Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Ttggd

Czy wybór takiego kierunku to dobry pomysł?

Polecane posty

Chciałbym iść do szkoły zawodowej na fotografa lub sprzedawce. Wiem że są lepsze zawody takie jak np. fryzjer ale ja bym nie umiała takich rzeczy robić. Po za tym muszę iść chociaż do zawodówki żeby nie mieć wykształcenia podstawowego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca raczej mało płatna praca, ale raczej nie będzie problemu ze znalezieniem zajęcia. 

Fotograf? No cóż są jakieś oferty pracy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, DanWan napisał:

Sprzedawca raczej mało płatna praca, ale raczej nie będzie problemu ze znalezieniem zajęcia. 

Fotograf? No cóż są jakieś oferty pracy? 

Jest masa ofert pracy. Od fotografowania wesel po pogrzeby, komunie, chrzty, sesje ślubne, sesje dziecięce, sesje w ciąży. Tylko trzeba to umieć. 

Autorko dlaczego uważasz, że nie potrafiłabyś strzyc, a umiałbyś robić zdjęcia? Dobry fotograf nie naciska tylko guzika na sprzęcie. Jest to dużo bardziej skomplikowane, ale też fascynujące. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
34 minuty temu, Ttggd napisał:

Chciałbym iść do szkoły zawodowej na fotografa lub sprzedawce. Wiem że są lepsze zawody takie jak np. fryzjer ale ja bym nie umiała takich rzeczy robić. Po za tym muszę iść chociaż do zawodówki żeby nie mieć wykształcenia podstawowego. 

Wybrałabym fotografię, bo na sprzedawcę można zrobić kurs a myślę, że te parę lat spędzonych jeszcze w takiej szkole może być ciekawym doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem wczoraj nie był ostatni dzień na składanie papierów do szkół średnich?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do bycia sprzedawcą żadna szkoła nie jest Ci potrzeba, więc to tylko strata czasu.

Fotograf też żadnej szkoły nie potrzebuje (kto z was pytał o dyplom przez zatrudnieniem jakiegoś? raczej każdy oceniał po portfolio). Ale przynajmniej czegoś możesz się nauczyć jeżeli jesteś zupełnym laikiem. Później zakładasz własną działalność, budujesz portfolio i jakoś się kręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Łysy uj z rogami napisał:

I w ogóle jak ci ktoś pozwoli to możesz a jak ci ktos nie pozwoli to nie możesz.

Jak tego nie rozumiesz to  masz   dosyć  poważne zaburzenia osobowości o raz problemy z adaptacją społeczną  plus  fobie, psychozy i  socjopatie, psychopatie   i   polineuropatie.

 

Co Łysy Uj robi na "Ciążach"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Łysy uj z rogami napisał:

To samo co i przed ciążą 

P i e r d o l i

Ekspert od wszystkiego, he?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Łysy uj z rogami napisał:

Widzisz onko...

Ty tez  już wpadłaś w te   pułapkę myślową.

WYchodzisz  z założenia, że   wypowiadać się można tylko wtedy jeżeli  ktos  da ci papier na to że możesz sie w tej kwestii wypowiadać.

Oraz, że rozmawiać można tylko o tym co się wie na pewno i co jest potwierdzone, uznane oraz zatwierdzone.

 

Mylisz się, ja też czasem plotę dla samej jeno sztuki. Natomiast pier.dolenie bez konkretnej wiedzy jest zazwyczaj szybko demaskowanie przez tych którzy mają papier, albo po prostu większą wiedzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Łysy uj z rogami napisał:

Najśmieszniejsze jest to, że  akurat trafiłem na dyskusje  na temat  ogólnej teeorii względnościi, która  była dosyć rewolucyjna   swoim czasie.

A koleś loto  i    banuje wszystkich, którzy   nie   wypowiadają sie przy pomocy   zatierdzonych przez men definicji.

 

To ujowe to forum. Pewnie martwota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Łysy uj z rogami napisał:

"demskują"

Acha.

A powiesz mi jak można "zdemaskować" fotgrafa amatora?

Nie można. Ze sztuką jest taka sprawa, że można podpiąć pod tą definicję każde hovno. Na tym polega jej perwersyjny urok. Byle by ludzie chcieli płacić za te wyroby. Zatem trzeba ich przekonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Łysy uj z rogami napisał:

Za jaką sesje?

Fotograficzną. Sprzedawca mozna być zawsze, a robienie profesjonalnych zdjęć wymaga troche nauki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Łysy uj z rogami napisał:

Mówisz o fotografowaniu ludzi?

 

Można też ziemniaki, jeśli jeśli znajdzie się chętny 😛 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Gość_2 napisał:

Można też ziemniaki, jeśli jeśli znajdzie się chętny 😛 

Można wszystko... imprezy,sesje dziecięce, ciążowe, zdjęcia komercyjne, zdjecia do banków zdjec...  najlepsi biorą 1,5 tys za 7 zdjęć.  Poza tym co do nauki i ze bycie fotografem nie wymaga szkoly... wymaga, bo nie wystarczy kupic lustrzankę, trzeva umieć ją obsługiwać, trzeba znać sue na obróbce zdjęć i cenić sie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, KateZRzeszowa napisał:

Można wszystko... imprezy,sesje dziecięce, ciążowe, zdjęcia komercyjne, zdjecia do banków zdjec...  najlepsi biorą 1,5 tys za 7 zdjęć.  Poza tym co do nauki i ze bycie fotografem nie wymaga szkoly... wymaga, bo nie wystarczy kupic lustrzankę, trzeva umieć ją obsługiwać, trzeba znać sue na obróbce zdjęć i cenić sie. 

