moniaK napisał:

Wojna się skończyła :classic_biggrin: będzie Julka bo mąż już chyba miał dość :classic_cool: 

No i fajnie. Jezeli bedziecie miec kolejne dziecko to maz niech wybierze dla niego imie. Wszyscy beda zadowoleni. Julka nardzo ladnie. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może spróbujcie jeszcze poszukać. Mi się bardzo podoba imię Karolina a z tych co wymieniłaś najbardziej podoba mi się Marta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2020 o 11:03, moniaK napisał:

 Hej!

Chciałabym się was zapytać czy macie jakieś fajne imię dla dziewczynki, nie "oklepane". Nie mam nic do oklepanych imion, bardzo mi się podobają, a szczególnie imię Julka, niestety mój mąż się nie zgadza i mówi, że nie chce by jego córka miała "oklepane" imię, proponował takie imiona:

-Ilona :classic_angry:,

-Gosia,

-Marysia,

-Helena,

-Klaudia :classic_mellow:,

-Renata :classic_angry::classic_mellow:,

Dla mnie te imiona nie są za ładne, z tych wszystkich imion najlepsza jest Klaudia, ale też takie średnie, twarde :classic_mellow:, a reszta beznadzieja 😞

Moje propozycje to: Julka :classic_love:, Lena, Zuzia, Pola, Zosia, Ania (Po babci), Oliwia, Magda, czy Marta, ewentualnie Antonina, czyli Tosia, ale żadne z tych imion mu się nie podoba 😢

Także błagam o pomoc! 

 Z propozycji męża podoba mi się bardzo Marysia - ale jest dużo takich imion obecnie.

 z Twoich Lena i Pola bardzo ładne. Natomiast Oliwia to aktualnie co druga dziewczynka - nie podoba mi się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej chciałabym wam powiedzieć że już urodziłam małą Julkę, chciałam to wcześniej napisać ale oczywiście zapomniałam hasła 🙂 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×