Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Monika1117

Keto-grupa wsparcia czerwiec 2020

Polecane posty

Monika 🙂 dopiero teraz ukazał mi się Twój wpis.

Ja do zrzucenia mam 40 kg 🙈 dużo bardzo dużo. 

Nie dam rady pozbyć się cukru. Już kiedyś byłam na ketozie z cukrem sobie dawałam rady gorzej było z tęsknotą za pieczywem. 

Ja proporcje mam wyliczone przez dietetyka. Narazie będę się tego trzymać ale z czasem będę musiała włączyć więcej produktów i tu appka będzie już konieczna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy dzień za mną. Bez problemu okno żywieniowe zakończyłam o 18. Teraz pije herbatę zieloną.

Z minusów jak narazie to suplementy których mam sporo i łykanie nie należy do przyjemności. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie tu pustki. 

U mnie drugi dzień diety jak narazie bez żadnych problemów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mialam jeden dzien zalamania od poczatku czerwca.  Tydzien temu zjadlam za duzo owocow, poprawialm slodyczami.

Efekt tego byl widoczny niemal natychmiast. Waga w gore, zostalam wywalona z ketozy. Zajelo mi tydzien do powrotu. Ketostix ponownie pokazuje wysoki poziom ketomow w moczu.

Dzisiejszy jadlospis:

Kawa z maslem klarowanym (40g)

Jajka po rosyjsku (2 jakja na twardo, zotka wymieszane z 2 lyzeczkami majonezu i smazonego boczku pokrojonego w kostke plus przyprawy)

Gouda z majonezem (14g plus lyzeczka majonezu)

Bita smietana z truskawkami (150g truskawek)

Burger (wolowe mieso mielone z przyprawami 150g), brokuly

Oczywiscie 2.5 l wody.

Oczywiscie do tego kawa. Jestem zalezna od kawy. Bez niej jestem odrobine niebezpieczna 😉

Jutro 4 w tym tygodniu sesja na silowni. Jak ja sie ciesze z otwarcia silek!!!! Niby nie robie nic wielkiego, ale 200 kalorii na biezni i 25 minut cwiczen silowych i na wzmocnienie kregoslupa.  Moj cud zegarek pokazuje zwykle 300 kalorii po takiej wizycie. Niby nic a cieszy....

Poza tym z czasem zwieksze intensywnosc. Nie ma co przesadzac.

Jak u Was, moi dodzy z aktywnoscia fizyczna? Wiem, ze przy nadwadze jest to problemem. U mnie przy 82 siadaly mi kolana i plecy.

Teraz jest juz duuuuzo lepiej.

Kolejnym wielkim plusem jest zmiana mojego nastroju. Mam o wiele wiecej enerii, doskonaly sen (mozna do mnie strzelac, co najwyzej przekrece sie na drugi bok) i do tego jestem w super nastroju.

Walczymy dalej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2020 o 11:40, Fili napisał:

Jakie tu pustki. 

Cześć dziewczyny !   Uważajcie, bo ja lubię pisać pamiętnik :classic_biggrin:  Jak się wciągnę, to będę tu wchodzić codziennie.

Zaczęłam od zakupienia dwóch książek na Allegro - już je mam.  1. Dieta ketogeniczna. Jak odzyskać zdrowie.Bruce Fife,  2. Kompletna dieta ketogeniczna dla każdego. Amy Ramos.

Zaczęłam od tej pierwszej i czytam. Lubię być teoretycznie przygotowana do wszelkich działań.  Imponujecie mi swoją wiedzą w tym temacie - ale was dogonię :classic_smile:

Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny 🙂

Jak miło, że jesteście. Dalej dietuje jakoś większego kryzysu nie było. Samopoczucie dobre. Właśnie piję kawę z olejem kokosowym. 

Monika fajny ten Twój jadłospis. Pisz więcej co tam jesz zawsze można się zainspirować. Masz jakiś fajny pomysł na awokado? 

Amsterdam pisz im częściej tym lepiej. Koniecznie daj znać jak te książki. Ja żadnej książki o keto nie mam. 

U mnie dziś pogoda przepiękna więc w planach łapanie naturalnej witaminy D3. Od dziś także do diety wprowadzam do 2 kubeczków rosołu więc powinno być lepiej. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5.5 kg od poczatku czerwca!!!!! Matko jedyna!!!! Kiedy ja widzialam takie numerki na wadze?

