Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
mateuszs

Własna firma - opinia znajomej

Polecane posty

Cześć, jakiś czas temu założyłem firmę. Ostatnio znajoma pyta mnie jakie plany to jej powiedziałem, że za jakiś czas chciałbym kupić mieszkanie. Powiedziała prawie się śmiejąc mi w twarz "powodzenia". Odpowiedziałem jej, że mam już w towarze zakumulowane 20% wartości mieszkania (Kraków), to jej mina trochę zrzedła. Pomyślałem sobie, że bardzo łatwo przychodzi innym ocenianie nas. Z resztą jakiś czas temu pisałem tutaj na forum, że chciałbym kupić mieszkanie, pomieszkać w nim chwilę i potem przeprowadzić się do kolejnego na które zarobię, a to poprzednie wynająć na pokoje. Ewentualnie wziac jakiś mały kredyt hipoteczny na nowe. Tutaj na forum kafeterii też spotkałem się z wieloma negatywnymi komentarzami. Wszyscy wiedzą wszystko zawsze lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, widzę że kafe już umarła. Tak prawdę mówiąc to wszystko wydarzyło się niecałe 10 lat temu. startowałem od 3000zł a na ten moment mam majątek (3 mieszkania + towar + gotówka) o wartości 1,6mln. Dwa mieszkania wynajmuję na pokoje, w trzecim mieszkam. Plan na 2021/2022 to zakup domu i przebudowa z podziałem na paręnaście kawalerek.

Następnym razem zanim kogoś ocenicie/osądzicie to się ugryźcie w język bo ten ktoś może przejmować się zdaniem innym. Na szczęście jestem jednostką aspołeczną i zdanie innych mam w głębokim poważaniu i zawsze robię to co uważam za stosowne.

 

Życząc sukcesów pozdrawiam!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mateuszs napisał:

Cześć, jakiś czas temu założyłem firmę. Ostatnio znajoma pyta mnie jakie plany to jej powiedziałem, że za jakiś czas chciałbym kupić mieszkanie. Powiedziała prawie się śmiejąc mi w twarz "powodzenia". Odpowiedziałem jej, że mam już w towarze zakumulowane 20% wartości mieszkania (Kraków)

Czyli gotówki jako takiej na mieszkanie nie masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja, wtedy nie miałem. Ale pytanie było o PLANY a nie o sytuację bieżącą. Jak widzisz, teraz mam 3 mieszkanie i kasę odłożoną na czwarte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mateuszs napisał:

Ok, widzę że kafe już umarła. Tak prawdę mówiąc to wszystko wydarzyło się niecałe 10 lat temu. startowałem od 3000zł a na ten moment mam majątek (3 mieszkania + towar + gotówka) o wartości 1,6mln. Dwa mieszkania wynajmuję na pokoje, w trzecim mieszkam. Plan na 2021/2022 to zakup domu i przebudowa z podziałem na paręnaście kawalerek.

Następnym razem zanim kogoś ocenicie/osądzicie to się ugryźcie w język bo ten ktoś może przejmować się zdaniem innym. Na szczęście jestem jednostką aspołeczną i zdanie innych mam w głębokim poważaniu i zawsze robię to co uważam za stosowne.

 

Życząc sukcesów pozdrawiam!

 

Podziwiam i zazdroszczę ja zawsze byłam i będę biedna:(

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie łam się. Jeśli będziesz próbować różnych rzeczy to w końcu coś zaskoczy.

Niemniej obawiam się, że ciuchy, telefon, auto masz lepsze niż ja 😄 Oprócz generowania wysokiego dochodu żyję bardzo skromnie (póki co). Auto kupiłem w 2014. Był to 5 latek i dalej nim jeżdżę więc ma już prawie 10lat. Chodzi mi po głowie CLA, ale dopiero jak zrealizuje projekt 'dom na wynajem'. Ciuchy też zawsze kupuje na promocjach, wyprzedażach. Raczej niczego sobie nie odmawiam, ale też nie wyrzucam pieniędzy. Oszczędzam rocznie mniej więcej 75% uzyskiwanego dochodu.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, mateuszs napisał:

Nie łam się. Jeśli będziesz próbować różnych rzeczy to w końcu coś zaskoczy.

Niemniej obawiam się, że ciuchy, telefon, auto masz lepsze niż ja 😄 Oprócz generowania wysokiego dochodu żyję bardzo skromnie (póki co). Auto kupiłem w 2014. Był to 5 latek i dalej nim jeżdżę więc ma już prawie 10lat. Chodzi mi po głowie CLA, ale dopiero jak zrealizuje projekt 'dom na wynajem'. Ciuchy też zawsze kupuje na promocjach, wyprzedażach. Raczej niczego sobie nie odmawiam, ale też nie wyrzucam pieniędzy. Oszczędzam rocznie mniej więcej 75% uzyskiwanego dochodu.

