Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Witam wszystkich. Na koniec lipca mam urodzić synka a nie mogę zdecydować się na żadne imię. Mąż daje mi wolna rękę. Mam kilka typów jak chodzi o imię, ale chciała bym poznać Wasze opinie. Możecie podać również swoje typy (nie z pierwszej 10tki). 
1.Gustaw (Gutek, Guciulek, Gustek, Gustawson, Guciuś) - to mój faworyt ale obawiam się czy dzieci nie będą dokuczać młodemu. O ile Gustaw czy Gutek bardzo mi się podoba to zdrobnienie Gucio już nie 😞 

2. Witold (Witek, Wicio, Wituś)

3. Leon (Leonem, Leoś)

4. Adam (Adaś, Adasio, Adi)
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adam. Piekne imie. Witold tez niczego sobie. Gustaw mi sie nie podoba ale o gustach sie nie dyskutuje.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z podanych podoba mi się Adam Gustaw i Witold ale Adam chyba jest w pierwszej 10 o ile dobrze pamiętam.. Tak poza twoimi propozycjami ładne sa:

Konstanty(Kostek Kostus), Jerzy, Marek, Wojciech (chyba popularny ostatnio) i Piotr oczywiscie😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Dobrosułka napisał:

Gustaw jest w pierwszej setce nadawanych imion wiec jest dosyc popularny.  Nie wydaje mi sie, zeby to imie sprawilo jakiekolwiek problemy dziecku.

Osobiscie nie jestem fanka niemieckich imion, ale Gustaw ma fajne zdrobnienia.

Z twojej listy najbardziej podoba mi sie Witold.  Bardzo meskie imie tak jak Gustaw, ale juz nie niemieckie.

Podoba mi sie rowniez polski Witosz z takimi samymi zdrobnieniami.

Leon nie podoba mi sie i jego popularnosc wciaz rosnie.

Adam nie podoba mi sie, ale zdrobnienia juz tak.

Widze, ze lubisz twardsze i meskie imiona to zaproponuje Wincentego- zdrobnienia moga byc takie jak Witolda.

Sambor, Mieszko, Hugo, Wit, Oleg, Jerzy (Jerzyk), Teodor, Kazimierz, Kosma i Zawisza.

Jak chodzi o imię Gustaw to obawiam się zdrobnienia Gucio. Reszta zdrobnień jest super a samo imię Gustaw bardzo mi się podoba. Zastanawiam się tez nad nim ze względu na niedużą popularność. Jak wyjdę z dzieckiem na płac zabaw to nie będzie to kolejny Antoś, Szymek czy Jaś.

Witold jest na drugim miejscu w moich rozważaniach. 
Podoba mi się jeszcze Adaś ale w mojej miejscowości jest ich mnóstwo, co bardzo mi przeszkadza 😕

Chyba jeżdżąc wole Witolda niż Wincentego, jakoś tak łatwiej wymówić 🙂

Z wymienionych przez Ciebie może jeszcze Jerzego wezmę pod uwagę 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, madalene1711 napisał:

Adaś najładniejsze. Od zawsze i się to imię podobało. Podoba mi się jeszcze Miłosz. 

Adaś ładne tylko czemu takie popularne 😄 

Milosz ładne imię, jak dla mnie za miękkie, wole bardziej wyraziste imiona. Również Julian odpada (za bardzo do Julii podobne i dość delikatne imię)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, SuperZona napisał:

Gucio pięknie ❤️

Mi Gucio kojarzy się z „co? - gucio” czyli takie „nic” i to mnie blokuje przed tym imieniem. Nie chce, żeby dzieci tak na niego wolały. 😞 Samo imię Gustaw czy Gutek lub Gustek są jak najbardziej ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, AgsAgsAgs napisał:

Adam. Piekne imie. Witold tez niczego sobie. Gustaw mi sie nie podoba ale o gustach sie nie dyskutuje.:)

Adam jest dla mnie ładnym neutralnym imieniem. Jak stchórzę z Gustawem to pewnie Adaś będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Annn2020 napisał:

Z podanych podoba mi się Adam Gustaw i Witold ale Adam chyba jest w pierwszej 10 o ile dobrze pamiętam.. Tak poza twoimi propozycjami ładne sa:

Konstanty(Kostek Kostus), Jerzy, Marek, Wojciech (chyba popularny ostatnio) i Piotr oczywiscie😉

Adaś jest chyba 11. Wiec jak nie patrzeć bardzo popularny. Konstantego, Wojtka i Piotrka mam w rodzinie. Marek złe mi się kojarzy nad Jerzykiem się zastanowię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adam. 

