Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Kacuchoski

RRSO 8387.16% Firma pozabankowa nalicza takie RRSO na niecały rok po uchwaleniu Ustawy Antylichwiarskiej

Polecane posty

Ustawa Antylichwiarska w naszym kraju, tym razem już w bardzo radykalny sposób jak na nasz kraj w tym temacie, została uchwalona zeszłego roku dnia 18 czerwca 2020 r,

Tymczasem, jakoś na przełomie lutego i marca tego roku, byłem niestety zmuszony do zapożyczenia się pieniędzy w firmie pozabankowej, której nazwy na razie zdradzał nie będę.

Aczkolwiek wydaje mi się, że to jest chyba kwestia czasu, ponieważ w mojej opinii to może być ewidentnie bezwzględny rekordzista liderujący w cuglach wśród wszystkich firm pozabankowych

w naszym kraju specjalizujących się w świadczeniu tego rodzaju usług. Wynik jaki pozwolili sobie osiągnąć na mojej umowie z nimi w postaci 8387,16% RRSO, jest chyba poza zasięgiem konkurencji.

Szkoda, że ja sobie to uświadomiłem dopiero po trzech tygodniowych spłaconych im ratach. Oczywiście byłem świadom, że zapożyczanie się pieniędzy z takich źródeł nie należy do tanich, lecz nia miałem bladego pojęcia, że mam "zaszczyt" współpracować z takim kozakiem. Gdyby nie to, że ten lichwiarz oszukał mnie jeszcze dodatkowo na 470 zł, to nie wiem czy bym do dzisiaj wiedział jakim rekordem zostałem potraktowany przez nich. Tak, wiem, sam sie na to zgodziłem, umowę do 2 tygodni, mogłem wypowiedzieć itd. itp. Ale będąc już zdecydowanym na pożyczkę od firmy pozabankowej, że dużę koszty RRSO są konieczne, ponieważ te firmy głownie z tego żyją, a temat ustawy antylichwiarskiej od czasu do czasu się przewijał gdzieś w mediach, ale gdy nie byłem osobiście zainteresowany, to jednym uchem wpadał, a drugim wypadał. Zdecydowałem się na tą firmę głównie dlatego, że odpowiadał mi pomysł pobrania tej pożyczki w 3 ratach i spłacania jej tygodniowymi ratami. To się nazywało kredyt konsumpcyjny odnawialny czy coś w ten deseń. Naturalnie pierwsza rata pożyczki została mi wypłacona od razu, a druga miała mi być wypłacona po trzech pierwszych spłaconych tygodniówkach w wysokości 470 zł, które mimo spłaconych trzech pierwszych tygodniówkach, nie dotarły do mnie do dnia dzisiejszego. Kiedy postanowiłem napisać reklamacje w tej sprawie, to dopiero wtedy natrafiłem na RRSO gdzieś w samym środku umowy pomiędzy punktami, które odnosiły się treścią do czegoś zupełnie innego w mojej ocenie mało istotnego. Czy spotkał się ktoś z Was kiedyś z RRSO chociaż zbliżonym do prawie 8.5 tysiąca procent ?? Na koniec pozwolę sobie zacytować początek maila jakiego dostałem dzisiaj w odpowiedzi na moją reklamacje.

"RRSO w każdej umowie jest obliczane zgodnie z wzorem umieszczonym w Ustawie z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim."

P.S poważnie biorę pod uwagę podrzucenie tej umowy pod wycieraczkę z logiem np. takiego TVNu lub Polsatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/przelom-w-walce-z-lichwa-rzad-przyjal-projekt-ustawy-antylichwiarskiej

Imkrótszy okres pożyczki tym mniejsze dopuszczalne RRSO.Na przykład mam informacje z źródła znajacehgo sie w tym temacie, że pożyczka na kwote około2 tysiace złotych z RRSO około 2 tysiace procent, musiała by być pożyczką na sto lat aby takie RRSO BYŁO ZGODNE Z PRAWEM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/przelom-w-walce-z-lichwa-rzad-przyjal-projekt-ustawy-antylichwiarskiej

Imkrótszy okres pożyczki tym mniejsze dopuszczalne RRSO.Na przykład mam informacje z źródła znajacehgo sie w tym temacie, że pożyczka na kwote około2 tysiace złotych z RRSO około 2 tysiace procent, musiała by być pożyczką na sto lat aby takie RRSO BYŁO ZGODNE Z PRAWEM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×