Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Hej. Jakie kanały o tematyce kryminalnej polecacie? Interesują mnie polski sprawy. Na razie słucham Justyny Mazur, ale już przesluchalam wszystkie podcasty.

20 minut temu, Kwiatekszmatek napisał:

Hej. Jakie kanały o tematyce kryminalnej polecacie? Interesują mnie polski sprawy. Na razie słucham Justyny Mazur, ale już przesluchalam wszystkie podcasty.

Niediegietycznie 👌

• Like 1

Napisano (edytowany)

Jesli znasz angielski to polecam JCS criminal psychology. Pokazuja prawdziwe przesluchania i analizuja zachowanie mordercow/gwalcicieli itd. Szczegolnie sprawa Stephanie Lazarus ktora zabila kobiete, a pozniej przez ponad 20 lat pracowala jako policjantka w wydziale do spraw zabojstw i po ponad 25 latach zostala zlapana. Jej przesluchanie to jest zloto. I ta slynna sprawa z kobieta, ktora zlecila zabicie swojego meza, a policja udawala ze to rzeczywiscie sie stalo 🙈 
Polecam tez kanal Eleanor Neale.

Z Polski to kojarze jeszcze tylko Karolina Anna, czy jakos tak. 

Edytowano przez Sloikpowidel

Dodam jeszcze, że lubie długie historie, takie na ok. godzinny spacer z psem 😉 Więc Niediegetyczne to nie bardzo.  Kiedyś też słuchałam Jaśmin z kanału Stanowo ale ona przestała nagrywac. Sloikpowidel zaciekawiła mnie ta sprawa z tą kobietą. Jak to policja udawała, czyli nie zabito jej męża ?

4 minuty temu, Kwiatekszmatek napisał:

Dodam jeszcze, że lubie długie historie, takie na ok. godzinny spacer z psem 😉 Więc Niediegetyczne to nie bardzo.  Kiedyś też słuchałam Jaśmin z kanału Stanowo ale ona przestała nagrywac. Sloikpowidel zaciekawiła mnie ta sprawa z tą kobietą. Jak to policja udawała, czyli nie zabito jej męża ?

To bylo zloto! Kobieta chciala pozbyc sie meza. Skontaktowala sie ze swoim bylym proszac o namiary na kogos kto moglby sie tym zajac. Udawala tez, ze wtedy mogliby do siebie wrocic. On zglosil to na policje. Policja wyslala policjanta jako platnego morderce. Byly nagrania na ktorych spotkali sie kilka razy i mowila mu, ze chce zabic meza, jest 100% pewna itd. Policjant ustalil z nia co i jak i powiedzial jej, ze ma wyjsc na silownie danego dnia i o danej godzinie co tez zrobila. Policja oczywiscie poinformowala jej meza o wszystkim. W dniu “zabojstwa” przed jej domem postawiono karetke, radiowozy, ogrodzono dom tasma a potem policja poinformowala ja o smierci meza. (Pamietam moment w ktorym Ona wraca do domu, udaje przerazona i co chwile pyta czy moze zobaczyc meza, a jeden z oficerow z takim sarkazmem mowi “uwierz mi, ze nie chcesz” 😂) Potem nastapila konfrontacja z mezem. Wyobraz sobie, ze ona nawet zadzwonila do niego po aresztowaniu I prozila go o pomoc I mowila, ze to nie jest tak jak on mysli 😂😂😂😁 Ta rozmowa jest pokazana w tym odcinku na youtube wiec Polecam. A teraz najlepsza wisienka na torcie. Jej linia obrony wymyslona przez obroncow bylo, ze ona udawala, chciala nakrecic film na youtube zeby zostac slawnym i wkrecic meza. Nie poinformowala meza o tym bo chciala zeby jego reakcja byla naturalna. Nie potrafili tylko wytlumaczyc czemu zatrudnila zabojce na zlecenie a nie aktora do “zabicia” meza. 🙈😂 To jest sprawa Dali Dippolito 😊

• Like 2
  • Thanks 3

2 minuty temu, Sloikpowidel napisał:

To bylo zloto! Kobieta chciala pozbyc sie meza. Skontaktowala sie ze swoim bylym proszac o namiary na kogos kto moglby sie tym zajac. Udawala tez, ze wtedy mogliby do siebie wrocic. On zglosil to na policje. Policja wyslala policjanta jako platnego morderce. Byly nagrania na ktorych spotkali sie kilka razy i mowila mu, ze chce zabic meza, jest 100% pewna itd. Policjant ustalil z nia co i jak i powiedzial jej, ze ma wyjsc na silownie danego dnia i o danej godzinie co tez zrobila. Policja oczywiscie poinformowala jej meza o wszystkim. W dniu “zabojstwa” przed jej domem postawiono karetke, radiowozy, ogrodzono dom tasma a potem policja poinformowala ja o smierci meza. (Pamietam moment w ktorym Ona wraca do domu, udaje przerazona i co chwile pyta czy moze zobaczyc meza, a jeden z oficerow z takim sarkazmem mowi “uwierz mi, ze nie chcesz” 😂) Potem nastapila konfrontacja z mezem. Wyobraz sobie, ze ona nawet zadzwonila do niego po aresztowaniu I prozila go o pomoc I mowila, ze to nie jest tak jak on mysli 😂😂😂😁 Ta rozmowa jest pokazana w tym odcinku na youtube wiec Polecam. A teraz najlepsza wisienka na torcie. Jej linia obrony wymyslona przez obroncow bylo, ze ona udawala, chciala nakrecic film na youtube zeby zostac slawnym i wkrecic meza. Nie poinformowala meza o tym bo chciala zeby jego reakcja byla naturalna. Nie potrafili tylko wytlumaczyc czemu zatrudnila zabojce na zlecenie a nie aktora do “zabicia” meza. 🙈😂 To jest sprawa Dali Dippolito 😊

