Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Hej. Pisze do was z prosba o porade, gdyz sama nie wiem juz co robic. Moj maz ma dziecko z czasow nastoletnich, obydwoje byli bardzo mlodzi. Matka rzucila szkole szkole juz w gimnazjum (nie, nie byla wtedy w ciazy ani nie znala mojego partnera). Oni sie poznali jak mieli 18 lat na imprezie i wtedy tez stala sie owa sytuacja. Poznalam mojego partnera pare lat temu, wszystko bylo super, mala mowila do mnie nawet mamo czasami (nie wiedzialam jak reagowac),ale bardzo ja pokochalam. Spedzalismy czas co chwila razem, wpolne wakacje, wypady na festyny, muzeum, restauracje. Alimenty zawsze na czas, do tego co miesiac nowe ubrania przez nas kupowane jak i zabawki. Potrafilismy ja brac na wakacje 4-5 razy do roku. Ani ja ani partner ani jego rodzina nikt jej niczeg onie zalowal. Z matka wiecznie byly problemy, proba buntowania malej na poczatku naszego zwiazku przez nia i jej matke (babcie malej) .Ale udalo nam sie to zastopowac i bylo okej. Nigdy nie ingerowalismy w jej zycie. Z dzieckiem byly problemy od poczatku takie,ze traktowala nas i rodzine partnera jako sponsorow, i ze mama jest od milosci wy od prezentow i atrakcji (tak, takie slowa wypowiedziane przez 4 latke moga zabolec). Moze to tez nasza wina,ze chcielismy jak najwiecej dla niej by byla szczesliwa i miala to czego matka jej nie zapewnia. Zaczelo sie niewinnie od dziwnych tekstow, klamstw na nasz rzucanych. Ale dawalismy rade to wyjasniac. az pojawil sie taki problem,ze po wakacjach w zeszlym roku zaczela mowic ze nie chce sie z nami widziec b osie nas boi i sie z nami nudzi. Nikt nigdy jej krzywdy nie zrobil, zapewniam. Chcielismy to wyjasnic ona nie chciala sie spotkac. Dziadkowie mieszkaja od niej 10 minut nie chciala miec z nimi zadnego kontaktu, jak oni zabiegali nie chciala rozmawiac i przychodzla do nich tylko b yodebrac prezent na urodziny i swieta nie mowiac dziekuje. zabrala w drzwiach co jej i wyszla. No i tak te pare miesiecy od zeszlych wakacji nie blo zadnego kontaktu z nia. Nie chciala dzwonic ani rozmawiac jak my chcielismy dzwonic ani spotykac sie. Matka dziecka uwaza,ze to nasz wina,ze jestesmy zli. I ze ona jej nie buntuje tylko ona sama nie chce. Przed ta cala sytuacja byla okropnie niegrzeczna, krzyczala pyskowala, tupala , piszczala na tyle ze sasiedzi nam zwrocili uwage co jest nie tak i ze wezwa policje. Myslalam,ze sie spale ze wstydu. Potrafila podniesc reke na mojego meza mimo ze on jej nigdy nie uderzyl ani nic z tych rzeczy. Ja stalam z boku, staralam sie zrozumiec. Ze zaczela notorycznie klamac wiedzielismy tez z przedszkola. I jakby jej klamanie zaczelo sie wlasnie jak miala te 4 lata. Klamala tez na matke. Teraz ma 8. I wlasnie od paru miesiecy nie chce z nami kontaktu, teraz sie odezwala i moj maz sie wiecznie prosi o te kontakty. I powiedziala,ze sie moze spotkac na parenascie minut pod blokiem i ze tyle jej wystarcza ze ona wiecej nie chce i dodala ze raz na jakis czas. Nie jestesmy para idealna,ale to glownie przez to sa klotnie. Moj maz sie na mnie potem wyzywal za kazdym razem jak ona go olala, odtracila. Zaczelo mnie to bolec. Teraz tez sie na mnie wyzywa bo sam nie wie jak reagowac co robic. Odrazu dodam,ze oni sie szybko rozstali i dziekco nigdy nie widzialo ich razem, nie pamieta tego ze byli razem. Ja poznalam ja jak miala 3,5 roku. W miedzyczasie mial inna partnerke i mala jej nie lubila. Mnie polubila odrazu. Nie wiem w sumie o co sie chce poradzic, moze po prostu chce sie wygadac. Ze gdzies z boku jestem i ja i ze mnie to wszystko boli. Planujemy dziecko, on tego bardzo chce. Tylko jak ja mam chciec dziecko jak jest sytuacja taka? co powiem swojemu dziecku ? dzis masz siosre a za miesac nie? i tak w kolko ? chce stabilizacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy myślę, ze powinnaś przestać się przejmować małą i jej relacjami z ojcem. To oni sami muszą to wszystko poukładać. Raczej staraj się nie wtrącać.  I jeszcze - jedno na czym powinno ci zależeć, to twoje relacje z mężem.  I to powinien być twój priorytet. Zajmij się sobą i mężem a małą zostaw w spokoju. Jeżeli nic złego jej nie zrobiliście a tylko jest buntowana przez matkę - to to się i tak kiedyś skończy. Dziecko też ma oczy, uszy i rozum. I nieuchronnie będzie dorastać.

