Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Ja polecam „Zabójcze opowieści” Michała Larka. Dokładnie przygotowane, wiadomości z różnych źródeł.

• Like 2

Napisano (edytowany)
11 godzin temu, papaja&mango napisał:

Nie znam ang, powiedz czy ona sie przyznala na tym przesluchaniu? 

Pytasz o Stephanie, czy chodzi Ci o ta kobiete, ktore chciala zabic meza?

Edytowano przez Sloikpowidel

1 godzinę temu, Sloikpowidel napisał:

Pytasz o Stephanie, czy chodzi Ci o ta kobiete, ktore chciala zabic meza?

O ta policjantke 

4 godziny temu, papaja&mango napisał:

O ta policjantke 

Nie przyznala sie.

Ona nie byla na oficjalnym przesluchaniu. Ze wzgledu na to, ze pracowala w wydziale zabojstw przez lata i znala dobrze jak wszystkie procedury dzialaja gdyby wzieli ja na oficjalne przelsuchanie to by nic nie powiedziala i chciala adwokata od razu. Dlatego wzieli Ja do tego pokoju przesluchan podstepem, tlumaczac, ze zajmuja sie stara sprawa z ktora byla powiazana I zeby nie robic niepotrzebnych plotek bo dotyczy jej bylego partnera wzieli ja na strone. Taka niby przysluga 😅 Wpadla, bo udalo im sie porownac material genetyczny z miejsca morderstwa z nia. W latach kiedy dokonala morderstwa nie bylo takiej techniki dlatego udalo jej sie nie wpasc od razu. Na koncu rozmowy zapytano, czy oddalaby material genetyczy do sprawdzenia gdyby zostala poproszona. Ona stwierdzila, ze moze tak. Nastepnie powiedziala, ze czuje ze chca ja w cos wrobic I ze powinna miec adwokata. Powiedziano jej, ze jest tam z wlasnej woli wiec moze w kazdej chwili wyjsc i wyszla, ale pie wyjsciu zostala aresztowana oficjalnie. Zostala skazana za raz zbrodnie.

Mega fajne bylo to “przesluchanie”. Za kazdym razem jak zadawano jej konkretne pytanie to nie pamietala, ale pamietala 50000 innych szczegolow na tematy nieistotne 😂 

21 godzin temu, zebra zebrzynska napisał:

A jeszcze lepszy jest netflix, tam jest naprawde multum filmow dokumentalnych z dziedziny true crime 😉

polecasz coś konkretnego? 😉

1 godzinę temu, xyz12333 napisał:

polecasz coś konkretnego? 😉

Tasmy winy, Evil genius, Making a murderer, Osadzeni przez media itd. 🙂 Oczywiscie nie kazdy odcinek jest super interesujacy, ale mysle ze kazdy moze znalezc cos dla siebie.

Jeszcze jest odwal sie od kotow. Bardzo fajny krotki serial dokumentalny. Zaczelo sie od kotow, skonczylo na czlowieku

Ja lubię Kwiaty Zła. Dziewczyna ma ciekawą wrażliwość. Lubię jej delikatny styl.

50 minut temu, Sylwia76682 napisał:

Jeszcze jest odwal sie od kotow. Bardzo fajny krotki serial dokumentalny. Zaczelo sie od kotow, skonczylo na czlowieku

Tez slyszalam, ze dobry, musze obejrzec.

Dnia 18.07.2020 o 22:48, Kot Guziczek napisał:

I Telewizyjne Biuro Śledcze.

Ja uwielbiam odcinki gdy prowadził je śp Szymków, tworzył napięcie, fajnie się tego słuchało, ale z Cieślakiem to sztywno i bez polotu.

Jest jeszcze Z Krwi i kości.

