Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Sorry ale ona wysłała Julii rzeczy za 2k podczas gdy Julia bierze za stories od kilkunastu tysięcy wzwyż. Ja rozumiem, że to rzeczy o dużej wartości ale wciąż nie duże jak na taką liczbe followersów jaką ma Wieniawa.

• Like 7

Julka dostaje takich paczek codziennie mnóstwo, mogła coś przeoczyć. Także zgadzam się, że umowa powinna być. Poza tym jak ona niby miała sobie zawiesić ten fotel jak przyszedł bez liny i haków??? Tego nie rozumiem, wyjaśni ktoś? Fotel za 2 tyś i wszystko trzeba samemu dokupywać, nic dziwnego że Wieniawia się wk.....a.

• Like 2

3 minuty temu, Chandler Bing napisał:

Sorry ale ona wysłała Julii rzeczy za 2k podczas gdy Julia bierze za stories od kilkunastu tysięcy wzwyż. Ja rozumiem, że to rzeczy o dużej wartości ale wciąż nie duże jak na taką liczbe followersów jaką ma Wieniawa.

Dokładnie, wiem że nawet niektóre vlogerki mówiły, że dostają paczki, ale nie są zobligowane do pokazywania wszystkiego, jeśli nie są co do produktu przekonane. Pantinka majstersztyk, reklama za darmo we wszystkich mediach.

• Like 2

Napisano (edytowany)
20 minut temu, Sylwia76682 napisał:

Dziewczyny przeciez rozmowa tez jest umowa. Jedyne co mozna zarzucic, to ze nie ustalono daty "wykonania" zobowiazan Julii - co z pewnoscia zostaloby okreslone w typowej papierowej umowie. Przez to ciezko bedzie cos ugrac.

I właśnie dlatego, to jedynie Dzuliett może coś ugrać pozywając Pantinke. 

- same, z własnej woli napisały do niej, pytając, czy coś jej wysłać. Czyli tutaj weźmy pod uwagę, że był to, na początku , prezent. Dopiero, gdy Wieniawa wybrała produkty, napisały jej czy może wypromować ich sklep. Tutaj można nawet zarzucić celowe działanie i manipulację. Dlatego, bo dopiero po wyborze produktów zapytano o reklamę, zamiast zaproponować promocje na samym początku. To celowe biznesowe zagranie. Pisząc wprost gwiazdka może olać lub bardziej się zastanowić. Tutaj Wieniara myślała, że to prezent, więc straciła czas na wybór. Pantinka doskonale wie, jak trudno o taką promocje, ile pieniędzy może to kosztować. 

- nie było żadnego terminu. Wieniawa od razu na początku powiedziała, że dużo ma na głowie, mnóstwo pracy, ale jak chcą to niech wyślą, jednak nie wie kiedy ich zareklamuje, bo ma remont, który może potrwać miesiącami. 

- pantinka nagrywa filmik nie wymawiając jej imienia, chcąc uniknąć pozwu. Gdyby rzeczywiście została, jak to napisała, OSZUKANA, nie bałaby się konsekwencji. 

- Pantinka twierdzi, że się spłukała. Ktoś w to wierzy? 

- Pantinka od dawna pokazuje się z miłej strony, jest zawsze skromna i miła, pokazuje cechy, które polacy bardzo cenią. Ludzie przez jej wykreowanym wizerunek wierzą jej na słowo i ufają pomimo niezgodności w zeznaniach. 

- na Instagramie pokazane zostały dywan i hamak, bez dodatków, nawet bez liny i haku. Pantinka kłamała o dodatkach, i nie miała na stronie internetowej wyszczególnionego braku haku i liny do przymocowania. Dopiero teraz to zmieniła. 

Edytowano przez Lubaszenka
  • Like 7
  • Thanks 4

Napisano (edytowany)
23 minuty temu, Chandler Bing napisał:

Też weźmy pod uwagę, że te rzeczy nie kosztują 2 tys zł. 2 tys. to kosztuje NAS, gdy wpłacimy Pantince. 

Ile może to kosztować? Patrząc na ceny sniadania/obiadow/kolacji i domu z basenem, który Pantinka wynajmuje to prawdopodobnie te produkty kosztują dużo mniej niż w Polsce. Ona na dodatek wszystkie meble kupuje bezpośrednio od nich (biednych ludzi) , nie robi zakupów w wielkich centrach handlowych. 