Muszę zobaczyć w takim razie. Dzięki i pozdrawiam 🙂

• Like 1

Oprócz niediegetyczne, karolina anna polecam też kanał KRISTOF. Dobrze się słucha 🙂

• Thanks 1

Napisano (edytowany)

Hulajdusza. Obecnie słucham tylko jej. Inne: niediegetyczne, kryminatorium, stare filmiki Stanowo.

Edytowano przez Peraspera

Hulajdusza to coś okropnego. Niestety nie potrafię tego słuchać.

• Like 2

21 minut temu, Goja88 napisał:

Hulajdusza to coś okropnego. Niestety nie potrafię tego słuchać.

Mam to samo. Ale polecam Wam stare odcinki Listów Gończych. 

Mysle, ze roznica pomiedzy Jaśmin a Duszą jest taka, ze jak Jaśmin wciska nawet najgorszy czarny humor to film ciągle jest utrzymany w dobrym smaku. Brzmi jak naprawdę udana i przemyślana satyra, stosuje fajne gry słowne. Humorowi Duszy trochę tego dobrego smaku brakuje

• Like 3

Oglądam tylko zagranicznych youtuberów true crime, zwłaszcza lubię Stephanie Harlowe. Z polskich aktualnie słucham tylko podkastów Justyny. hulaj Dusza dla mnie jest niesłuchalna, ma raczej ubogie słownictwo i niewielką wiedzę ogólną, przez co nie jest w stanie robić elokwentnych dygresji i nawiązań, tak jak np. Jaśmin to robiła.

U polskich youtuberów true crime najbardziej przeszkadza mi nadmiar patosu, smutna muzyka w tle, przesadnie poważny głos, powolne mówienie (co u Karoliny Anny ociera się już o granice absurdu).

• Like 3

3 minuty temu, Sylwia76682 napisał:

Mysle, ze roznica pomiedzy Jaśmin a Duszą jest taka, ze jak Jaśmin wciska nawet najgorszy czarny humor to film ciągle jest utrzymany w dobrym smaku. Brzmi jak naprawdę udana i przemyślana satyra, stosuje fajne gry słowne. Humorowi Duszy trochę tego dobrego smaku brakuje

Ja mam wrażenie, że Hulaj Dusza jest po prostu nieoczytana.

• Like 3

Przed chwilą, Etażerka napisał:

Ja mam wrażenie, że Hulaj Dusza jest po prostu nieoczytana.

Z drugiej strony ma dopiero chyba 18-20 lat. Ciezko sie duzo spodziewac, Jasmin jest starsza duzo

• Like 1

5 minut temu, Sylwia76682 napisał:

Z drugiej strony ma dopiero chyba 18-20 lat. Ciezko sie duzo spodziewac, Jasmin jest starsza duzo

Wspomniana Karolina Anna zaczęła w podobnym wieku i poza tym, że mówi w slow mo, to jej słownictwu i kulturze słowa nie można nic zarzucić. Hulaj Dusza też prowadzi podkasty już od ponad roku, a nie widać rozwoju w tym kierunku, nadal wypowiada się tak samo niechlujnie jak na początku.

• Like 3

Polski you tube jest w tej chwili zapchany podcastami o tematyce kryminalnej, ale praktycznie wszystkie sa tworzone na jedno kopyto. Narracja to glownie zlepek ogolnodostepnych informacji w necie. Karolina Anna tworzy wlasnie takie podcasty z mechaniczna narracja i jak zaczyna swoja opowiesc od "urodzil sie w xxxx roku w miasteczku y"  to trace zainteresowanie. Mysle, ze 2 najbardziej profesjonalne podcasty to J.Mazur" i "Na tematpl", chociaz co do Justyny to mam obecnie troche mieszane uczucia, bo ostatnio rzadko cos dodaje, a jak juz to robi to troche na odwal i jest zbyt stronnicza jak na moj gust, no ale caly czas sie rozwija, wiec moze bedzie lepiej. "Na tematpl" to moje niedawne odkrycie, naprawde polecam, bo chyba jako jedyni (podcast jest tworzony przez grupe dziennikarzy) podaja informacje z pierwszej reki - jak np. w sprawie K. Poznanskiego i zapraszaja tez do rozmowy osoby pracujace nad sprawa lub tez w jakis sposob z nia zwiazane, co pozwala na zmiane perspektywy i daje troche urozmaicenia. Bardzo wstrzasnela mna sprawa Tomka Jaworskiego, o ktorej nigdy wczesniej nie slyszalam, i nawet w tej chwili mam ciarki, jak o tym pomysle. Do "Kriminatorium" jakos nie moge sie przekonac, chyba przez te reklamy. Generalnie to brakuje mi na polskim you tubie programow dokumentalnych true crime cos w stylu "true crime daily" albo "48 hours" i mysle, ze w ta strone bedzie podazal polski yt w najblizszych latach.

