Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Cyryl_

Jestem facetem z Rosji, czy kraj mojego pochodzenia jest przeszkodą w komunikacji z Polakami?

Polecane posty

Witam, taka sprawa, mieszkam w Polsce 2.5 lat, nie mam Karty Polaka ani polskich korzeni. Widzę że w tym czasie nie udało mi się tu znaleść ani dobrych znajomych ani dziewczyny, to wyłącznie są jednorazowe spotkania. Jestem bardzo towarzyską osobą, wszystkim mówię że jestem z Moskwy bo nie wstydzi mi to i co dalej: 99% ludzi zaczynają mnie unikać, 1% zostaje ale normalnie to są takie dziwne ludzi że w swoim kraju nigdy bym nie pomyślał z takimi ludźmi komunikować się. Nie przyjechałem tu zarabiać, bo nie wiem jak może być normalne życie na polską pensję, nawet czasami mogę na 2-3 miesięcy wyjechać do Moskwy żeby zwrócić z kasą 😆 Kupiłem sobie mieszkanko w małym mieście na okolicach Poznania za 170 tys, wcale niedrogo, jak miejsce na cmentarzu w Moskwie 😂 Najpierw wszyscy mają mi za Ukraińca i myślą że przyjechałem na wielkie zaróbki od 2000 do 3500 złotych netto na produkcję. Zacząłem tam mieszkać, sąsiedzi i inni ludzi pytają "Wynajmujesz? Za ile?" mowię "Nie wynajmuję, kupiłem", "Co masz kredyt hipoteczny? Już masz pobyt stały?", mowię "Nie mam pobytu stałego, kupiłem je za gotówkę". Stąd staję się dla nich kłamcą lub mafiozą-szpiegiem, który oszukiwał biednych Rosjan i w taki sposób dorobił 😁. Dziwi mi to że w całym budynku wszyscy mieszkają z kimś, albo z rodziną albo z partnerem i albo wynajmują albo mają kredyt hipoteczny, tylko ja mieszkam sam i jak oni na mnie patrzą. Myślałem że w Polsce każdy może pojechać do Anglii, Holandii, Norwegii, itp, i za parę lat kupić to samo, bez kredytów. W międzyczasie ludzie unikają mnie ze względu na moje obywatelstwo. Osobny temat że mam takie wrażenie że faceci tu mają na głowie tylko alkohol, auta, polski rap, gry na konsolach, jakiś anime 😅, dziewczyny są lepsze ale, szukają faceta jako bohatera z netflixu, na końcu po kilka afrykańskich i hiszpańskich studentów z wymiany erasmus, znajdują gołod*-ca ubranego w dres z osiedla, aby oddawać połowę wynagrodzenia za wynajem mieszkania i paliwo dla volkswagena golfa żeby raz w roku pojechać nad morze Bałtyckie, ale Polaka 😂 Parę miesięcy temu otrzymałem wakacje na 6 osób nad morze, pojechałem sam, wszyscy odmówili, już było opłacone, nikt nic nie musiał płacić, poźniej ktoś powiedział że nikt nie chciał jechać z Rosjaninem bo wszyscy mieli mnie za zabójca i gwałciciela 🤪. Kilka dobrych kolegów Polaków powiedzieli mi że wszystko tak i jest i że zobaczyłem prawdziwą Polska, nie tego się spodziewałem. Teraz patrzę na Bałkany, najbardziej Bośnia i Hercegovina i Serbia bo tam lepiej traktują Rosjan, i jak mi powiedzieli Serbowie i Bośniacy mieszkający w Polsce że tam ludzie są bardziej towarzyscy i oni też czują się niekomfortowo w Polsce, zostają tu tylko dla pieniędzy, których tu nigdy nie zarobić 🤔, nawet ksiądz prawosławny mi polecał tam przeprowadzać, biorąc pod uwagę, że on jest Polakiem. Czy jest to tylko moje bardzo niefortunne doświadczenie życia w kraju? Kto ma coś powiedzieć na ten temat?

