Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
pannajoanna102

Czy to przemoc psychiczna?

Polecane posty

Hejka. Myślicie, że jeśli siostra często w "żartach" mówi że jestem głupia, pier### bez sensu, a wyrażam swoje zdanie tylko ja lubię szczegóły lub zwyczajnie kiedy martwię się o kogoś- mówię o tym (ma 17 lat, ja 20 i studiuję) a przy stole rodzinnym kiedy zwracam na to jej uwagę, niestety zdarza mi się unieść głos, a rodzice nie reagują bądź jak ostatnio wmawiają ze jestem straszna to jest to swego rodzaju przemoc? Miałam nerwice, myślę że niedługo znów w to wpadnę gdyż ściska mnie w gardle i w klatce piersiowej. Ogólnie próbuje się im przypodobać, wiem o tym. Z domu wolę nie wychodzić, aby nie było wypominania. Po takich rzeczach czuję się złym człowiekiem. Np kiedy słyszę tekst "i to jest inteligencja starszej siostry" po tym gdy właśnie zwracam uwagę. Do tego podobno to nie było obraźliwe. Przepraszam za taki haos w opowiadaniu. Mam czasami wrażenie że im bardziej się rozwijam, idę w świat, tym gorzej dzieje się w domu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety dochodzi do samookaleczeń, których żałuję. Na studiach dużo osób mnie lubi, mieszkam w ich czasie w akademiku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samookaleczenia to juz problem ,wiec powinnas zglosic sie po profesjonalna pomoc. Ktorej tutaj nie otrzymasz.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli idziesz w świat. powiedz sobie że wszystko co złe zostawiasz za sobą, i będziesz nowa lepszą pewną siebie osobą. możes zmieć nowych znajomych i nowe otoczenie, które nie wie jakie tajemnice skrywasz, możesz być kim tylko chcesz, a nawet żeby sobie to ułatwić to lepsze myslenie o sobie możesz np przefarbować włosy.. w świecie nowym znajdziesz fajnego faceta, założycie właśną rodzinę i będziesz częśłiwa.. nieokaleczaj się to nie jest rozwiazanie, lepiej idź i zrób sobie tatuaż, zakryj blizny! zrób krok do tego by podejmować dorosłe decyzje. zamknij stary rozdział w swoim życiu.. zmień coś, jeśli sama nie zmienisz nic się nie stanie, bedziesz tkwić mieć depresje i ciąć się bedziesz aż kiedyś za bardzo przesadzisz i się wykrwawisz.. ale teraz włąśnie masz otwarta drogę możesz awszystko co chccesz, możesz być kim tylko chcesz..... poza tym polecam też jakiegoś psychologa żeby sobie pogadaćo tym co ciebie na prawde boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×