Gustaw jest zbyt przekombinowany a Witold kojarzy się z jakimś wujkiem po 50tce. Adam jest najlepsze - bez zbędnego wymyślania i zawsze na czasie. Ma też zdrobnienia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedz. Po rozmowie z teściowa i wypowiedziach typu, że skrzywdzę dziecko zaczęłam wątpić w to imię. Każdy rodzic dla dziecka chce jak najlepiej i dlatego tyle dylematów. Usłyszałam nawet, że powariowaliśmy chcąc dać tak dziecku na imię, przecież jest tyle innych pięknych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, 123Anna napisał:

Dziękuje bardzo za odpowiedz. Po rozmowie z teściowa i wypowiedziach typu, że skrzywdzę dziecko zaczęłam wątpić w to imię. Każdy rodzic dla dziecka chce jak najlepiej i dlatego tyle dylematów. Usłyszałam nawet, że powariowaliśmy chcąc dać tak dziecku na imię, przecież jest tyle innych pięknych.

Cóż gusta są różne i nie da się wszystkim dogodzic. Kiedy kuzynka powiedziała mi jak chce dać synkowi na imię powiedziałam wprost że mi się nie podoba ale to jej ma się podobać. I Maks ma dziś prawie 3latka. Dzieciak słodki a imienia dalej nie znoszę. Ale to tylko mój problem. Także się nie przejmuj jak się komuś nie spodoba to nie twój problem. Imiona moich dzieci też się nie wszystkim podobają ale  co z tego😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o to, że wybrane przeze mnie imię wszystkim nie będzie się podobać to jestem pewna. Bardziej zastanawiam się nad tym czy przez to imię dziecko nie będzie mieć kłopotów z przezwiskami. Wiadomo każdego można jakoś przezywać, ale niektóre imiona bardziej ułatwiają sprawę. Jak słyszę od teściowej, że skrzywdzę dziecko dając na imię Gustaw to zaczęłam zastanawiać się, że może być więcej ludzi o takim nastawieniu. A jak dam takiego neutralnego Adasia to przynajmniej nie będzie to prowokować do przezwisk. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moze zamiast Gustaw to Radoslaw? Bardziej swojskie, teraz raczej malo popularne, a w brzmieniu podobne? 

Pamietaj, ze to Tobie imie musi sie podobac, a poniewaz kazdy ma inny gust to zawsze znajdzie sie ktos kto bedzie krecil nosem na Twoj wybor. 

Tak dlugo jak imie nie jest osmieszajace lub dziwaczne, to mozna je spokojnie nadawac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdrobnienie Gucio (bo o nie głównie mi się rozchodzi) nie jest ośmieszające? Jaki ma wydźwięk, waszym zdaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakaś swoją top listę imion. Może jeszcze coś innego zwróci moja uwagę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znacie może jakiegoś Gustawa, albo mama Gustka mogła by się wypowiedzieć na temat tego imienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, 123Anna napisał:

Zdrobnienie Gucio (bo o nie głównie mi się rozchodzi) nie jest ośmieszające? Jaki ma wydźwięk, waszym zdaniem?

Gucio kojarzy mi sie jednoznacznie z Pszczolka Maja. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie 😕 a może Ziemowit? Co o nim sądzicie? Ziemek, Ziemuś, Ziemko, Ziemcio, Wicio, Witek, Witulek, Wituś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oprócz Ziemowita jeszcze przyszły mi do głowy:

Fryderyk, Bernard, Beniamin, Stefan, Kornel i Klemens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, 123Anna napisał:

Oprócz Ziemowita jeszcze przyszły mi do głowy:

Fryderyk, Bernard, Beniamin, Stefan, Kornel i Klemens

Stefan super. Tak nazywaliśmy dziecko za nim poznaliśmy płeć. Kornel i Klemens niekoniecznie ale Fryderyk i Bernard fajne. A może Robert, Artur, Sergiusz lub Seweryn? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Roberta. Też Robi,Robek  i Robot brzmiało okropnie. Mąż się uparł. 

Mam Robika, Robisia albo Bercika i już mi nie przeszkadza dziwaczne zdrobnienia.

Do Gucia też przywykniesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×