Rusek w Polsce kojarzy się z tym, że jest z biedy. Jeśli bogaty to znaczy mafiozo. Takie jest najprostsze skojarzenie i sama się łapię na tym, że tak czasem myślę.

Co do ludzi jakich tu spotkałes, to nie komentuję, bo chyba miałeś pecha do jakiś prostych cepów i tyle. Jeśli faceta interesuje tylko alkohol, auta i polski rap, no to sorry... 

W jakiej podpoznanskiej miejscowości kupiłeś to mieszkanie? Ze wscibstwa pytam😏

Kościan, moje szczęście że nie Leszno 😆 Zobaczyłem że każda taka rodzina ma swój mały świat z którego oni wychodzą tylko do pracy albo na zakupy. Ciekawe jeszcze fany języka rosyjskiego, uczyli się na kierunku filologii rosyjskiej, bardzo lubią Petersburg i zawsze mi o tym mówią, jakbym stamtąd pochodził 😄, oprócz tego przeważnie normalni ludzie. No i głównie faceci lubią mówić że wyglądam jako 15-latek, mam 26 i nie jestem odpowiedzialny za to że oni mają 19-25 ale wyglądają na 30 i czują się na 55 😂

33 minuty temu, Cyryl_ napisał:

Kościan, moje szczęście że nie Leszno 😆 Zobaczyłem że każda taka rodzina ma swój mały świat z którego oni wychodzą tylko do pracy albo na zakupy. Ciekawe jeszcze fany języka rosyjskiego, uczyli się na kierunku filologii rosyjskiej, bardzo lubią Petersburg i zawsze mi o tym mówią, jakbym stamtąd pochodził 😄, oprócz tego przeważnie normalni ludzie. No i głównie faceci lubią mówić że wyglądam jako 15-latek, mam 26 i nie jestem odpowiedzialny za to że oni mają 19-25 ale wyglądają na 30 i czują się na 55 😂

E, no jak taka miejscowość, to nic dziwnego, że tam każdy zamknięty w swojej rodzinie. Im mniejsze miasto, tym bardziej to widoczne. Wczesniejszy rozmnóg. Ograniczenie horyzontów, przez to że wszyscy wokół żyją tak samo. Zaścianek. Niby miasto, ale zaścianek. Nie mówię, że w moim mieście jest jakoś wielce inaczej, ale później następuje zabetonowanie w swoim światku. W jeszcze większych ośrodkach typu Warszawa, Praga, Berlin żyje się po prostu wielkomiejsko. A i tak pewnie trudno to porównać do takiego molocha jak Moskwa.

Do mnie jest taka zazdrość, bo dla Polaków osoba ze Wschodu zawsze musi mieć mniej i robić wszystko gorzej, żeby uczył się jak trzeba żyć u dobrego Pana, ale nigdy lepiej niż sam Pan żeby zawsze mógł patrzeć na ciebie z góry na dół. Ale tak nie robię bo jestem wolnym człowiekiem i żadnego Pana nie potrzebuje w swoim życiu 😁 zwłaszcza takiego, który ma jeden temat do rozmowy, jak on się czuje po imprezie. Dziewczyny myślą że interesuję mnie ich obywatelstwo ale mam swoje które nie jest gorsze, może być i lepsze, i wizę na której można tu być przez cały czas wydają nam bez żadnych pytań bo to nie Ukraina 😉

Nie martw sie, polacy to bufony.

Maja problem do wszystkich dookola tylko nie do samych siebie. Za jakakolwiek odmiennosc masz cierpiec i tyle.

Odpowiadając na pytanie w temacie: NIE. 