Aha - i jeszcze dobrze byłoby, żeby twój mąż nie dał się sprowadzić do roli wyłącznie dawcy prezentów.  Możesz mu to powiedzieć ale bardzo dyplomatycznie.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, amsterdam napisał:

Na dzień dzisiejszy myślę, ze powinnaś przestać się przejmować małą i jej relacjami z ojcem. To oni sami muszą to wszystko poukładać. Raczej staraj się nie wtrącać.  I jeszcze - jedno na czym powinno ci zależeć, to twoje relacje z mężem.  I to powinien być twój priorytet. Zajmij się sobą i mężem a małą zostaw w spokoju. Jeżeli nic złego jej nie zrobiliście a tylko jest buntowana przez matkę - to to się i tak kiedyś skończy. Dziecko też ma oczy, uszy i rozum. I nieuchronnie będzie dorastać.

Aha - i jeszcze dobrze byłoby, żeby twój mąż nie dał się sprowadzić do roli wyłącznie dawcy prezentów.  Możesz mu to powiedzieć ale bardzo dyplomatycznie.

Tylko wlasnie ta sytuacja mnie dotyczy 😞  bo on potem po kazdej takiej sytuacji/ odmowie jest mu przykro, jest smutny i chcac nie chcac odbija sie to nanas. To nie bylo tak,ze prezenty tylko. Bywala u nas bardzo czesto, nie tylko wakacje i ferie. To samo tez i lekcje z nami robila. Mialysmy tez czesto babskie spotkania. Ze ja gdzies szlam z mala sama. I naprawde, bylo idealnie. Matka dziecka tez wolala ze mna zalatwiac kwestie z mala niz z moim mezem. Ona go szczerze nienawidzi. I jest spokoj nie ma buntowani ajak akurat kogos ma, a jak nie ma to znowu to samo. Tez chce zalozyc rodzine,ale jak widze jak jest to po co mam se zgadzac na dziecko by potem musiec tlumaczyc w kwietniu siostre masz a w pazdzierniku nie i tak wkolko ? 😞  nie wiem czy to wazne,ale ona w czasie gdsy sie spotykala z mezem jako nastolatka miala tez innych, jakies tam zdrady, seksy na boku. Nidy nie robil testow, jako nastolatek nie przyznal sie rodzicom jak jest bo oni jej nigdy nie lubili. A teraz po tylu latach boi sie to zrobic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim mąż i jego rodzina musi ukrócić dawanie prezentów. Skoro dziecko nie potrafi powiedzieć choćby dziękuję to nie zasługuje na prezenty. Nie chodzi o kłanianie się, wielką wdzięczność tylko o zwykłą kulturę, której dziecko musi być nauczone. 

