Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Słowianka86

Przygotowania do ciąży po 30-ce.

Polecane posty

Witam. Zakładam ten temat dla kobiet, które planują podjęcie prób zajścia w ciążę po 30-ce.

Ja mam 33 lata, mój partner 43. Wczoraj zaczęłam brać kwas foliowy, chcemy zacząć starać się za 2 miesiące.

Jak to było u Was? Szybko zaszlyscie w ciążę? Ile macie lat? Ile lat ma Wasz partner? Co sprawiło, że zwlekalyscie z decyzją o ciąży?

Zapraszam do dyskusji 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty tak na poważnie? Jezusie... No tak, bo kobieta po 30-tce to niech się w całun ubierze i czołga powolutku w kierunku cmentarza. Ja planuję, że kiedy skończę 40-tkę, to podejmę decyzje, starac sie o dziecko czy nie, a tu baba lekko po 30-tce o ciąży pisze, jakby to było coś niesamowitego bo juz wieko od trumny goni.Masakra co z wami ludzie

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przygotowanie do ciazy po 30... Zabrzmialo powaznie. Kwas foliowy dobrze jest przyjmowac czy ma sie 20, 30 czy 40 lat kiedy zaczyna sie planowac ciaze. Powodzenia zycze. Nie powinnas miec Autorko problemow z powiekszeniem rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sówka1313 napisał:

Ty tak na poważnie? Jezusie... No tak, bo kobieta po 30-tce to niech się w całun ubierze i czołga powolutku w kierunku cmentarza. Ja planuję, że kiedy skończę 40-tkę, to podejmę decyzje, starac sie o dziecko czy nie, a tu baba lekko po 30-tce o ciąży pisze, jakby to było coś niesamowitego bo juz wieko od trumny goni.Masakra co z wami ludzie

Chyba jesteś odrobinę przewrazliwiona 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Słowianka86 napisał:

Chyba jesteś odrobinę przewrazliwiona 🙂

Chyba właśnie Ty....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałam, że po 30-ce to już za późno na ciaze, po prostu szukam kobiet w podobnym wieku. Coś jeszcze mam komuś wyjaśnić czy już wszystko gra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci, że najlepiej to podejść z dystansem, spokojnie. Możesz zajść od razu, a możesz i po 2 latach. Tak na prawdę wiek tu nie ma znaczenia. Znam kobiety z problemami zdrowotnymi, tuż przed 40 i ciąża szybko była. A czasem i 24 latka, zdrowa, pełna energii długo nie może zajść... także tak...Wiele kobiet zachodzi do pół roku starań, a już bardzo dużo do roku...To jest natura, nie można o tym za dużo myśleć. Powodzenia 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2020 o 16:24, Słowianka86 napisał:

Chyba jesteś odrobinę przewrazliwiona 🙂

Po prostu mnie wkurza to średniowieczno-wiejskie podejście, że dwudziestka bez chłopa to stara panna, a trzydziestka powinna już o wnukach myśleć

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć 🙂

ja jestem rok młodsza (wnioskując po roczniku :)), mój partner rok starszy ode mnie.

Ostatnio zaczęliśmy o tym rozmawiać i chyba zaczniemy za kilka miesięcy, chciałabym jeszcze w tym roku, może jesienią. Tylko chciałabym zacząć jakoś się przygotowywać, tak trochę wkręciłam się w temat nagle 😊

wcześniej jakoś o tym tak nie myślałam, praca, też brak odpowiedniego partnera...

A jak u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak 🙂 Ja myślę, że jeśli chodzi o przygotowanie do ciąży to i kobieta, i mężczyzna powinni o siebie zadbać. Są specjalne preparaty, które ułatwiają zajście w ciążę. W przypadku panów będzie to na przykład Supramen. Poczytajcie o tym produkcie https://supramen.pl/ . Preparat działa wielopłaszczyznowo. Wspiera i reguluje gospodarkę hormonalną. Poprawia jakość i objętość nasienia. Wpływa na ruchliwość i żywotność plemników. Do tego zawiera silne antyoksydanty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno uslyszalam, ze rekomenduje sie pic kwas foliowy nawet rok czy 2 lata do planowanej ciazy. No chyba jest to bardzo indywidualne, nie tylko wiek tu gra role, w kazdym razie witaminki i zdrowy tryb zycia nie zaszkodzi, dziewczyny, a jak bylo u was? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwsze dziecko urodziłam, mając 29 lat, drugie i trzecie - 32. Kwas foliowy zaczęłam brać z miesiąc przed zajściem w pierwszą ciążę. Obie ciążę ustrzeliliśmy w pierwszym planowanym cyklu 🙂 Pozdrawiam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×