Cytat

wizę na której można tu być przez cały czas wydają nam bez żadnych pytań bo to nie Ukraina 

Nie. Są wizy C i D. Na tej drugiej można przebywać w Polsce maksymalnie rok, na pierwszej trzy miesiące. Tak że, baju, baju, Wania. :D 

Chyba nie masz szczęścia do ludzi tutaj, chociaż w sumie co się dziwić, masa Polaków ma złe podejście do naszych wschodnich sąsiadów. Nienawiść czy co najmniej niechęć do Ukraińców czy Rosjan jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Oczywiście nie u wszystkich, ale jednak. Sama wychowywałam się w takiej rodzinie, która wrogo traktowała wszystkich ze wschodu, na szczescie nie zaraziłam się tą nienawiścią. Jeszcze raz wspolczuje 

Zgadzam sie z Zerwany- Za jakakolwiek odmiennosc masz cierpiec i tyle...:/  My PL Nie jestesmy zbytnio tolerancyjni..:/

Ale juz troszke zazdroszcze Ci...:-P Wlasne kupione Mieszkanie + w mieszkaniu sam i to w wieku 26lat...:-D

No i jakie to ma znaczenie ze ma mieszkanie jak dookola sami sasiedzi bufony ;ddd..

Jeebac takie zycie ;d

Taka prawda że tak mówią nie tylko Rosjanie, również Serbowie i Bośniacy. Nigdy nie dyskutuję na tematy polituczne ale z powodu politycznego jakie sprawy Polacy mają do nich? Wydaje mi żadną. Ale podejście jest tako samo. Co chodzi o miłości Ukraińców do Polakow to taka miłość nie jest wzajemna jak u lidzie z Zachodu do Polaków, bo oni tam są traktowane tak samo i nie widzę żeby im to podobało, zapominają że "What goes around..." Jedyna opcja została sie sprzedać to mieszkanie i kupić jakaś kawalerkę w Poznaniu i za kilka miesięcy zobaczyć czy coś zmienia, poczekać do koncu tych stanów epidemii w krajach no i czy nic nie zmenia, wtedy po wole przeprowadzać do BiH. Może b

Czy wtedy mogę powiedzieć, że wszyscy Polacy są dwulicowi, bo kiedyś poznałem Polkę w klubie i rozmawiałem z niej po angielsku i ona myślała że jestem Brytyjczykiem(mówię jak Londynczyk bo tam uczyłem się) i spokojnie poszła ze mna dołóżka ale rano powiedziałem że jestem z Rosji. Szybko zebrała rzeczy i wyszła, i żadna odpowiedz od niej. To znaczy że z Brytyjczykiem chciała ale z Rosjaninem nie? Czy to znaczy że wszystkie Polacy są tacy? Nie. Czy to znaczy że wszystkie Rosjanie są tacy?

1 godzinę temu, Cyryl_ napisał:

Do mnie jest taka zazdrość, bo dla Polaków osoba ze Wschodu zawsze musi mieć mniej i robić wszystko gorzej, żeby uczył się jak trzeba żyć u dobrego Pana, ale nigdy lepiej niż sam Pan żeby zawsze mógł patrzeć na ciebie z góry na dół. Ale tak nie robię bo jestem wolnym człowiekiem i żadnego Pana nie potrzebuje w swoim życiu 😁 zwłaszcza takiego, który ma jeden temat do rozmowy, jak on się czuje po imprezie. Dziewczyny myślą że interesuję mnie ich obywatelstwo ale mam swoje które nie jest gorsze, może być i lepsze, i wizę na której można tu być przez cały czas wydają nam bez żadnych pytań bo to nie Ukraina 😉

Nie do końca to prawda. My bardzo lubimy rosjan bo to jest słowiańska krew i w oderwaniu od wielkiej polityki która od wielu lat dość mocno nam przeszkadza w normalnych międzyludzkich relacjach  bardzo cenimy sobie normalnych rosjan. 

