Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Kasius66

Wcześniak ile powinien dostać modyfikowanego mleka?

Polecane posty

Cześć  

Urodziłam syna w 34 tygodniu, teraz ma równy miesiąc. Pisze do was z zapytaniem ile powinnam mu podawać mleka modyfikowanego. Lekarz w szpitalu kazał poniżyć jego wagę (teraz ma 2500) przez 150 i podzielić przez 8. Wychodzi na to ze nie całe 50ml powinien dostać lecz jemu to nie wystarcza czy mogę podać więcej ? (mieszkam w UK wiec tu lekarze mogą mieć inne zdania) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli widzisz, że się nie najada, to zrób trochę więcej. Ogólnie nawet dzieci rodzone w terminie potrafią mieć większy apetyt, niż wskazuje rozpiska na opakowaniu mm

Jeśli po takim karmieniu nic nie będzie się działo niepokojącego, to karm wg żądanych ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zrobisz 10 a nawet 20 ml wiecej to nic sie nie stanie. Kazde dziecko jest inne, kazde potrzebuje troszke innej ilosci jedzenia. Mojej corce zawsze bylo za malo jak dawalam wg rozpiski, a synowi za duzo. Na pczatek zwieksz ilosc mm o 10 ml i zobacz czy to wystarczy malemu lakomczuszkowi, jezeli nie to dodaj  kolejne 10 ml.  Przeciez zywienie dziecka to nie matematyka. Dzieci tez sa rozne i z roznym apetytem. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie nie najada, to dawaj wiecej. Sprawdź sobie siatki centylowe wagi wczesniakow. Mają o wiele wieksza rozpiętość,  niz dzieci urodzonych w terminie. Byc moze twoj syn bedzie duzy i po prostu wiecej potrzebuje. Niech sie najada.  Czesto zdarzaja sie takie skoki. Ze nagle o 20 ml wiecej i przez jakis czas nie zwiekszy dawki. Nie glodz dziecka. Moi dwaj synowie są duzi, wysocy, 97 centyl i powyzej siatki wzrostowo. I tez zawsze potrzebowali wiecej, niz mowi tabelka. Sredni syn za to jest tabelkowy pod wzgledem wzrostu i jadł mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×