 

 

 

Nie mam samochodu ,ciuchów bardzo mało kupuje ,nigdzie nie jeżdżę i mam duzo długów.  Mimo ciężkiej pracy niczego nie dorobilam się:( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, mateuszs napisał:

Nie łam się. Jeśli będziesz próbować różnych rzeczy to w końcu coś zaskoczy.

Niemniej obawiam się, że ciuchy, telefon, auto masz lepsze niż ja 😄 Oprócz generowania wysokiego dochodu żyję bardzo skromnie (póki co). Auto kupiłem w 2014. Był to 5 latek i dalej nim jeżdżę więc ma już prawie 10lat. Chodzi mi po głowie CLA, ale dopiero jak zrealizuje projekt 'dom na wynajem'. Ciuchy też zawsze kupuje na promocjach, wyprzedażach. Raczej niczego sobie nie odmawiam, ale też nie wyrzucam pieniędzy. Oszczędzam rocznie mniej więcej 75% uzyskiwanego dochodu.

 

 

 

Ja marzę  tylko o tym zeby nie mieć długów... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zróbcie coś żeby nie mieć długów.

A na co zaciągacie te długi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.07.2020 o 08:31, mateuszs napisał:

Ok, widzę że kafe już umarła. Tak prawdę mówiąc to wszystko wydarzyło się niecałe 10 lat temu. startowałem od 3000zł a na ten moment mam majątek (3 mieszkania + towar + gotówka) o wartości 1,6mln. Dwa mieszkania wynajmuję na pokoje, w trzecim mieszkam. Plan na 2021/2022 to zakup domu i przebudowa z podziałem na paręnaście kawalerek.

Następnym razem zanim kogoś ocenicie/osądzicie to się ugryźcie w język bo ten ktoś może przejmować się zdaniem innym. Na szczęście jestem jednostką aspołeczną i zdanie innych mam w głębokim poważaniu i zawsze robię to co uważam za stosowne.

 

Życząc sukcesów pozdrawiam!

 

Każde forum umiera prędzej, czy później. To jeszcze ma się dobrze - uwierz mi 😉
Ja założyłem firmę dopiero 2 lata temu i zaczynałem z kapitałem kilku klientów na start. Wcześniej byłem freelancerem. Teraz jakiś kapitał uzbierałem, ale nadal to jest dalekie od ideału. Sądziłem, że w tym roku trochę bardziej rozwinę skrzydła, ale rzeczywistość temat zweryfikowała. Nie poddaję się jednak. W tym roku poluję na samochód. Prawdopodobnie będzie to Mitsubishi Outlander, a w przyszłym roku może zacznę budowę domu na działce, którą kupiłem w tym roku. 

Moje marzenie na 2021/2022, to pozyskanie nowych klientów strategicznych, wynajęcie fajnego biura z moim wspólnikiem i zatrudnienie pracownika, który wspomoże nas w pracy. Ogólnie rozwój mojej agencji Entaris Studio. Zobaczymy jak będzie, bo to miało się zadziać w tym roku, ale sami wiecie, jak nie pandemia, to sraczka 😄 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2020 o 20:47, ZaklinaczSlow napisał:

Każde forum umiera prędzej, czy później. To jeszcze ma się dobrze - uwierz mi 😉
Ja założyłem firmę dopiero 2 lata temu i zaczynałem z kapitałem kilku klientów na start. Wcześniej byłem freelancerem. Teraz jakiś kapitał uzbierałem, ale nadal to jest dalekie od ideału. Sądziłem, że w tym roku trochę bardziej rozwinę skrzydła, ale rzeczywistość temat zweryfikowała. Nie poddaję się jednak. W tym roku poluję na samochód. Prawdopodobnie będzie to Mitsubishi Outlander, a w przyszłym roku może zacznę budowę domu na działce, którą kupiłem w tym roku. 

Moje marzenie na 2021/2022, to pozyskanie nowych klientów strategicznych, wynajęcie fajnego biura z moim wspólnikiem i zatrudnienie pracownika, który wspomoże nas w pracy. Ogólnie rozwój mojej agencji Entaris Studio. Zobaczymy jak będzie, bo to miało się zadziać w tym roku, ale sami wiecie, jak nie pandemia, to sraczka 😄 

Super. Trzymam kciuki. To co? Do zobaczenia za 10 lat ? 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×