Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Florense

Karnisz a ciężkie zasłony

Polecane posty

Czy karnisz metalowy o średnicy 16mm I wadze 700g udźwignie dość ciężkie zasłony? Mam do wyboru jeszcze dużo droższy karnisz metalowy 19mm o wadze 1.60kg. Mam dość ciężkie zasłony, a różnica w cenie jest ogromna I nie wiem, czy warto przepłacać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może poszukaj czego pośredniego tzn żeby jakość była dobra, ale cena niższa... 16mm to chyba bardziej pod firane i też niezbyt ciężką tak mi się wydaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, marawstala napisał:

Może poszukaj czego pośredniego tzn żeby jakość była dobra, ale cena niższa... 16mm to chyba bardziej pod firane i też niezbyt ciężką tak mi się wydaje...

Tez mi się tak wydaje... Jeszcze ta waga karnisza. Nie znam się na tym, ale zdaje się, że nawet metal, jeśli jest lekki, nie udźwignie bardzo ciężkich zasłon. Niby znalazłam informację, że metal udźwignie wszystko, ale wolałam się upewnić. Dzięki za odp!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Florense napisał:

Tez mi się tak wydaje... Jeszcze ta waga karnisza. Nie znam się na tym, ale zdaje się, że nawet metal, jeśli jest lekki, nie udźwignie bardzo ciężkich zasłon. Niby znalazłam informację, że metal udźwignie wszystko, ale wolałam się upewnić. Dzięki za odp!

... moj stary karnisz był wykonany z jakiejś metalowej rurki wydaje mi się że mogła to być podobna średnica... był pojedynczy tylko na firane  początkowo nawet się sprawdzał po jakimś tam czasie zauważyłam że środek uległ lekkiej grawitacji... obecny jest bardziej solidny to połączenie drewna i metalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Florense napisał:

Czy karnisz metalowy o średnicy 16mm I wadze 700g udźwignie dość ciężkie zasłony?

Jeśli podeprzesz co 50cm. to tak. Jeśli chcesz mieć normalnie mocowania co 1,5m. to min. 25mm. średnicy a jeszcze lepiej 30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×