Jest stereotyp z lat 90 kiedy rosjanie kojarzyli się głównie z mafią, bmw, złotymi łańcuchami i bezwzględnością w biznesie. Polecam serial Ekstradycja - 2 pierwsze sezony. 

Rosjanie za granicą kojarzą się jako bardzo otwarci i bardzo majętni, nikt tak nie opływa złotem jak samotne rosjanki na leżaki nad basenem. 

Trafiłeś być może po prostu na niesłownych i nie wartych znajomości ludzi którzy może gdzieś pod skórą bali się że na wakacjach wpadniesz z jakąś bandą i wywieziesz do lasu 🙂

1 minutę temu, Cyryl_ napisał:

Czy wtedy mogę powiedzieć, że wszyscy Polacy są dwulicowi, bo kiedyś poznałem Polkę w klubie i rozmawiałem z niej po angielsku i ona myślała że jestem Brytyjczykiem(mówię jak Londynczyk bo tam uczyłem się) i spokojnie poszła ze mna dołóżka ale rano powiedziałem że jestem z Rosji. Szybko zebrała rzeczy i wyszła, i żadna odpowiedz od niej. To znaczy że z Brytyjczykiem chciała ale z Rosjaninem nie? Czy to znaczy że wszystkie Polacy są tacy? Nie. Czy to znaczy że wszystkie Rosjanie są tacy?

Trafiłeś na typ kobiety z którymi spotykamy się na codzień. Interesowne księżniczki które szukają bóg wie czego i myślą że ktoś z zachodu jest lepszy, ciekawszy, majętniejszy niż ktoś z Polski. 

Olej to, to nie ma nic wspólnego z Tobą. Tak samo by było jakby się okazało że jesteś Polakiem, Czechem czy Serbem. 

Zerwany- W sumie masz troche racji...:) Mieszkanie to Nie wszystko...

Cyryl czy moge napisac na PRIV kolo 23;00? 

Ja lubię Rosjan. Niestety propaganda medialna zrobiła swoje, dlatego teraz Polacy mają takie zdanie, a nie inne.

1 godzinę temu, szopenik napisał:

Trafiłeś na typ kobiety z którymi spotykamy się na codzień. Interesowne księżniczki które szukają bóg wie czego i myślą że ktoś z zachodu jest lepszy, ciekawszy, majętniejszy niż ktoś z Polski. 

Olej to, to nie ma nic wspólnego z Tobą. Tak samo by było jakby się okazało że jesteś Polakiem, Czechem czy Serbem. 

Dokładnie.

1 godzinę temu, szopenik napisał:

Nie do końca to prawda. My bardzo lubimy rosjan bo to jest słowiańska krew i w oderwaniu od wielkiej polityki która od wielu lat dość mocno nam przeszkadza w normalnych międzyludzkich relacjach  bardzo cenimy sobie normalnych rosjan. 

Rosjanie za granicą kojarzą się jako bardzo otwarci i bardzo majętni, nikt tak nie opływa złotem jak samotne rosjanki na leżaki nad basenem.

Zgadzam się.

7 godzin temu, Onkosfera napisał:

Co do ludzi jakich tu spotkałes, to nie komentuję, bo chyba miałeś pecha do jakiś prostych cepów i tyle. Jeśli faceta interesuje tylko alkohol, auta i polski rap, no to sorry...

Taka prawda. Ale niestety większość ludzi, płci obojga, jest prosta.

7 godzin temu, Onkosfera napisał:

Taka prawda. Ale niestety większość ludzi, płci obojga, jest prosta.