• Like 1

Ja polecam odcinek Jaśmin : Sprawa o kryptonimie Skora. Od tego zaczęłam interesować się podcastami kryminalnymi. Ale póki co widze, że Justyna Mazur dała nowy odcinek więc zakładam słuchawki, zabieram psa i słucham 🙂

Ja lubię Justynę. Moze i jest troszkę stronnicza ale ja to lubię jak się dzieli swoją subiektywną opinią. Na plus narracja, rzetelne przygotowanie tematu i zazwyczaj są to sprawy, które nie są wszem i wobec znane.  Zdecydowanie za rzadko dodaje niestety

"Kryminalne Historie" też daje radę w miarę.  

Jeśli ktoś lubi stare historie to może jeszcze  "z notatnika dzielnicowego" "Zbrodnie zapomniane"

Ja też lubię dłuższe historie ale wszędzie się roi od tych odczytanych krótkich

Mystery tv ale to bardziej pasty, tak czy siak bardzo fajny kanał 

Jasmin wrzuciła nowy film. Jestem rozczarowana, bo to jedna z tych spraw, które zostały już przerobione 10 razy w te i wewte. No i co z Waco?

Poza tym, jak zwykle zniesmaczają mnie te komentarze fanek-Grażynek, które pieją "o jak fajnie, będzie coś do posłuchania przy myciu garów/do kawki/do opalanka/do prasowania", a tymczasem to mega smutna sprawa.

• Like 3

Napisano (edytowany)
45 minut temu, Etażerka napisał:

Poza tym, jak zwykle zniesmaczają mnie te komentarze fanek-Grażynek, które pieją "o jak fajnie, będzie coś do posłuchania przy myciu garów/do kawki/do opalanka/do prasowania", a tymczasem to mega smutna sprawa.

Niestety, najpierw u Jaśmin pojawiają się takie komentarze (połączone z tymi typu "nowy filmik, jupi"), dopiero później rodzi się jakaś merytoryczna dyskusja na temat sprawy. Niemniej, dobrze posłuchać czegoś nowego.

Edytowano przez Kot Guziczek

Dziewczyny oświecicie mnie? Bo mi się wydaje, że Stanowo i hulaj dusza to Jaśmin. Mylę się? Bo głos moim zdaniem jest identyczny.

Polecam Justynę Mazur, uwielbiam jej głos, oczywiście to kwestia gustu, ale też przygotowuje się do spraw, nie robi tego na odwal.

39 minut temu, aqqqqq napisał:

Dziewczyny oświecicie mnie? Bo mi się wydaje, że Stanowo i hulaj dusza to Jaśmin. Mylę się? Bo głos moim zdaniem jest identyczny.

To dwie różne osoby.

• Like 1

4 godziny temu, aqqqqq napisał:

Polecam Justynę Mazur, uwielbiam jej głos, oczywiście to kwestia gustu, ale też przygotowuje się do spraw, nie robi tego na odwal.

Ona ma taki radiowy głos. 

Magazyn kryminalny 997 

• Like 1

Dnia 16.07.2020 o 23:37, Sloikpowidel napisał:

Jesli znasz angielski to polecam JCS criminal psychology. Pokazuja prawdziwe przesluchania i analizuja zachowanie mordercow/gwalcicieli itd. Szczegolnie sprawa Stephanie Lazarus ktora zabila kobiete, a pozniej przez ponad 20 lat pracowala jako policjantka w wydziale do spraw zabojstw i po ponad 25 latach zostala zlapana. Jej przesluchanie to jest zloto. I ta slynna sprawa z kobieta, ktora zlecila zabicie swojego meza, a policja udawala ze to rzeczywiscie sie stalo 🙈 
Polecam tez kanal Eleanor Neale.

Z Polski to kojarze jeszcze tylko Karolina Anna, czy jakos tak. 

Nie znam ang, powiedz czy ona sie przyznala na tym przesluchaniu? 

21 minut temu, Chitza napisał:

Magazyn kryminalny 997 

I Telewizyjne Biuro Śledcze.

Ja polecam „Zabójcze opowieści” Michała Larka. Dokładnie przygotowane, wiadomości z różnych źródeł.

• Like 2

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się