Justyna się dla mnie już kończy pomału. Na początku byłam nią zachwycona, bo faktycznie, ma świetny radiowy głos, ładną dykcję, fajnie się tego słuchało i faktycznie czuć było to przygotowanie tematu. Jednak z czasem zaczęłam zauważać, że to jest do końca spoko. Zaczęła się dziwna swada w głosie, jej facet czesto odpowiada niesympatycznie na krytyczne uwagi w komentarzach, ona też zaczęła, do tego śmiać mi się chce z jej deklaracji na patronite. Po osiągnięciu kwoty która właśnie otrzymuje deklarowala częstsze odcinki piątego nie zabijaj, poza tym sama gdzieś chyba na story przyznała, że już z samego kanału jest w stanie się utrzymać. No to wtf. Poza tym często deklaruje, że w tych sprawach bardzo ja interesuje i że niby właśnie od takiej strony to robi, wątek psychologiczny. Zaatsanawiam się gdzie i jak, skoro tak naprawdę posilkuje sie tylko ogólnodostępnym materiałami na necie, no teraz może przy współpracy z Polsatem będzie miała dostęp do większych i lepszych źródeł. Do tego jej dywagacje czasami zupełnie niepotrzebne, jakieś rozkminy w kwestiach, których nie jest w stanie rozstrzygnąć.Ostatni odcinek faktycznie nagrany w pośpiechu i niezbyt jakościowo. Nie wiem, za to jestem zauroczona Kristofem. Na początku irytować mnie ten jego powolny sposób narracji, to mówienie po cichu, taka dziwna maniera, ale zauważyłam, że nagrywajac naprawdę przykłada się do kazdziutenkiego odcinka. Z wielkim szacunkiem odpowiada również widzom, nie obrasta w piórka. Nie boi się cięższych tematów.

• Like 5

11 godzin temu, Sylwia76682 napisał:

Haha wyglada na to, ze nic sie w Polsce nie zmienilo jesli chodzi o tlumaczenia zagranicznych tytulow. Ten serial nazywa sie “Don’t F**k with cats”. Bardzo fajny zreszta.

• Like 1

4 godziny temu, Molta napisał:

Justyna się dla mnie już kończy pomału (...)

Justyna popelnila w ostatnim czasie mase bledow i naprawde mam nadzieje, ze wyciagnie z tego wnioski, bo jej podcasty sa swietne. Wybaczam jej nawet ten ostatni bardzo slaby odcinek, ale jej lekcewazacy stosunek do widzow to juz troche przegiecie. Podjela sie pewnych zobowiazan (podcasty co 2 tygodnie), fundusze na ten cel zebrala i juz miesiac temu wiedziala, ze prawdopodobnie sie nie wyrobi, bo pisze ksiazke. A mimo wszystko wplotla w intro przedostatniego podcastu dodatkowa prosbe o pieniadze. A nastepnie cisza na jej kanale przez rowny miesiac, zero jakiejkolwiek informacji i ignorowanie komentarzy stalych widzow z pytaniami o nowy odcinek....No dobra, mozna to argumentowac tym, ze to sprawa tylko miedzy nia i jej patronami, ze przeciez kazdy wplaca dobrowolnie...I ze jak ktos nie wplaca to nie powinien zadawac takich pytan. Ale ja uwazam, ze profesjonalne zachowanie to przede wszystkim szacunek dla innych, dla kazdego widza, ktory ja subuje i czeka z niecierpliwoscia na podcast, bo system patronite jest plynny, jedni odchodza, drudza przychodza. I im wiecej wyswietlen, tym wiecej wspolprac i potencjalnych sponsorow, proste jak budowa cepa. Po drugie - profesjonalizm to tez realistyczne oszacowanie wlasnych mozliwosci, a nie branie 10 srok za ogon i liczenie na wyrozumialosc innych, jak 9 srok w tym czasie padnie. I zamiast pokazac troche pokory, to co robi Justa? Z nonszalancja w glosie przeprasza swoich widzow na samym koncu ostatniego podcastu, ze no hej no ale nic sie nie stalo, bo przeciez pisze ksiazke i ma inne wspolprace i to calkiem normalne, ze sie nie wyrabia 😯 Taak, juz to widze jak ktos pracuje w 2 redakcjach, ma oddac artykul do druku w jednej z nich i mowi do szefa, ze no sorry ale nie wiadomo kiedy go skoncze bo obecnie mam jeszcze inne projekty do zrobienia, ale nadal pobiera pelne wynagrodzenie 😂🙄 PS Kristofa znam, mam go w subach, fajny jest. 