7 godzin temu, Cyryl_ napisał:

Witam, taka sprawa, mieszkam w Polsce 2.5 lat, nie mam Karty Polaka ani polskich korzeni. Widzę że w tym czasie nie udało mi się tu znaleść ani dobrych znajomych ani dziewczyny, to wyłącznie są jednorazowe spotkania. Jestem bardzo towarzyską osobą, wszystkim mówię że jestem z Moskwy bo nie wstydzi mi to i co dalej: 99% ludzi zaczynają mnie unikać, 1% zostaje ale normalnie to są takie dziwne ludzi że w swoim kraju nigdy bym nie pomyślał z takimi ludźmi komunikować się. Nie przyjechałem tu zarabiać, bo nie wiem jak może być normalne życie na polską pensję, nawet czasami mogę na 2-3 miesięcy wyjechać do Moskwy żeby zwrócić z kasą 😆 Kupiłem sobie mieszkanko w małym mieście na okolicach Poznania za 170 tys, wcale niedrogo, jak miejsce na cmentarzu w Moskwie 😂 Najpierw wszyscy mają mi za Ukraińca i myślą że przyjechałem na wielkie zaróbki od 2000 do 3500 złotych netto na produkcję. Zacząłem tam mieszkać, sąsiedzi i inni ludzi pytają "Wynajmujesz? Za ile?" mowię "Nie wynajmuję, kupiłem", "Co masz kredyt hipoteczny? Już masz pobyt stały?", mowię "Nie mam pobytu stałego, kupiłem je za gotówkę". Stąd staję się dla nich kłamcą lub mafiozą-szpiegiem, który oszukiwał biednych Rosjan i w taki sposób dorobił 😁. Dziwi mi to że w całym budynku wszyscy mieszkają z kimś, albo z rodziną albo z partnerem i albo wynajmują albo mają kredyt hipoteczny, tylko ja mieszkam sam i jak oni na mnie patrzą. Myślałem że w Polsce każdy może pojechać do Anglii, Holandii, Norwegii, itp, i za parę lat kupić to samo, bez kredytów. W międzyczasie ludzie unikają mnie ze względu na moje obywatelstwo. Osobny temat że mam takie wrażenie że faceci tu mają na głowie tylko alkohol, auta, polski rap, gry na konsolach, jakiś anime 😅, dziewczyny są lepsze ale, szukają faceta jako bohatera z netflixu, na końcu po kilka afrykańskich i hiszpańskich studentów z wymiany erasmus, znajdują gołod*-ca ubranego w dres z osiedla, aby oddawać połowę wynagrodzenia za wynajem mieszkania i paliwo dla volkswagena golfa żeby raz w roku pojechać nad morze Bałtyckie, ale Polaka 😂 Parę miesięcy temu otrzymałem wakacje na 6 osób nad morze, pojechałem sam, wszyscy odmówili, już było opłacone, nikt nic nie musiał płacić, poźniej ktoś powiedział że nikt nie chciał jechać z Rosjaninem bo wszyscy mieli mnie za zabójca i gwałciciela 🤪. Kilka dobrych kolegów Polaków powiedzieli mi że wszystko tak i jest i że zobaczyłem prawdziwą Polska, nie tego się spodziewałem. Teraz patrzę na Bałkany, najbardziej Bośnia i Hercegovina i Serbia bo tam lepiej traktują Rosjan, i jak mi powiedzieli Serbowie i Bośniacy mieszkający w Polsce że tam ludzie są bardziej towarzyscy i oni też czują się niekomfortowo w Polsce, zostają tu tylko dla pieniędzy, których tu nigdy nie zarobić 🤔, nawet ksiądz prawosławny mi polecał tam przeprowadzać, biorąc pod uwagę, że on jest Polakiem. Czy jest to tylko moje bardzo niefortunne doświadczenie życia w kraju? Kto ma coś powiedzieć na ten temat?

Myślę, że sporo prawdy jest w tym co powiedziałeś.
Ale musisz też wziąć pod uwagę, że łatwiej znaleźć Polaka czy Polkę, co płynnie będą mówić i pisać po Angielsku, Niemiecku, Francusku niż po Rosyjsku. Ja tam oglądam dużo filmów po Rosyjsku, (и навет смогбым цос написать.), Sorry, mój połamany rosyjski ubogi jest.

