Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Mag da

Czy możliwa jednak, że jestem w ciąży?

Polecane posty

FORA

LEKARZE

WIĘCEJ

ZADAJ PYTANIE

Pytania do specjalistów 

 

Ginekologia

ZADAJ SWOJE PYTANIE

Czy te wszystkie działania wykluczają ciążę?

Witam. Otóż mam problem dotyczący podejrzeń o ciążę ale zacznę od początku. 8 maja(piątek) zaczęłam nowe (czwarte juz) opakowanie tabletek antykoncepcyjnych i w tym dniu też doszło do współżycia z prezerwatywą. W poniedziałek (11 maja- czwarty dzień tabletek) zapomniałam wziąć pigulki i wzięłam ją razem kolejnego dnia razem z wtorkowa. No i zaczęło się zastanawianie czy doszło do owulacji, czy przypadkiem dodatkowe zabezpieczenie zawiodło!? Doszły do tego mdłości. 21 maja (13 dni po srosunku) zrobiłam badanie z krwi beta HCG i wyszło <0,100. 25 maja(17 dni od stosunku) byłam na badaniu kontrolnym wraz z cytologią ale lekarz niczego nie zauważył. Dostałam krwawienia z odstawienia ale było tak skąpe, że prawie niezauważalne, nigdy takiego nie miałam. Oczywiście zaczęłam poważniej myśleć o tym że jestem w ciąży. 2 czerwca i 5 czerwca( 25 dni i 28 dni po stosunku) powtórzyłam badanie z krwi beta hcg i wyszło <0,2 i <0,100 (różne laboratoria). W miedzy czasie wykonałam także apteczne testy ciążowe-wszystkie wyniki negatywne. 9 czerwca (4 tyg i 4 dni od stosunku) poszłam odebrać wyniki cytologii i lekarz zrobił mi usg na moją prośbę i również nie stwierdził ciąży. Czy po takim czasie byłoby juz coś widać na usg? Strasznie się boje tym bardziej, że zauważam u siebie powiększenie podbrzusza, które dziwnie mnie uciska i ciągnie. Z tego względu, że biorę tabletki antykoncepcyjne to ciężko mi ustalić ewentulną owulacje spowodowaną zapomnianą tabletką. Czy te wszystkie działania, które podjęłam na 100 % wykluczają ciąże czy jeszcze mogłoby być na wczesnie na wykrycie wczesnej ciąży. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłam dodać ten post bo w dalszym ciągu czuje że mam coraz większy brzuch oraz nie widać ani nie słuchać krwawienia z odstawienia, które powinnam dziś dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale to skoro lekarz wykluczył, to mamy wywróżyć, co jest grane. Ja tabletek od jakiegoś czasu nie stosuje, ale wiem kiedy mam owulację, bo sprawdzam to na monitorze płodności afrodyta smart. Swoją drogą, może uroiłaś sobie ciążę i te objawy są pozorne? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2020 o 08:58, Sarsaqw napisał:

No ale to skoro lekarz wykluczył, to mamy wywróżyć, co jest grane. Ja tabletek od jakiegoś czasu nie stosuje, ale wiem kiedy mam owulację, bo sprawdzam to na monitorze płodności afrodyta smart. Swoją drogą, może uroiłaś sobie ciążę i te objawy są pozorne? 

jak nie biorę tabletek to rownież czuje owulacje, natomiast podczas brania tabletek czasami mam lekkie kłócia jajników i ciężko byłoby mi odróżnić czy była to owoulacja spowodowana zapomnianą tabletką czy zwykla reakcja na antykoncepcje. Potem juz nie współżyłam wiec wyniki z 25 oraz 28 dnia po stosunku teoretycznie powinny być miarodajne jednak tyle się czyta o błędach w laboratoriach, że czasem człowiek juz sam nie wie 😉 powtorzyłam beta hcg 40 dni po stosunku i również była ujemna (<0,2). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2020 o 11:05, dominkaa napisał:

Skoro zabezpieczałaś się dodatkowo prezerwatywą i ginekolog nie potwierdził ciąży, to ewidentnie w niej nie jesteś. Oczywiście możesz zrobić test jak chcesz dla pewności jeszcze, ale według mnie jest to już całkowicie zbędne. Sama przyjmuję tabletki vines i może na początku miałam obawy jak to wszystko będzie wyglądało itp, ale na szczęście te obawy i strach już minął. Teraz mogę się cieszyć sexem kiedy tylko chcę 🙂

Tez mi się tak wydaje ale zawsze pozostaje ten cień niepewności, a szczególnie jak dla kogoś komu ciąża nie bardzo jest na "ręke" w obecnej chwili. Byłam u ginekologa ponownie 6 tygodni i 3 dni po stosunku ( wiec teoretycznie byłby to jakiś 7-8 tydzień ciaży) z powodu torbieli na jajniku i lekarz również nie wspomnial nic co mogłoby wiązać się z ciążą aczkolwiek nie mówiłam mu o moich schizach. Chociaż wydaje mi się że na każdym usg ginekolog musi sprawdzić czy kobieta nie jest w ciąży, a szczególnie tym które stosują antykoncepcję. Juz troche mi odpuściło ale z tyłu głowy cały czas mam obawy.

Edytowano przez Mag da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

takie wzdęcia i bóle brzucha mogą pochodzić również ze złej diety 😉 ale dobra diagnoza ginekologiczna na pewno nie zaszkodzi poza tym zmiana antykoncepcji by się niczym nie zarażać ani nie bać wiecznie ciąży, ja używam diafragme caya więc polecam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej! Bardzo proszę o pomoc!
Sprawa jest taka. Zapomnialam wziąć 24 tabletki Vixpo (21.06) - czyli ostatniej przed czterema placebo. 
Plamienie z odstawienia zaczelo się w czwartek (25.06) a zazwyczaj pojawia się piątek/sobota. Trwało ono do wtorku (30.06)

Zbyt późno przeczytałam ulotkę, teoretycznie powinnam zamiast 4 tabletek placebo zażyć od razu pierwsza tabletkę z nowego opakowania, czego nie zrobiłam. Nowe opakowanie rozpoczęłam w sobotę (27.06)

Kochalam się z narzeczonym w niedzielę (21.06) przed pominięciem tabletki, nie doszło do wytrysku w środku ale jest duże prawdopodobieństwo pojawienia się ejakulatu, oraz we wtorek (30.06) i wtedy doszło do wytrysku w środku.

Jakie jest prawdopodobieństwo że ochrona została zmniejszona? Czy powinnam wykonać test ciążowy za jakieś 2-3 tygodnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam tez ze tydzień temu miałam zaparcia i wzdęcia, przy tym ból głowy.  Od kilku dni mam rano biegunki i później przez cały dzień nie mogę się załatwić. Ból głowy nadal mi towarzyszy i czasem jest nie do wytrzymania. 
Jeszcze zaobserwowałam u siebie ból w klatce piersiowej na wysokości mostka. Dziwne to uczucie, mam to kiedy się naprawdę zmęcze albo przed snem jak już się położę do łóżka.  Okres mam dostać dopiero za 8 dni. Test ciążowy już kupiony, ale czekam jeszcze ze zrobieniem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i po kilku dniach od stosunku z wytryskiem pobolewa mnie podbrzusze. Czasami lewy jajnik. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×