• Like 6

Widzieliscie wywiady z kryminalnymi podcasterami na kanale Strefa Mroku? Ktory wam sie podobal a ktory nie?

• Like 1

2 godziny temu, zebra zebrzynska napisał:

Justyna popelnila w ostatnim czasie mase bledow i naprawde mam nadzieje, ze wyciagnie z tego wnioski, bo jej podcasty sa swietne. Wybaczam jej nawet ten ostatni bardzo slaby odcinek, ale jej lekcewazacy stosunek do widzow to juz troche przegiecie. Podjela sie pewnych zobowiazan (podcasty co 2 tygodnie), fundusze na ten cel zebrala i juz miesiac temu wiedziala, ze prawdopodobnie sie nie wyrobi, bo pisze ksiazke. A mimo wszystko wplotla w intro przedostatniego podcastu dodatkowa prosbe o pieniadze. A nastepnie cisza na jej kanale przez rowny miesiac, zero jakiejkolwiek informacji i ignorowanie komentarzy stalych widzow z pytaniami o nowy odcinek....No dobra, mozna to argumentowac tym, ze to sprawa tylko miedzy nia i jej patronami, ze przeciez kazdy wplaca dobrowolnie...I ze jak ktos nie wplaca to nie powinien zadawac takich pytan. Ale ja uwazam, ze profesjonalne zachowanie to przede wszystkim szacunek dla innych, dla kazdego widza, ktory ja subuje i czeka z niecierpliwoscia na podcast, bo system patronite jest plynny, jedni odchodza, drudza przychodza. I im wiecej wyswietlen, tym wiecej wspolprac i potencjalnych sponsorow, proste jak budowa cepa. Po drugie - profesjonalizm to tez realistyczne oszacowanie wlasnych mozliwosci, a nie branie 10 srok za ogon i liczenie na wyrozumialosc innych, jak 9 srok w tym czasie padnie. I zamiast pokazac troche pokory, to co robi Justa? Z nonszalancja w glosie przeprasza swoich widzow na samym koncu ostatniego podcastu, ze no hej no ale nic sie nie stalo, bo przeciez pisze ksiazke i ma inne wspolprace i to calkiem normalne, ze sie nie wyrabia 😯 Taak, juz to widze jak ktos pracuje w 2 redakcjach, ma oddac artykul do druku w jednej z nich i mowi do szefa, ze no sorry ale nie wiadomo kiedy go skoncze bo obecnie mam jeszcze inne projekty do zrobienia, ale nadal pobiera pelne wynagrodzenie 😂🙄 PS Kristofa znam, mam go w subach, fajny jest. 

Dokładnie, mam takie samo wrażenie. Początkowo byłam nią oczarowana, wydaje mi się, że uwierzyła, że jest kimś wyjątkowym i przestała się starać. Rozwaliło mnie jak na grupie na FB zadała ostatnio pytanie czym się różni kara pozbawienia wolności od kary ograniczenia wolności i od kary więzienia... Nie chciało jej się samej szukasz, przecież znajdzie się 30 osób, które jej od razu odpowiedzą. Albo ogłoszenia, że będzie robić odcinek i Kajetanie Poznańskim i żeby ludzie jej podsyłali unikatowe źródła 🤭 I te obowiązkowe prośby o pieniądze, przy czym z celów i tak się nie wywiązuje. A jak ktoś pyta kiedy odcinek to jest wręcz zła. 

