Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Hgff

Co do roboty w tej sprawie miała policja?

Polecane posty

Kiedyś na innym forum zadałam pytanie z ciekawości jak sobie odebrać życie. Nie miałam i nadal nie mam zamiaru tego robić. Na drugi dzień pojawiła się policja i mówią że są tutaj po to żeby nie doszło do tragedii. Gdybym naprawdę potrzebowała pomocy to chyba raczej psychologa a nie policj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli policja z działu cyber otrzymuje taką informację na przykład od moderatora to musi zareagować. Polega to na tym, że wysła prośbę do właściwego dostawcy usługi internetowej, by uzyskać dokładne dane adresowe tej osoby. Operatorzy w sprawach dotyczących prób samobójczych idą policji na rękę. Chociaż nie wiem jak jest teraz gdy obowiązuje RODO, więc nasze dane są pilniej chronione. W momencie gdy taką informację uzyska, policja udaje się pod wskazany adres aby rozeznać w sytuacji i udzielić pomocy również w formie skontaktowania tej osoby z psychologiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Klaudia* napisał:

Jeżeli policja z działu cyber otrzymuje taką informację na przykład od moderatora to musi zareagować. Polega to na tym, że wysła prośbę do właściwego dostawcy usługi internetowej, by uzyskać dokładne dane adresowe tej osoby. Operatorzy w sprawach dotyczących prób samobójczych idą policji na rękę. Chociaż nie wiem jak jest teraz gdy obowiązuje RODO, więc nasze dane są pilniej chronione. W momencie gdy taką informację uzyska, policja udaje się pod wskazany adres aby rozeznać w sytuacji i udzielić pomocy również w formie skontaktowania tej osoby z psychologiem.

Tylko że ja gdy zadawałam to pytanie to napisałam że zadaje pytanie z ciekawości i nie mam zamiaru tego robić. Dlatego nie wiem dlaczego ich to zainteresowało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2020 o 12:17, Hgff napisał:

Tylko że ja gdy zadawałam to pytanie to napisałam że zadaje pytanie z ciekawości i nie mam zamiaru tego robić. Dlatego nie wiem dlaczego ich to zainteresowało. 

Widocznie Twoje pytanie wzbudziło niepokój, a przez internet trudno ocenić kogoś stan psychiczny, więc bardzo dobrze, że zareagowali. Przez takie działania udaje się uratować wielu ludzi, którzy w sieci wołali o pomoc. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×