Oraz ludzie wiedzą, że wywozi czasem kobiety do Niemiec na handel żywym towarem. (Wiem, że w Rosji, jest to kierunek bardziej w Turcję)

Ja bym na twoim miejscu uczył dziewczyny rosyjskiego.
Bo wydaje mnie się, że mogą się chętne na to znaleźć.
Bo jeśli dziewczyna ani me ani be po rosyjsku, to pewnie zaufaniem nie obdarzy Cię, co najwyżej twój portfel. (widziałem tytuł na YT o podrywaniu na kasę, w sensie tam było, że też trzeba umieć i zrobić to z taktem)
A na pewno będą jakieś zainteresowane rosyjską kulturą (być może tą bardziej arystokratyczną niż sowiecką), chociaż nie wszystkie.

Tutaj wydaje się, że skoro kobiety lecą na Mężów Arabów, którzy na dzień dobry się oświadczają, i to takich biedniejszych, to na Rosjanina z Moskwy też polecą, ale różnica taka, że mam wrażenie, że chciałeś się w nie tą niszę wstrzelić.

Jeśli myślisz, że każdej nocy w Polsce będziesz zaliczał inną dziewczynę i to będąc Rosjaninem, pewnie masz szansę, ale musisz precyzyjnie rozpoznać właściwy target, czyli dziewczyny, które mogą być autentycznie zainteresowane, a nie takie, co tylko takie grzecznościowo udają.

Jeden Ukrainiec opowiadał, że jak dziewczyny zgadywały skąd jest, to jak zaczynały wymieniać z bogatszych krajów, na biedniejsze, to wyraźnie im entuzjazm spadał.

Poza tym, nie wiem, czy Rosyjanin, ba nawet jak Polak przyjedzie ze wschodu jest gorzej traktowany w Polsce niż ten z zachodu.
W sensie jak Polak kaleczy język Polski tak, że słychać, że jest z zachodu, będzie lepiej traktowany, niż Polak, który nie kaleczy języka Polskiego ale ma wyraźny wschodni akcent.
(to sobie wyobraź jak słychać akcent rosyjski, i może porządnie się wyucz akcentu polskiego, przy czym dla facetów akcent rosyjski u kobiety będzie słodki, ale da kobiet nie koniecznie)
Podobno to się zmieniło, ale śmiem wątpić.

No i faktycznie w krajach gdzie piszą Cyrylicą będziesz jako Rosjanin cieplej przyjęty (choć nie koniecznie ukraina), blisko Ciebie jest Białoruś.

Widziałem też taki filmik na YT czarnoskórego, co w Polsce mówił, że może łatwo podrywać dziewczyny, ale musi dać znać, że jest Afroamerykaninem, a nie biedakiem z Afryki, w tym celu zabiera iPhona i tam inne rzeczy.
Powiedział, że będąc dość biednym w Ameryce, tutaj jest i tak nieźle bogaty.

Jeśli chce się podrywać dziewczyny na jedną noc, to raczej za biedaka nie mogą Cię brać.

Więc podsumowując:
biedni muzłumanie dają radę w Polsce oświadczając się na dzień dobry,
muzłumanie też potrafią wyrywać na jedną noc,
Afroamerykanie też dają radę.
Więc myślę, że na nie biednego Rosjanina też znajdzie się miejsce.
Ale może weź korepetycje, bo Ci powiem, sam widziałem, że nie do uwierzenia, Rosjanki, Ukrainki  z doskonałym akcentem Polskim.
Nawet zdaje się niektórzy w ambasadach, konsulatach mają doskonały akcent polski, nie do rozpoznania.

Szczególnie jeśli biedny nie jesteś, ale bogactwem nie chcesz szpanować, to spróbuj akcent tak wyszlifować, by to było perfekt.
A tak to się zastanów nad krajami piszącymi cyrylicą.