Poziom niezmiennie trzyma Marcin Myszka, z luźnych pogadanek lubię chłopaków z No nie gadaj,

• Like 5

23 minuty temu, Nieznam napisał:

Dokładnie, mam takie samo wrażenie. Początkowo byłam nią oczarowana, wydaje mi się, że uwierzyła, że jest kimś wyjątkowym i przestała się starać. Rozwaliło mnie jak na grupie na FB zadała ostatnio pytanie czym się różni kara pozbawienia wolności od kary ograniczenia wolności i od kary więzienia... Nie chciało jej się samej szukasz, przecież znajdzie się 30 osób, które jej od razu odpowiedzą. Albo ogłoszenia, że będzie robić odcinek i Kajetanie Poznańskim i żeby ludzie jej podsyłali unikatowe źródła 🤭 I te obowiązkowe prośby o pieniądze, przy czym z celów i tak się nie wywiązuje. A jak ktoś pyta kiedy odcinek to jest wręcz zła. 

Poziom niezmiennie trzyma Marcin Myszka, z luźnych pogadanek lubię chłopaków z No nie gadaj,

Mi dodatkowo jeszcze u niej przeszkadza to jak zawsze mówi, że przeżywa jakąś historie, albo że "długo nie mogła dojść do siebie" albo, że jest związana emocjonalnie bo cośtam cośtam. To niech zmieni tematykę skoro jest taka wrażliwa. 

• Like 1

4 godziny temu, zebra zebrzynska napisał:

Justyna popelnila w ostatnim czasie mase bledow i naprawde mam nadzieje, ze wyciagnie z tego wnioski, bo jej podcasty sa swietne. Wybaczam jej nawet ten ostatni bardzo slaby odcinek, ale jej lekcewazacy stosunek do widzow to juz troche przegiecie. Podjela sie pewnych zobowiazan (podcasty co 2 tygodnie), fundusze na ten cel zebrala i juz miesiac .. 

O Boże, tak bardzo.. Nie odsluchalam o tym Bali do końca bo nie lubię tej historii i komentarze mnie też zniechęciły, ale faktycznie przegięcie co ona powiedziała na końcu. Hehe sorry że czekaliscie, ale mam teraz inne priorytety. Ale wam to wynagrodzę jakoś, kolejnym może zrobionym od czapy ppdcastem. moze ja akurat jej nie powinnam rozliczać bo nie jestem niczym patronem, ale z drugiej przecież nie muszę. Myślę, że jej patroni zweryfikują, na co wydawać kasę. 

W ostatnim odcinku masa potknieć, ale ogólnie Justyna ma dziwny zwyczaj, bo przecież to nagrywa wcześniej, więc mogłaby wyciąć fragmenty gdzie się zapetla w swoich rozwazaniach, nikomu zresztą do niczego niepotrzebnych. W sprawie Gdzie jest pistolet jakieś niepotrzebne i nudne rozkminy, czy pani Walczak byla czy nie była znaczącą dziennikarką, jakieś rozkminy na temat jej przejścia na emeryturę, po co to komu, nie wiem. Przecież rzecz działa się gdy Justyna miała raptem 18 bodajże lat, nie znała tej osoby, nie ma pojęcia kim była i o czym myślała. Znam te historie dość dobrze, ogladalam i czytałam wiele materiałów, naprawdę czasami Justyna za bardzo się zapedzai w swoich rozmyslaniach, jest to całkowicie zbędne. Czekam na kolejny odcinek ale nie spodziewam się cudów. Wcześniejsze odcinki naprawdę robiły robotę, bo Justyna mimo odwoływania się do naprawdę powszechnie dostępnych źródeł, potrafiła utkac z tego ciekawe historie

• Like 2

4 godziny temu, Sylwia76682 napisał:

Widzieliscie wywiady z kryminalnymi podcasterami na kanale Strefa Mroku? Ktory wam sie podobal a ktory nie?