Jutro ide zrobic sobie badania krwi. Zobaczymy jaki efekt na mnie ma ta dieta.  Wyniki badan zrobionych w lutym pokazaly podwyzszony cholesterol, niskie zelazo ale poza tym bylo w miare ok. Zobaczymy teraz. Jestem ciekawa jak wyglada cholesterol po jedzeniu boczku w strasznych ilosciach 😉

Dzis 4 sesja na silowni. 35 minut w calosci: 15 na biezni a reszta core. Wiem, mozna lepiej, mozna bardziej intensywnie, ale po co? Przesadze i przestanie mi to sprawiac przyjemnosc.

Kochani, walczymy dalej (chyba ze winiki sa do dupy, to wtedy bedzie kiepsko.....)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Monika1117 napisał:

5.5 kg od poczatku czerwca!!!!! Matko jedyna!!!! Kiedy ja widzialam takie numerki na wadze?

Jutro ide zrobic sobie badania krwi. Zobaczymy jaki efekt na mnie ma ta dieta.  Wyniki badan zrobionych w lutym pokazaly podwyzszony cholesterol, niskie zelazo ale poza tym bylo w miare ok. Zobaczymy teraz. Jestem ciekawa jak wyglada cholesterol po jedzeniu boczku w strasznych ilosciach 😉

Dzis 4 sesja na silowni. 35 minut w calosci: 15 na biezni a reszta core. Wiem, mozna lepiej, mozna bardziej intensywnie, ale po co? Przesadze i przestanie mi to sprawiac przyjemnosc.

Kochani, walczymy dalej (chyba ze winiki sa do dupy, to wtedy bedzie kiepsko.....)

Monika piękny wynik gratuluję!!! 

Ja nie robiłam badań ale teraz mocno się suplementuje biorę, witamne C, D3+K, B-50,Wapń, Multiwitaminę, biotyne, MgZb i glucofage. 

Co do aktywności to u mnie kiepsko a nawet bardzo. Liczę, że jak wejdę w ketoze będzie energia, aby jakąś aktywność rozpocząć. 

Trzymam kciuki za Twoje wyniki, aby były ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fili, nie lubie awokado! Serio!

Za to rosolek mozesz pic w niemalze kazdych ilosciach.

 

Plan an dzisiaj"

Kawa z maslem klarowanym (40g)

jogurt naturalny zott (bo lubie)

rosolek (wlasnie sie gotuje)

kawal wolowiny (150g)

a na kolacje zrobie sobie filet z kurczaka panierowany w parmezanie (rozbity filet kurczaka posypac sola i pieprzem wg uznania, zanuzyc w jajku wymieszanym ze smietana i obtoczyc parmezanem. Mozna smazyc na oliwie z oliwek lub piec w piekarniku na papierze do pieczenia. osobisci wole pieczony). Do tego miska salaty z oliwkami, pomidorkami koktailowymi i oliwa z oliwek.

 

Jesli zostanie mi kalorii do wykozystania zjem bita snietane z jagodami i platkami migdalowymi.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, raz na dwa dni pije wode z sokiem z cytryny.  Niby nie mam sklonosci do popadania w przesade ale czytalam o kwasicy ketonowej. Warto czasem delikatnie odkwasic organizm a organiczna cytryna z woda super sie do tego nadaje. Poza tym dodaje kilka listkow szlwi lub miety prostu z mojego ogrudka.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś planuje do obiadu fasolkę szparagową. Ugotuję ją a później usmażę na maśle lub smalcu. Do tego jakieś mięsko te Twoje kotlety fajne zapomniałam o tej opcji.

Mąż mi wczoraj kupił słodzik ksylitol ale on chyba nie jest dopuszczalny na keto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno:| jesli macie mozliwosc, zawsze wybierajcie produkty oraniczne. Kurczaki maja w sobie sporo syfu chemicznego, ktory nikomu nie jest potrzebny. Podobnie jest z innymi miesami. Mieszkam w Irlamdii a tu wolowina jest czysta a krowki pasa sie na lakach od kwietnia do konca wrzesnia, czasem dluzej. Warzywa i owoce powinny byc organiczne. Takie moze nie wygladaj cudnie ale maja wiecej witamin i mineralow ktorych tak bardzo potrzebujemy. Do tego woda. Sama dieta zmusza organizm do picia wody. Ja czuje pragnienie prawie caly czas.

