Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gdhhd

Czy tabletki antydepresyjne mogą stosować osoby zdrowe?

Polecane posty

Bardzo często mam mocne spadki nastroju chociaż jestem zdrowa. Nie są one związane z żadnym wydarzeniem. Mam 24 lata więc nie są też spowodowane dojrzewaniem. Jednak to mi przeszkadza. Czasmi trudno to wytrzymać nawet jeśli po czasie przemija. 

Edytowano przez Gdhhd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj przyczyny w złym funkcjonowaniu hormonów, szczególnie tarczycy. Antydepresenaty to jednak nie są cukierki i podawane bez konsultacji mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc za cenę chwilowej poprawy nastroju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Psychotropy sa lekami dlugofalowymi. Dopiero po kilku tygodniach regularnego brania zaczynaja dzialac.

Nie napisalas jaki masz plan co do brania lekow. Jesli chcesz od czasu do czasu lyknac tabletke "na szybka poprawe nastroju" to i tak ci to nic nie da. 

Ja na twoim miejscu poszlabym do lekarza i szukala przyczyny twojego stanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Gdhhd napisał:

Bardzo często mam mocne spadki nastroju chociaż jestem zdrowa. Nie są one związane z żadnym wydarzeniem. Mam 24 lata więc nie są też spowodowane dojrzewaniem. Jednak to mi przeszkadza. Czasmi trudno to wytrzymać nawet jeśli po czasie przemija. 

Osoby zdrowe nie potrzebują leków. Jeśli nie masz depresji to nie potrzebujesz leków antydepresyjnych, tak samo jak nie bierzesz leków na katar jeśli nie masz kataru. I jak już ktoś wspominał wcześniej, to nie jest tak, że łykasz tabletkę i jest "dobrze", żeby antydepresanty zadziałał trzeba je brać przynajmniej 3 tygodnie. Nie można tych leków też odstawić z nie na dzień jeśli zaczniesz je brać, dlatego trzeba je przyjmować pod stałą kontrolą lekarza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×