• Like 3

4 minuty temu, Dark Evil napisał:

Ja nie wiem kto Wieniawie płaci takie hajsy za wspomnienie jakiegoś grata na stories. 🤯 a co gorsza- ja nie wiem kto to kupuje z jej polecenia🤯

Chyba za stara jestem zeby to pojąć

Ja nawet nie wchodzę do takich panienek. W ogóle nie żyje tym. Czasem jak coś na kafe poczytam to tylko tak z ciekawości zerknę.  One żyją w innym wymiarze czasowym :classic_happy: Ludzie sami nakręcają takiej wieniawie kasę. Nie wiem co będzie za 10 lat? Co jeszcze wymyślą?  

1 minutę temu, Lubaszenka napisał:

Też weźmy pod uwagę, że te rzeczy nie kosztują 2 tys zł. 2 tys. to kosztuje NAS, gdy wpłacimy Pantince. 

Ile może to kosztować? Patrząc na ceny sniadania/obiadow/kolacji i domu z basenem, który Pantinka wynajmuje to prawdopodobnie te produkty kosztują dużo mniej niż w Polsce. Ona na dodatek wszystkie meble kupuje bezpośrednio od nich, nie robi zakupów w wielkich centrach handlowych. 

No przecież tam te meble kosztują grosze, ale koszty transportu, cła itp: to wychodzi niezła kwota. Nawet jakbyś była na Bali i chciała taki fotel kupić to jakbyś go przywiozła? Wiadomo ona tam mieszka to może sobie do tego domku nakupić mebli ratanowych. 

3 minuty temu, Milutka napisał:

Ja nawet nie wchodzę do takich panienek. W ogóle nie żyje tym. Czasem jak coś na kafe poczytam to tylko tak z ciekawości zerknę.  One żyją w innym wymiarze czasowym :classic_happy: Ludzie sami nakręcają takiej wieniawie kasę. Nie wiem co będzie za 10 lat? Co jeszcze wymyślą?  

Placa, bo im się opłaca. 

Ja nie wiem, co w tym zlego? 

Niech kobieta zarabia. 

1 minutę temu, Milutka napisał:

No przecież tam te meble kosztują grosze, ale koszty transportu, cła itp: to wychodzi niezła kwota. Nawet jakbyś była na Bali i chciała taki fotel kupić to jakbyś go przywiozła? Wiadomo ona tam mieszka to może sobie do tego domku nakupić mebli ratanowych. 

To w takim razie nie wiem, po co kupować to z indonezji, skoro można z polskiego lub europejskiego sklepu. 

Placa, bo im się opłaca. 

Ja nie wiem, co w tym zlego? 

Niech kobieta zarabia. 

No zarabia, bo ludzie wchodzą i ją oglądają. Jakby nie wchodzili to by nic nie miała z insta.  Nic nie mówię, że to źle. Ja nie wchodzę :classic_dry:

To w takim razie nie wiem, po co kupować to z indonezji, skoro można z polskiego lub europejskiego sklepu. 

Ja się nie znam na meblach ratanowych. Przecież sklep od Pantinki jest w Polsce. Ratan "pochodzi" z Azji, a nie z Europy. Przypuszczam,  że koszty samego ratanu z Azji to kupa kasy. 

Napisano (edytowany)

Dla mnie ta Pantinka trochę śmieszna jest i zachowuje się jakby się urwała z choinki. Chyba nie od dziś wiadomo, że do takich influ z takimi zasiegami pisze mnóstwo firm, kazdy chciałby promke za pół darmo wysyłając swój produkt i licząc na spokojnie kilkunasto tysięczny odbiór. Na przykład u mamy ginekolog w ramach WOŚP był jakiś tam blok reklamowy i firmy musiały płacić tysiaka za jedną klatkę na stories gdzie tylko wspominała o tejże firmie. Nie wiem jakim trzeba być nieogarniętym żeby myśleć, że za jakieś dwa darmowe mebelki Julia zrobi jej reklamę w postaci postu 🤦 