Tutaj jednak odrobina talentu się przydaje. Do tego całkiem sporo warsztatu, także nie jest to zajęcie dla leniwych bułek...

Zrobić byle jakie zdjęcie potrafi każdy, ale zrobić dobre to już sztuka 😉

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gość_2 napisał:

Tutaj jednak odrobina talentu się przydaje. Do tego całkiem sporo warsztatu, także nie jest to zajęcie dla leniwych bułek...

Zrobić byle jakie zdjęcie potrafi każdy, ale zrobić dobre to już sztuka 😉

 

Tak, talent jest ważny, wyobraźnia itd, aie teraz panuje przekonanie,że wystarczy mieć lustrzankę i juz jestę fotografę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybrałabym fotografie, to chyba nowość jeśli chodzi o szkoły średnie... bo dawniej takiego kierunku nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, KateZRzeszowa napisał:

Tak, talent jest ważny, wyobraźnia itd, aie teraz panuje przekonanie,że wystarczy mieć lustrzankę i juz jestę fotografę

No właśnie nie. To, że weźmiesz do ręki pędzel, też nie uczyni z Ciebie automatycznie malarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Łysy uj z rogami napisał:

Dobrze, że   malowidła naskalne    nie są wykonane pędzlem.

Gdyby nasi  genialni przodkowie wiedzieli, że   nie   mozna malowac bez szkoły to pewnie do dzisiaj  nie mielibysmy sztuki

 

Nie zrozumiałeś... totalnie nie zrozumiałeś...

chodziło mi o to, że samo posiadanie jakiegoś narzędzia nie czyni Cię w tym przypadku artystą.

A malowidła naskalne to jeden z etapów rozwoju umiejętności manualnych. Od tych malowideł doszliśmy do Mona Lisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Łysy uj z rogami napisał:

MOje zdanie jest takie, że jak  masz aparat i robisz zdjęcia to jesteś fotgrafem.

Bo robisz fotografie.

To czy wyglądają one tak jak uważają  inni fotografowien ie ma żadnego znaczenia.

To samo z   malarstwem.

Jak malujesz pędzlem to jesteś malarzem.

Koniec dyskusji mającej na celu zmianę logiki języka polskiego.

 

Ale jeśli chcesz to robić zawodowo, to w zasadzie nie jesteś fotografem, a fotografikiem, a to już nie jest randomowe pstrykanie fotek lustrzanką i wybór jednego znośnego ujęcia spośród 400 bardzo podobnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Łysy uj z rogami napisał:

Jacy k o r f a  "my"?

 

"My" w pojęciu ludzkości. Bo to był rozwój gatunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Łysy uj z rogami napisał:

Leonardo da vinci gdzieś doszedł. Ty  dojdziesz najwyżej do szkoły i   nigdzie dalej nie dojdziesz

Jeśli to do mnie, to uwielbiam takie osobiste wycieczki 😄 komuś się chyba skończyły argumenty xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Łysy uj z rogami napisał:

Nie. To nie był rozwój gatunku.

 

Zainteresowałeś mnie. Mógłbyś rozwinąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Łysy uj z rogami napisał:

Nie mógłbym bo jade do lasu i che być tam sam  bez was.

Miłego zwiedzania lasu! 👋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Łysy uj z rogami napisał:

MOje zdanie jest takie, że jak  masz aparat i robisz zdjęcia to jesteś fotgrafem.

Bo robisz fotografie.

To czy wyglądają one tak jak uważają  inni fotografowien ie ma żadnego znaczenia.

To samo z   malarstwem.

Jak malujesz pędzlem to jesteś malarzem.

Koniec dyskusji mającej na celu zmianę logiki języka polskiego.

 

Jeśli studiujesz to kończąc możesz uzyskać tytuł mgr sztuki (w przypadku malarstwa) jeśli dodatkowo masz przygotowanie pedagogiczne to możesz uczyć w szkole a nawet na uczelni... Możesz brać udział w konkursach skierowanych tylko dla profesjonalistów... W tych przypadkach nawet jeśli ktoś jest samoukiem może być nawet bardziej uzdolniony ale tego nie przeskoczy i w tych przypadkach byłby skreślony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w szkole zawodowej można się sporo nauczyć bo tam stawiają duży nacisk na praktykę czyli na naukę zawodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet Leonardo podglądał czyjąś pracę zanim stał się samodzielnym artysta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fotograf jest ok, jesli bedziesz miec kase na sprzet. Musisz tez miec strone internetowa, media spolecznosciowe i dobre portfolio. Ciagle inwestowac w sprzet, wciaz sie uczyc. Rozwazylabym tez kucharza czy cukiernika, w dobrej restauracji czy hotelu nawet dobrze placa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×