Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość2230

Już rok jak pracuje na pół etatu. Jest mi tak dobrze ale

Polecane posty

Witajcie, mam dwójkę dzieci 9l i 2l. Z dziećmi pod moją nie obecność zostaje moja mama.  Dwulatek  jest okropny potrzebuje non stop naszej uwagi itd. Nie bawil ładnie się z siostrą tylko wszystko jej zabiera.babcia ma 64 lata jest w świetnej kondycji ale na cały etat nie ssądzę żeby zgodziła się zostać. 

Ja pracuje w sklepie wiele nie zrobię bo +/- 1200 zł. Mąż wraca koło 19. Przedszkole nie wchodzi w grę ponieważ ja pracuje na 2 zmiany A mąż po 6 nnadchodzi domu. 

Zastanawiam się jak to będzie w przyszłości. Będzie mi brakowało do emerytury 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Gość2230 napisał:

Zastanawiam się jak to będzie w przyszłości. Będzie mi brakowało do emerytury 

Zakładając że te emerytury będą;D Nie wiesz że ZUS to taka legalna piramida finansowa? Mamy niż demograficzny więc coraz mniej płatników a więcej beneficjentów. Pewnie wprowadzą na pewnym etapie emeryturę obywatelską- równą dla wszystkich i nara

Akurat emeryturą na Twoim miejscu bym się nie przejmowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tą emerytura w w mojej sytuacji mnie martwi.

A tak się zastanawiam co z tymi co nie pracuja i są ubezpieczeni w up?  

Teraz nam wszystkim jest dobrze. Starsze dziecko zadowolone bo przed pandemia mogła jeździć basen 2x w tyg. gdybym poszła na cały etat nie było by możliwości. 

Jak z kimś rozmawiam ze oracuj3 na pół etatu to każdy w szoku jak to? A emerytura? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach ta Polska!

Albo dzieci albo praca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Bimba napisał:

Ach ta Polska!

Albo dzieci albo praca.

A wcale że nie jest tak źle - poczytaj w necie jak jest z układem praca/dzieci w Japonii. Tam albo się zajeżdżasz w pracy ALBO siedzisz w domu z dziećmi. 

Autorko, serio nie martw się o emeryturę bo po 1. jeszcze kupa czasu po 2. nie wiadomo jak to będzie z systemem monetarnym do tego czasu po 3 ZUS już teraz jest bankrutem, więc pieniędzy na nasze emerytury prawdopodobnie nie będzie. Znaczy...będzie tylko i tak wszyscy emeryci dostaną pewnie emeryturę w wysokości poniżej minimum socjalnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Kitsune napisał:

A wcale że nie jest tak źle - poczytaj w necie jak jest z układem praca/dzieci w Japonii. Tam albo się zajeżdżasz w pracy ALBO siedzisz w domu z dziećmi. 

Autorko, serio nie martw się o emeryturę bo po 1. jeszcze kupa czasu po 2. nie wiadomo jak to będzie z systemem monetarnym do tego czasu po 3 ZUS już teraz jest bankrutem, więc pieniędzy na nasze emerytury prawdopodobnie nie będzie. Znaczy...będzie tylko i tak wszyscy emeryci dostaną pewnie emeryturę w wysokości poniżej minimum socjalnego

Po 4 niewiadomo czy dozyjesz do emerytury. Brutalne, ale i tak bywa przecież. Mój tata gdyby dożył do emerytury żyłby na niej bardzo dobrze. Stało się inaczej niestety. Oczywiście trzeba zakładać i pracować tak jakby miała być emerytura. Takie jest moje zdanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×