Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Mąż chce wcześniej, żeby synek miał już imię zanim się urodzi. Ciężka sprawa z tym imieniem, jakoś każde obce. Mam nadzieje, że jak już nadamy jakieś synkowi to, że już takie obce nie będzie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Dobrosułka napisał:

Oh uwielbiam wasze propozycje (oprocz Adama, ktory jest taki mdlawy dla mnie).

Ziemowit jest numerem jeden.  Drugi jest Felicjan i Gustaw i Bernard na trzecim.  Te cztery imiona sa jednak naprawde fajne i mam nadzieje, ze odwazycie sie na ktores.

Mąż dla córki będzie wybierał, dla synka mam wolną rękę. Wszystkie akceptuje, mam mu tylko powiedzieć które wybrałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do nazwiska pasują wszystkie. Mamy krótkie nazwisko wiec imię może być i krótkie i długie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dobrosułka napisał:

Ah.  Ciezko wybrac gdy kilka imion sie podoba.  Ja mialabym podobny problem poniewaz bardzo wiele imion mi sie podoba.

A masz już dzieci? Jeśli tak to jak maja na imię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Dobrosułka napisał:

Mam corke i ma na imie Kassandra.  Zdrabniam do Kasiuni.

I jak rówieśnicy reagują na rzadko spotykane imię? Z czymś mi się kojarzy to imię (książka/film). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Dobrosułka napisał:

Ja mam krotkie nazwisko, tylko dwie sylaby, i dwusylabowe imiona nie brzmia zbyt dobrze z moim nazwiskiem.  Zasada jest imie o jedna sylabe mniej lu wiecej brzmi podobno najlepiej.

Tez mam dwie sylaby w nazwisku. W rodzinie o tym samym nazwisku są dziewczynki co maja imiona 2,3 i 4sylabowe i wszystkie pasują. Pierwszy nasz chłopak w rodzinie będzie. I akurat imiona w ta zasadę się nie wpisują. 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, .Gość napisał:

Ja mam Roberta. Też Robi,Robek  i Robot brzmiało okropnie. Mąż się uparł. 

Mam Robika, Robisia albo Bercika i już mi nie przeszkadza dziwaczne zdrobnienia.

Do Gucia też przywykniesz 

Już powoli zaczyna mi mniej przeszkadzać i jednego dnia wołam do brzucha Guciulek a kolejnego już nie jestem pewna tego wyboru. Zaczynam się zastanawiać jak rówieśnicy będą na niego wołać jak będzie miał 10-15 lat „ Gucio chodź na dwór?” W grę jeszcze wchodzi Bernard, Adam, Felicjan i Ziemowit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Dobrosułka napisał:

Ja wybieralam pomiedzy Kassandra i Antonina, ale juz dawno temu zanim Antonina stala sie taka popularna.  Kassandra podobala mi sie od zawsze i nie zaluje tego imienia.  Wydaje mi sie,, ze jak nada sie imie, ktore mamy w sercu to nigdy tego nie bedziemy zalowac.  Jezeli dla ciebie to jest Gustaw to powinnas posluchac swojego serca.

Kassandra piekne imie. Czy dobrze rozumiem, ze od wieszczki Kasandry? 

Jej historia jest tragiczna, jednak imie piekne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Dobrosułka napisał:

Mam corke i ma na imie Kassandra.  Zdrabniam do Kasiuni.

Zawód mi sprawilas. Kasandra pisane przez dwa ss i to ma być to rzadkie imię które nosi tylko kilka kobiet w Polsce . Normalnie jestem rozczarowana!  Przecież przez jedno s funkcjonuje od lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, .Gość napisał:

Ja mam Roberta. Też Robi,Robek  i Robot brzmiało okropnie. Mąż się uparł. 

Mam Robika, Robisia albo Bercika i już mi nie przeszkadza dziwaczne zdrobnienia.

Do Gucia też przywykniesz 

Robert to imię z którym zwykły „Kowalski” nie ma negatywnych skojarzeń. Jeśli już to ze sportowcami którzy odnoszą sukcesy typu Lewandowski czy Kubica. Natomiast jak mówię ze synkowi chce dać na imię Gustaw to większość ludzi albo nic nie mówi albo pytają „Naprawdę?!?!” Kojarzy im się z Guciem z bajki lub z zlepkiem słów „co? - gucio!” O negatywnym znaczeniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, 123Anna napisał:

Już powoli zaczyna mi mniej przeszkadzać i jednego dnia wołam do brzucha Guciulek a kolejnego już nie jestem pewna tego wyboru. Zaczynam się zastanawiać jak rówieśnicy będą na niego wołać jak będzie miał 10-15 lat „ Gucio chodź na dwór?” W grę jeszcze wchodzi Bernard, Adam, Felicjan i Ziemowit.

Gustaw będą wołać. Mam siostrzeńca Sebastiana,póki był malutki był Sebkiem albo Sebusiem. Do starszego już nie pasuje i przeksztalci się w imię pełne. O ile Gustaw jest proste do wymowienia,o tyle sebastiana ciężej zakrzyknac. 