Ewentualnie może Szwecja, jeśli szukasz żony Szwedki, one tam czasem już wiedzą, że mąż z Rosji, lub Polski może być lepszy niż Szwed.

1 godzinę temu, Cyryl_ napisał:

Kolega mówił, że jako Polak musiał w Anglii podrywać angielki po hiszpańsku, bo jako Polak nie miał szans.
A kojarzę, że Polki mówią, że na zachodzie wszyscy są traktowani równo, ale jak widać, tylko męska płeć lubi podrywać bogatsze i biedniejsze, czasem no nawet wolą podrywać tylko biedniejsze. (były tutaj wątki o za bogatych dziewczynach, więc być może gusta są ujednolicone, to facet ma być tradycyjnie bogatszy, a kobieta biedniejsza)
Nie wiem, czy to dwulicowość, jak widać była ona szczera, mogła się poczuć oszukana, a dla wielu Polek, Polaków, Rosja to wielka czeluść znaków zapytania, nie wiadomo co tam jest. Takie bardzo duże, bardzo biedne terytorium, gdzie najłatwiej to być zakopanym, oraz jeszcze bardziej obcy język.

Ja tak prawdę mówiąc szybciej nauczyłem się hiszpańskiego niż rosyjskiego, a rosyjski, to mój 5ty język.
(Wiele Polek będzie znało maks 2). (Ja tych języków nie znam na nie wiadomo jak wysokim poziomie)

Widziałem taki klip o randkowym ra sizmie między płciowym.

tytuł: Do You Have A Racial Preference?
kanał YT: As/Is
id:
HjSh_esW9W4

Byc moze dlatego, ze mieszkasz w niewielkiej miejscowosci. W takich pipidowach kazdy zajety jest swoim zyciem i wypelnianiem tradycyjnych obowiazkow: dorosnij, znajdz prace, ozen sie, miej dzieci, umrzyj. A w niedziele po kosciolku na obiad do mamusi, sobota grill ze szwagrem. Moze lepiej przeprowadz sie do Poznania?

Napisano (edytowany)
2 godziny temu, Cyryl_ napisał:

Jedyna opcja została sie sprzedać to mieszkanie i kupić jakaś kawalerkę w Poznaniu i za kilka miesięcy zobaczyć czy coś zmienia, poczekać do koncu tych stanów epidemii w krajach no i czy nic nie zmenia, wtedy po wole przeprowadzać do BiH. Może b

no, Epidemia to jedno, nie wiem, czy przed pandemią miałeś lżej...

Mieszkanie w Poznaniu może ułatwić podrywanie dziewczyn na jedną noc (i nie tylko), i zawsze będziesz mógł podać adres na miejscu, bo wątpię, by dużo kobiet chciało się fatygować za miasto.... oraz podać nieznajomemu adres.

Nawet kojarzę gościa, co szukał pracowników parę kilometrów za miastem, ale znalazł ich dopiero jak otworzył biuro w Poznaniu.
(Tak to nikt sensowny nie chciał się zgłosić.)

Właśnie darmowe wakacje, na dzień dobry nie wiem, sugerowałbym być może w kraju.
Naprawdę w ten sposób może nie wzbudzisz zaufania. Handel żywym towarem Polki mają w pamięci i słusznie.
Mało tego, były historię o obozach pracy we Włoszech dla Polaków, i to jak Polska była już w UE.
Może na dzień dobry, wypad weekendowy na mazury, czy np kino w danym mieście, albo nie wiem co.

Zresztą darmowe wakacje nie są darmowe, bo jak komuś płacą za godzinę, to oznacza, że mu nie zapłacą.
W przypadku facetów, oznacza to mniejsze branie, i może być co najwyżej twoim wingman.

Inna sprawa, że jak na dzień dobry se ks to dziewczyny mogą Cię w tym kraju nie traktować poważnie jako faceta do związku.