Rozumiem, że ojcu zależy na dziecku i kontaktach i to się chwali, ale... Może powinien przestać o nie zabiegać i samemu ocenić, całkowicie obiektywnie. Ja tu widzę naprawdę duży problem z matką dziewczynki. Jeśli podnosi w wieku 8 lat rękę na ojca to chyba czas na poważną rozmowę w obecności matki i dziecka. To zweryfikuje bardzo wiele. I nie, 8 latka ot tak sama z siebie, jeśli wszystko między Wami było wporzadku, nie powie, że nie chce się spotykać. Moja rada to spotkanie z matką i dzieckiem. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, BitchNaughty napisał:

Przede wszystkim mąż i jego rodzina musi ukrócić dawanie prezentów. Skoro dziecko nie potrafi powiedzieć choćby dziękuję to nie zasługuje na prezenty. Nie chodzi o kłanianie się, wielką wdzięczność tylko o zwykłą kulturę, której dziecko musi być nauczone. 

Rozumiem, że ojcu zależy na dziecku i kontaktach i to się chwali, ale... Może powinien przestać o nie zabiegać i samemu ocenić, całkowicie obiektywnie. Ja tu widzę naprawdę duży problem z matką dziewczynki. Jeśli podnosi w wieku 8 lat rękę na ojca to chyba czas na poważną rozmowę w obecności matki i dziecka. To zweryfikuje bardzo wiele. I nie, 8 latka ot tak sama z siebie, jeśli wszystko między Wami było wporzadku, nie powie, że nie chce się spotykać. Moja rada to spotkanie z matką i dzieckiem. 

No nie umie, ona uwaza,ze to jej sie nalezy. Druga sprawa jest taka,ze dziecko przy matce nie chce mowic nic, ewentualnie zaczyna plakac. Jak zostala spytana przy matce czemu nie chce sie spotykac spojrzala na matke a matka na to ze to "to ty nie chcialas, ja ci nie zabranialam" a dziecko spalilo buraka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, slonecznik99 napisał:

No nie umie, ona uwaza,ze to jej sie nalezy. Druga sprawa jest taka,ze dziecko przy matce nie chce mowic nic, ewentualnie zaczyna plakac. Jak zostala spytana przy matce czemu nie chce sie spotykac spojrzala na matke a matka na to ze to "to ty nie chcialas, ja ci nie zabranialam" a dziecko spalilo buraka. 

I tez z rodzicami meza jest problem. Oni teraz chyba w akcie desperacji brakiem kontkatu kupili prezent byle tylko ich odwiedzila, maz uwaza,ze to ich sprawa, a wedlug mnie to nienormalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, amsterdam napisał:

jedno na czym powinno ci zależeć, to twoje relacje z mężem.  I to powinien być twój priorytet. Zajmij się sobą i mężem a małą zostaw w spokoju.

Popieram.  Mała jest ewidentnie manipulowana przez swoją matkę. Czemu - nie wiem, skoro przedtem wszystko się układało dobrze.  Niech dziecko trochę zatęskni za tatusiem i za dziadkami. Na siłę jej nie przygarniecie. Miłości się nie kupuje.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, @Fionka napisał:

Popieram.  Mała jest ewidentnie manipulowana przez swoją matkę. Czemu - nie wiem, skoro przedtem wszystko się układało dobrze.  Niech dziecko trochę zatęskni za tatusiem i za dziadkami. Na siłę jej nie przygarniecie. Miłości się nie kupuje.

ja to wiem. zwlascze,ze kontaktu nie bylo od zeszlego konca wakacji. Wiec tyle miesiecy. i nie zatesknila. ale moj maz sie ludzi ze mu sie w ramiona zyczy i powie,ze tatusiu tesknilam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×