Ale Gustaw to przecież Gustlik

Ja napisałam na kartce typowane imiona z moim nazwiskiem i wybrałam takie które wizualnie było najfajniejsze.

Z rzadkimi imionami to bywa tak ze ludzie z zaskoczenia dopytujea.Ja mam Alinke,w przychodni w rejestracji chciano przełączyć mnie do dorosłych. Wiecznie pytają czy,Ala?

Mąż miał bardzo rzadkie imie i uslyszelismy kiedyś - to imię którego Pan używa? 

Edytowano przez .Gość
Blad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dobrosułka napisał:

Tak. Przez wiele lat fascynowalam sie starozytna Grecja i Kasandra mnie zaskoczyla.  Taka podobna do znanego imienia Aleksandra, a taka odmienna.  

Historia jest tragiczna, ale kobieta byla madra i silna.  Nawet bogom sie nie poddala.

Tylko, ze nikt nie wierzyl w jej przepowiednie, zostala uprowadzona jako branka, a potem zamordowana wraz z dwojka jej dzieci przez zone jej porywacza. Smutna, smutna historia madrej kobiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Dobrosułka napisał:

Nie kilka.  KAssandra kilkadziesiat, a przez 's' kilkaset.  Oczywiscie gdy to imie nadawalam to bylo o polowe mniej nosicielek poniewaz przez ostatnie lata co roku jest nadawane. 

Przepraszam.  Dla drugiej corki wybralabym znacznie mniej znane imie.  Bylam mloda i szczytem odlotu bylo imie znane mi tylko z ksiazek o starozytnosci.

Jakie to imię? Czyżby Dobrosulka? 😄 chochociaż to nie starożytne a bardziej staroslowianskie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Dobrosułka napisał:

Tak. Przez wiele lat fascynowalam sie starozytna Grecja i Kasandra mnie zaskoczyla.  Taka podobna do znanego imienia Aleksandra, a taka odmienna.  

Historia jest tragiczna, ale kobieta byla madra i silna.  Nawet bogom sie nie poddala.

To ja Kasandrę z mitologii kojarzę, nie z telenowel 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Dobrosułka napisał:

Gdybym nie miala Kasandry to na rowni podoba mi sie rowniez Nikandra.

Nike to zna kazdy, ale imie Nikandra pierwsze slysze. Nawet nie wiedzialam, ze takie istnieje. Powstalo od bogini Nike?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, AgsAgsAgs napisał:

Nike to zna kazdy, ale imie Nikandra pierwsze slysze. Nawet nie wiedzialam, ze takie istnieje. Powstalo od bogini Nike?

Twoja Kaśka ma szczęście ze padło na Kasandre.Nie wiem tylko po co jej tam drugie s wstawilas. Że SS? I tak przez jedno s jest rzadkie. No ale zawód jest. Się spodziewałam czegoś od czapy.gdy tak czasem czytalam Twoje propozycje...jak np Dobrosulka :x no albo Leandra - kosmos. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dobrosułka napisał:

Podoba mi sie cala masa imion najprzerozniejszych.  Powtarzanie imion, ktore ludzie znaja i caly czas slysza jak dla mnie mija sie z celem.  Dlatego wymieniam imiona rzadsze, mniej spotykane i odlotowe.  Niektore ludzie sobie przypominaja, a inne poznaja.   Mi w ucho wpadla ta Kasandra i ostala sie gdy przyszlo do wyboru imienia.  Bardzo lubie zdrobnienie Kasia, Kasienka, Kaska, Kasica, Kasiek itd.  

Jedno jest pewne,to jak rzadkie imię bedzie przyjete ,zalezy od np wielkosci miasta,od otoczenia. O ile Kasandra gdzieś w Warszawie nie zrobi większego wrażenia,to w małej wiosce gdzieś na Podlasiu to już będzie dziwadlo.

Drugie jest pewne takie ze nosicielka  rzadkiego imienia musi być ładna,bo inaczej będzie dziwadlem. O ile moja pierworodny ma zupełnie zwykłe imię,o tyle drugiej już nie bałam się dac na imię Alina,bo ta pierwsza śliczna. Wiem ze to bardzo płytkie,ale np gdy Kasandra byłaby gruba w umyśle każdej osoby która ja zna Kasandra=gruba. Przypopularnych imionach nie rysuje się w umyśle tak szczegółową charakterystyka imienia. Wiesz o co mi chodzi czy namieszalam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam o tej Kasandrze to tak mi się osłuchała, że zaczęła mi się podobać i jest taka normalna/fajna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, .Gość napisał:

Jedno jest pewne,to jak rzadkie imię bedzie przyjete ,zalezy od np wielkosci miasta,od otoczenia. O ile Kasandra gdzieś w Warszawie nie zrobi większego wrażenia,to w małej wiosce gdzieś na Podlasiu to już będzie dziwadlo.