Nie, chętnie obczaję!

11 godzin temu, Sylwia76682 napisał:

O fajnie, jest wywiad z Jaśmin i Justyną Mazur. 

A ja wlasnie chcialam zostac patronka Justyny ale sie zniechecilam. Moze patroni dostaja jakies dodatkowe materialy, nie wiem. Jesli nie, to troche slabo.

Już się poskarżyła Justyna, już hejty są;)

Teraz będzie w stresie nagrywac

• Like 1
  • Haha 1

Najlepszy jest Kristof. Ma to coś. Świetnie się słucha jego spokojnego głosu, porusza ciekawe sprawy z dużą dokładnością. 

• Like 1

16 minut temu, Molta napisał:

Teraz będzie w stresie nagrywac

Jestem zażenowana tym jej wystąpieniem. Z pretensjami mówi o tym, że spłynał na nią hejt, wyłączyła wcześniej powiadomienia i dopiero wczoraj zobaczyła i jest załamana. Tylko, że ja te komentarze czytałam o wiele wcześniej i nie było ani jednego obraźliwego, tak jak ona to cytuje. Czyli kłamie, że wyłączyła te powiadomienia i na bieżąco usuwała lub tych komentarzy nie było. 

Moim zdaniem narobiła sobie tylko kwasu. Ma pretensje, że przecież mówiła, że pisze książkę i to dla niej ważniejsze 🤭 W takim razie powinna zrezygnować z 💲 od patronów jak nie ma czasu. A ona jeszcze ze złością, że widzowie jej nie motywują i będzie nagrywać w stresie. W całym tym gronie true chrome nie widziałam jeszcze czegoś tak słabego. Jakoś Marcin Myszka nawiązuje wiele współprac i widać, że on traktuje to jak pracę i nie musi się żalić po kątach.

• Like 3

Napisano (edytowany)
16 godzin temu, Nieznam napisał:

Poziom niezmiennie trzyma Marcin Myszka

Moim zdaniem on przesadnie aktorzy. Co gorsza, często sprawia wrażenie, jakby wręcz napawał się obrzydliwościami, o których opowiada (jest to szczególnie odpychające, gdy przestępstwa były dokonywane na dzieciach). Dlatego dałam sobie z nim spokój.

W porównaniu z nim Kristof to złoto.

Z mężczyzn dobrze mi się słucha także Historii Na Faktach.

Lubię też Jaśmin. Jej specyficzny ton przekupki szybko przestał mi przeszkadzać, doceniłam tę bezpretensjonalność oraz wyważoną wrażliwość.

Jest jeszcze Aga Rojek, która również przykłada się do swoich materiałów. Tylko to jej „weźcie sobie jakieś piciu” na początku odcinków niezmiennie powoduje u mnie wywracanie oczami.

Wart uwagi jest ponadto Szept(h)anki Podcast. Zaznaczam jednak, że sposób narracji może przyprawić o senność.

Edytowano przez niedospana
  • Like 1

Dla mnie jedyną i prawdziwą królową true crime na polskiej scenie jest Jaśmin. 

Justyna ma ładny głos i dobrze się jej słucha. Karolina Anna mnie usypia. No i jeśli porównać jej "research" z dogłębnym badaniem tematu przez Jaśmin to.. sorry- często na wiki jest więcej o sprawie. 

Niediegetycznie- patrzy się spoko 😉 gorzej ze słuchaniem

Hulaj dusza- początkowo myślałam, że ktoś próbuje naśladować Jaśmin i wyłączyłam z oburzeniem. Później słuchałam wypowiedzi Jaśmin o tym kanale i trochę się uspokoiłam. Dużo filmów- jedne lepsze inne gorsze. Czasem porównania i niby śmieszne teksty wywołują ból zębów, ale generalnie życzę jak najlepiej bo widać, że dziewczyna się stara. 