Do tego polecam keto stiks (jak zwal tak zwal). Sa w miare tanie a daja jakies zblizone pojecie o tym, co sie dzieje z tluszczami. Nie ma co sie bac pierwszych 2 tygodni, w ktorych poziom ketonow w moczu bedzie niski. Jesli bedziecie sie trzymac diety i trzymac z daleka od wegli to wskoczy wyzej. Jak pisalam wczesniej, male oszustwa wyrzucaja z ketozy a powrot do niej troche trwa. Jesli jednak takowy dzien sie zdazy, nie ma co rezygnowac. Kazdy z nas ma prawo do gorszych dni. Bede wredna, ale my, kobiety mamy troche wieksze do tego prawo ze wzgledu na to, ze mamy okres.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fili, fasola nie jest polecana na keto. Za duzo weglowodanow. Moze zamiast tego zrob sos bolonski z boczkiem i mielonym miesem?

Podaje przepis:

200  g warzyw (seler, cebula i marchew), 500 ml passaty i 500 g miesa wolowego(lub wolowo-wieprzowego).

Warzywa pokroic w kostke i smazyc na olwie z oliwek (40g) z drobno pokrojonym boczkiem (100g)

Gdy cebulka sie ladnie zarumieni, dodac mieso i dusic przez 10 minut na wolnym ogniu czesto mieszajac.

Dodac passate i doprawic sola i pieprzem. Ja dodaje tez kilka listkow swiezej bazylii (lubie ziola).

Gotowac przez pol godziny na wolnym ogniu czesto mieszajac. Podawac z parmezanem (ja lubie parmezan w platkach)

Palce lizac!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wartosci do 200g takiego sosu:

225 kcal

proteiny: 23g

tluszcz: 13g

cukry: 6g

Tak wiec nie jest zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mozesz ksylitol. Oczywiscie w rozsadnych ilosciach.

Jutro podam przepis na ciasteczka kokosowe.

Musze sprawdzic czy mozna dodac tu fotki. Podzile sie wrazeniami.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fasolka szparagowa w 100g węglowodanów na 7 g to chyba ok? 

Znalazłam dużo przepisów z fasolką szparagową na keto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Monika dziękuję za przepis napewno skorzystam. 

Co do pasków to mam keto-diastix dodatkowo mierzy poziom cukru. Tylko taki był w aptece. 

Monika jaki Ci pokazuje poziom ketonów? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmianan koloru paska testowego.

W moim kolor berzowy oznacza brak ketonow, lekko brzoskwiniowy niski poziom, Rozowy do srednorozoweg rozowego to sredni poziom (za ktory nie chce wykroczyc, lepiej zostac po srodku) i ciemno rozowy do purpurowego to bardzo wysoki poziom.

Kiedys udalo mi sie wskoczyc na wysoki poziom, ale to nie jest to. Wole byc po srodku. Takie rozwiazanie wydaje mi sie latwiejsze do kontroli.

Co do fasolki szparagowej to wyglada na to ze masz racje! Dziekuje! Bardzo lubie taki rodzaj fasolki! Dodam do jadlospisu.

Coz, kazdy moze sie mylic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Monika a jakie masz zdanie co do kaloryczności keto. Bo są opinie, aby nie liczyć. 

Obliczyłam i moje zapotrzebowanie to 2200 kcal. To ile powinnam jeść, aby na keto chudnąć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwazam, ze przez pierwsze 2-3 tygodnie nie powinno sie liczyc kalorii.

Pozniej, gdy juz przyzwyczaimy organizm do nowego typu odzywiania przydaje sie maly deficyt kaloryczny. Wazne, by bylo bez szlenstw.

W moim przypadku kalorie potrzebne do utrzymania wagi na samym poczatku przy praktycznie zerowej aktywnosci fizycnej to 1920 kalorii.

Podstawowa przemianan materii to 1474.

Staram sie jesc 1600 kalorii, czasem na malym plusie, czasem na malym minusie. Czasem jest mi po prostu ciezko zjesc 1600 kalorii. Tluszcz jest bardzo sycacy.

Aktualnie wraz z powrotem na silownie musze jesc wiecej. 1700-1800 kalorii. Niestety dzisiaj poleglam. Udalo mi sie zjesc tylko 1400 kalorii. Po prostu nie mialam czasu na obiad. Bylismy na wycieczce....