A może powinieneś zapisać się na studia, są kierunki, gdzie jest bardzo dużo dziewczyn.
No i przecież, przez 6 miesiące masz szanse je poznać w trakcie zajęć, a nie musisz podchodzić do egzaminów.
No i tak to jesteś bardzo eksternistycznym turystą w Polsce.
Bez rodziny tutaj jako punktu zaczepnego.
Bez kolegów z pracy, bo rozumiem, pracujesz raczej w Moskwie.
Bez koleżanek z kółka ideowego: grupy rekonstrukcyjne (militarne lub słowiańsko podobne), religie alternatywne, religie mniejszościowe, grupy polityczne, muzealne, historyczne, przyrodnicze, itp itd.

Edytowano przez PrawiczekPzn

Napisano (edytowany)
12 godzin temu, Cyryl_ napisał:

coś za dobrze piszesz po Polsku jak na Rosjanina który mieszka tu tylko 2,5 roku,  głupie prowo

Edytowano przez piwosz93

6 godzin temu, Cyryl_ napisał:

weź spierrdalaj z tymi prowokacjami, jak ty jesteś Rusek to ja jestem Putin, akurat to czy jesteś Brytyjczykiem to po twoim akcencie nawet tępa polka duupodajka by poznała,

po polsku pisze lepiej niż Polak, w Londynie mówi jak  rodowity Brytyjczyk no kurrwa ruski geniusz językowy xD

• Haha 1

8 godzin temu, KLAUN96 napisał:

Zerwany- W sumie masz troche racji...:) Mieszkanie to Nie wszystko...

Cyryl czy moge napisac na PRIV kolo 23;00? 

No przeciez mieszkac gdzies, gdzie sasiedzi cie nienawidza, i trzeba sie kryc przy wychodziu z domu, zeby nikogo nie spotkac, to jest katorga jakas.

Zerwany- Nie ma nic prawie gorszego...doslownie..:/

Ehh...Moze wyprowadzka do duzego miasta?

Przeczytałem wszystko, widocznie trzeba przeprowadzać do Poznania bo i tak cały tydzień już tu mieszkam. Zacząłem tu pracować żeby nie nudzić się, zarobki są kiepskie ale warunki są łatwe. To jest trzecia moja praca w Polsce, ale pierwsza była najlepsza 😁 Kolegów i koleżanek mam ale we Wrocławiu, akuratnie Polaków mówiących po rosyjsku ale trochę się z nimi nudzę, chodzi o tym żeby poznać kogoś ze wspólnymi zainteresowaniami. Szczerze mówiąc większość z tego jest z powodu że tu byłem nie cały czas ale mogłem wyjechać do Moskwy na kilka miesięcy, za każdym razem wracałem jak na nowo.

Niestety większość Polaków nie lubi Ruskich i wszystkiego co ruskie czy Ukraińców. Chciałoby  się powiedzieć, ze to ze względu na historie i pokoleniowo przekazywane opowieści o banderowcach na przykład, ale w takim wypadku ciężko mi usprawiedliwić fascynacje Niemcami chociażby. Ponadto sytuacja wyglada podobnie jak z Polakami na wyspach.. nie lubią nas bo wyjeżdża tam tylko miernota społeczna, ci bardziej bystrzy potrafią się zakręcić w swoim kraju i tam zarabiać. Podobnie jest z ruskimi i Ukraińcami, przyjeżdzają do roboty ale języka nauczyć się nie chcą..robić tez się nie chce, tylko pieniążki przeliczać ile to się zarobi.. do tego często ruscy to psychole, wystarczy zobaczyć kilka filmików na yt chociażby, kojarzy to się z patologią a z patologia nikt o zdrowych zmysłach nie chce mieć nic wspólnego. Ty kolego najwidoczniej padłeś ofiarą stereotypu. Albo jesteś agorgancki i poprostu nikt Cie nie lubi z tego powodu, a nie ze względu na narodowość. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się