Ja pamietam Marcina Myszke jeszcze na poczatku jego dzialalnosci na yt, chyba Stanowo go polecala, o ile dobrze pamietam. Fakt, ze jest troche specyficzny (w sensie stylu, maniery w glosie), ale fajne ma te opowiesci na "Niediegetyczne", o wielu sprawach nie slyszalam i plus za to, ze razem z Jasmin spopularyzowali true crime na polskim yt. Kryminatorium lubie, ale denerwuja mnie reklamy w trakcie, bo zwykle slucham na smartfonie, wieczorem do snu i niefajne jest takie wyrwanie z rytmu za kazdym razem. Lepsze bylyby dluzsze wstawki na poczatku i koncu podcastu, ale tez rozumiem ze chce zarabiac.

Age Rojek odkrylam niedawno, nie mam jeszcze zdania 🙂 Ale ma ciekawe sprawy i calkiem fajnie i przede wszystkim - plynnie opowiada, a do tego pozytywna z niej dziewczyna, bez spinki.

Do Kristofa dlugo juz nie zagladalam, ale lubie spokoj w jego glosie, widze ze nagral sprawe o zaginionym R. Baczynskim, odslucham w weekend 🙂

Szepthanki ma swoj niepowtarzalny styl i klimat, prawdziwa perelka na yt, ale Hania wybiera chyba bardziej tresci mystery niz tc

4 godziny temu, Nieznam napisał:

Jestem zażenowana tym jej wystąpieniem. Z pretensjami mówi o tym, że spłynał na nią hejt, wyłączyła wcześniej powiadomienia i dopiero wczoraj zobaczyła i jest załamana. Tylko, że ja te komentarze czytałam o wiele wcześniej i nie było ani jednego obraźliwego, tak jak ona to cytuje. Czyli kłamie, że wyłączyła te powiadomienia i na bieżąco usuwała lub tych komentarzy nie było. 

Moim zdaniem narobiła sobie tylko kwasu. Ma pretensje, że przecież mówiła, że pisze książkę i to dla niej ważniejsze 🤭 W takim razie powinna zrezygnować z 💲 od patronów jak nie ma czasu. A ona jeszcze ze złością, że widzowie jej nie motywują i będzie nagrywać w stresie. W całym tym gronie true chrome nie widziałam jeszcze czegoś tak słabego. Jakoś Marcin Myszka nawiązuje wiele współprac i widać, że on traktuje to jak pracę i nie musi się żalić po kątach.

Ja rozumiem, ze krytyka ja zabolala, ale powinna wziac to na klate, zacisnac zeby i skupic sie na pracy i kolejnych podcastach. A nie roztrzasac teraz wszystko na instastories i (zapewne) w sluchowiskach, szukac sprzymierzencow i robic z siebie ofiare, ze ludzie jej nie rozumieja. Jesli w pracy ktos dostanie bure od szefa to tez nie leci z zalem do wspolpracownikow. Przynajmniej nie powinien, jesli ma odrobine kompetencji 😜

• Like 1

13 minut temu, zebra zebrzynska napisał:

Ja rozumiem, ze krytyka ja zabolala, ale powinna wziac to na klate, zacisnac zeby i skupic sie na pracy i kolejnych podcastach. A nie roztrzasac teraz wszystko na instastories i (zapewne) w sluchowiskach, szukac sprzymierzencow i robic z siebie ofiare, ze ludzie jej nie rozumieja. Jesli w pracy ktos dostanie bure od szefa to tez nie leci z zalem do wspolpracownikow. Przynajmniej nie powinien, jesli ma odrobine kompetencji 😜

gdzie ona sie skarży? na swojej grupie?

Dnia 19.07.2020 o 08:55, Guess napisał:

Ja polecam „Zabójcze opowieści” Michała Larka. Dokładnie przygotowane, wiadomości z różnych źródeł.

Czy on czasami nie czyta fragmentow swoich ksiazek?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się