Drugie jest pewne takie ze nosicielka  rzadkiego imienia musi być ładna,bo inaczej będzie dziwadlem. O ile moja pierworodny ma zupełnie zwykłe imię,o tyle drugiej już nie bałam się dac na imię Alina,bo ta pierwsza śliczna. Wiem ze to bardzo płytkie,ale np gdy Kasandra byłaby gruba w umyśle każdej osoby która ja zna Kasandra=gruba. Przypopularnych imionach nie rysuje się w umyśle tak szczegółową charakterystyka imienia. Wiesz o co mi chodzi czy namieszalam?

Wiem o co chodzi. To samo myśle o Gustawie. Jak będzie przystojny i taki fajny/lubiany to jego rzadko spotykane imię będzie atutem. A jak będzie gruby, pryszczaty i np w „okularach” do tego zahukany to będą mówi no taki Gucio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Dobrosułka napisał:

Masz racje, nie namieszalas.  Dokladnie o to mi chodzi gdy pisze, ze jak dziecko jest lubiane to imie nie ma znaczenia i rowniez bedzie lubiane.  Moja corka rowniez jest sliczna wiec moze to rowniez wplynelo na to, ze imie bylo zaakceptowane.  

Nie powiem, zeby to bylo plytkie- jest po prostu realistyczne moim zdaniem.  Takie sa realia.  Atrakcyjne, lubiane dzieci moga miec na imie Hildegarda i Nikander i imiona beda sie kojarzyc dobrze.  

Trafiłaś w samo sedno 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, coraz bardziej jestem na niego zdecydowana 🙂 Już bym chciała żeby było po wszystkim, żeby młody miał już imię i był na świecie 🙂 Oby do porodu znów strach mnie nie obleciał. Na niektórych forach jak czytałam wypowiedzi sprzed kilku lat o imieniu Gustaw to niestety nie były pochlebne. Szkoda tylko, że nie znam w jakich imionach gustują owe osoby. Wtedy łatwiej zrozumieć, że osobie której podoba imię np. Alan, Igor nie będzie podobać się imię Gustaw. I to dla mnie jest normalne bo są to imiona trochę z innych bajek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym, żeby dać mu dwa imiona? Jedno niepopularne, drugie popularne i w razie czego będzie mógł korzystać z tego popularnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Dobrosułka napisał:

Niezaleznie jakie imie nadasz to komus nie bedzie sie podobac.  Mozesz dac na imie Antoni lub Jan i tez komus nie bedzie sie podobac.  Nie ma sily, zeby wszystkim podobalo sie imie.

Antoni tez mi się podoba ale nie biorę go pod uwagę, jest na pierwszym miejscu na str MSWIA. Biorę pod uwagę Adama (dość popularne ale neutralne. Nikt się nie zdziwi słysząc takie imię).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładne, dostojne imię. Gdyby nie było popularne napewno bym je rozważyła 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby jest a jednak nie ma 🙂 jak znajomi mówią mi jak dają na imię swoim dzieciom to naogół mi się podobają a jak sama mam coś wybrać to już jest problem 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Dobrosułka napisał:

Oj tak i uwielbiam zdrobnienia tego imienia.  Jest jeszcze imie Antonin (od niego pochodzi imie Antonina) z takimi samymi zdrobnieniami oczywiscie.

Ale dając imię Antonin to i tak większość będzie mówić Antek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2020 o 01:25, 123Anna napisał:

Witam wszystkich. Na koniec lipca mam urodzić synka a nie mogę zdecydować się na żadne imię. Mąż daje mi wolna rękę. Mam kilka typów jak chodzi o imię, ale chciała bym poznać Wasze opinie. Możecie podać również swoje typy (nie z pierwszej 10tki). 
1.Gustaw (Gutek, Guciulek, Gustek, Gustawson, Guciuś) - to mój faworyt ale obawiam się czy dzieci nie będą dokuczać młodemu. O ile Gustaw czy Gutek bardzo mi się podoba to zdrobnienie Gucio już nie 😞 

2. Witold (Witek, Wicio, Wituś)

3. Leon (Leonem, Leoś)

4. Adam (Adaś, Adasio, Adi)
 

 

Gustaw - tak w moim mieście nazywaliśmy takich trochę przygłupów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny 27.07.2020r urodziłam Gustawa 🙂 Rodzina już się przyzwyczaiła 🙂 Teściowa jeszcze różnymi imionami do niego się zwraca, ale chyba zaakceptuje 🙂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2020 o 01:25, 123Anna napisał:

Witam wszystkich. Na koniec lipca mam urodzić synka a nie mogę zdecydować się na żadne imię. Mąż daje mi wolna rękę. Mam kilka typów jak chodzi o imię, ale chciała bym poznać Wasze opinie. Możecie podać również swoje typy (nie z pierwszej 10tki). 
1.Gustaw (Gutek, Guciulek, Gustek, Gustawson, Guciuś) - to mój faworyt ale obawiam się czy dzieci nie będą dokuczać młodemu. O ile Gustaw czy Gutek bardzo mi się podoba to zdrobnienie Gucio już nie 😞 

2. Witold (Witek, Wicio, Wituś)

3. Leon (Leonem, Leoś)

4. Adam (Adaś, Adasio, Adi)
 

 

Adam, Leon super imiona 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×