 

Dobry kalkulator powinen dac ci dwie wartosci: podstawe przemiany materii i zapotrzebowanie do utrzymania wagi.

By rozsadnie chudnac trzeba miec deficyt 100-150 kalorii od tej podstawowej. Nie ma co jesc mniej. By chudnac potrzebujemy jedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie liczę kcal. Dziś na kolacje był pomidor z mozzarella plus oliwa z oliwek może lekkie danie, ale właśnie marzyłam o czymś takim. 

Poczytałam i na dniach zrobię keto ketchup z cukinii. 

A teraz pozwoliłam sobie na lampkę czerwonego wytrawnego wina sprawdziłam W zaledwie 0,2 g więc ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. 

Isztris ja nie jestem i wydaje mi się, że pozostałe dziewczyny także nie są. 

U mnie kolejny dzień i na śniadanie kawa z olejem kokosowym. Na obiad placuszki z cukini i wędzonym serem. A teraz deser 😋 bita śmietana z wiórkami kokosowymi. 

Monika czekam na przepis na ciasteczka Kokosowe. 

Miłego dnia życzę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj Isztris,

Nie, nie jestem na wege, ale mysle, ze jest to mozliwe.

Jest duzo produktow ktore mozesz jesc , zaczynajac od awokado, maka kokosowa, migdaly, wszystkie orzechy. Jesz jajka i ryby? Jesli tak, to bedzie to wykonalne.

Jest calkiem przyzwoita ilosc przepisow keto dla wegetarian. Ja jestem miesozerca, wiec nie za bardzo pomoge.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fili, zgodnie z obietnica:

Bedziesz potrzebowac make kokosowa, 2 jajka, troche gorzkiej czekolady, slodzik (ksylitol), maslo i wiorka kokosowe.

ja robie tak:

Maslo zorpuszczam ze slodzikiem (ksylitol w moim przypadku)

Dolewam ostudzone maslo do wiorek kokosowych wymieszanych z maka.  Dokladnie mieszam. Nastepnie dodaje ubite na sztywno bialka jajek mieszam i powoli dodaje zoltka. Do tego troche proszku do pieczenia.

Dokladnie wymieszane skladniki formuje ciasteczka.

Pieke w 180 stopniach (termoobieg) przez 15-20 minut do delikatnego zarumienienia. Studze.

Polewam gorzka czekolada i posypuje wiorkami kokosowymi i platkami migdalowymi (lubie gdt troche chrupie)

 

Do ciasta potrzebujesz 3-4 lyzki masla, 2 jaka sredniej wielkosci, 1-1.5 szklanki wiorkow kokosowych, 2-3 lyzki maki kokosowej.

Ciasteczka nie moga byc zbyt duze czy grube bo sie nie dopieka w srodku.

Mozesz formowac w dloniach albo uzyc rekawa. Ja mam strzykawke do ciasta (tak to sie chyba nazywa) wiec robie moje podluzne.

Oczywiscie w trakcie robienia wszystko waze i ilicze kalorie.

 

Wychodza calkiem smaczne

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzis moj maz kupil czeresnie. Wiem, nie mozna... ale cialo slabe. Zjadlam 150 g. Zobaczymy co na to moje ketostix....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. 

U mnie na kolacje była cukinia faszerowana mam jeszcze jedną na dziś. 

Monika dziękuję za przepis muszę dokupić Mąkę kokosową i z pewnością zrobię ciastka. 

Wczoraj kupiłam sobie keto chleb już nie mogę doczekać kiedy do mnie dojedzie i jak będzie smakował. 

Robiłam dziś test z paska i już pokazał średni poziom ketonów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś orientuje się czy ocet jabłkowy może zwiększyć ilość ciał ketonowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cukinia!!!! Dzieki! prosze podaj przepis.

Keto chleb? U nas nic takiego nie ma. Szukalam w roznych sklepach. Wiem, mozna zrobic samemu ale fajnie by bylo po prostu kupic.

Co do testu to czytalam ze najlepiej i najbezpieczniej jest pozostawac w srodkowych lub dolnych wartosciach. Jesli pasek testu robi sie zbyt ciemny wypijam wode z sokiem z calej cytryny.  Nie mam cukrzycy, ale wole miec wszystko pod kontrola.

Wyniki badan dopiero za tydzien. Coz... Irlandia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×