Edytowano przez Gejlkozloski
  • Like 3
  • Thanks 1

Przed chwilą, Gejlkozloski napisał:

Dla mnie ta Pantinka trochę śmieszna jest i zachowuje się jakby się urwała z choinki. Chyba nie od dziś wiadomo, że do takich influ z takimi zasiegami pizzę mnóstwo firm, kazdy chciałby promke za pół darmo wysyłając swój produkt i licząc na spokojnie kilkunasto tysięczny odbiór. Na przykład u mamy ginekolog w ramach WOŚP był jakiś tam blok reklamowy i firmy musiały płacić tysiaka za jedną klatkę na stories gdzie tylko wspominała o tejże firmie. Nie wiem jakim trzeba być nieogarniętym żeby myśleć, że za jakieś dwa darmowe mebelki Julia zrobi jej reklamę w postaci postu 🤦 

Miała tylko zrobić zdjęcie i oznaczyć :classic_dry:  Nie wiem czy to tak dużo. Skoro wykazała chęć posiadania mebli z ich sklepu to mogła to zrobić z klasą. Wyszło jak wyszło. Po drugie wiedziała, że dziewczyny dopiero startują ze sklepem. Trochę wyobraźni, by się przydało. 

• Like 1

I jeszcze, że niby poniosła kilkanascie tys straty, to życzę jej powodzenia w biznesie skoro nawet nie potrafi sobie przekalkulować ile kasy może przeznaczyć na taką akcje promocyjną, mogła w ogóle wysłać cały pusty kontener z jednym kubkiem i dywanem🤦 Bo przecież jak jej jakaś infulencerka doda jedno oznaczenie na story to zaraz spadnie na nią deszcz klientów i pół sklepu jej wykupią, serio? 

• Like 1
  • Thanks 1

2 minuty temu, Milutka napisał:

Miała tylko zrobić zdjęcie i oznaczyć :classic_dry:  Nie wiem czy to tak dużo. Skoro wykazała chęć posiadania mebli z ich sklepu to mogła to zrobić z klasą. Wyszło jak wyszło. Po drugie wiedziała, że dziewczyny dopiero startują ze sklepem. Trochę wyobraźni, by się przydało. 

Ja rozumiem, zajelo by to jej max 3 minuty, ale jednak ona też jakoś tam musi zapracować na swój wizerunek i pewnie nie chciała zrobić tego byle jak, bo później by ludzie gadali że robi ze swojego profilu słup reklamowy

• Like 1

Napisano (edytowany)
12 minut temu, Milutka napisał:

Ja się nie znam na meblach ratanowych. Przecież sklep od Pantinki jest w Polsce. Ratan "pochodzi" z Azji, a nie z Europy. Przypuszczam,  że koszty samego ratanu z Azji to kupa kasy. 

Tzn. czemu kupować od niej, skoro jest drożej, ale każdy może kupować skąd chce, więc nie ważne.. 

10 minut temu, Gejlkozloski napisał:

Dla mnie ta Pantinka trochę śmieszna jest i zachowuje się jakby się urwała z choinki. Chyba nie od dziś wiadomo, że do takich influ z takimi zasiegami pisze mnóstwo firm, kazdy chciałby promke za pół darmo wysyłając swój produkt i licząc na spokojnie kilkunasto tysięczny odbiór. Na przykład u mamy ginekolog w ramach WOŚP był jakiś tam blok reklamowy i firmy musiały płacić tysiaka za jedną klatkę na stories gdzie tylko wspominała o tejże firmie. Nie wiem jakim trzeba być nieogarniętym żeby myśleć, że za jakieś dwa darmowe mebelki Julia zrobi jej reklamę w postaci postu 🤦 

Myślę, że ona jest bardzo ogarnięta, jedynie udaje nieogarę, niewinną i naiwną. Owinęła sobie publikę wokół palca i zrobiła bezczelnie darmową promocje obsmarowujac kogoś. 

• Like 1

13 minut temu, Gejlkozloski napisał:

Na przykład u mamy ginekolog w ramach WOŚP był jakiś tam blok reklamowy i firmy musiały płacić tysiaka za jedną klatkę na stories gdzie tylko wspominała o tejże firmie. Nie wiem jakim trzeba być nieogarniętym żeby myśleć, że za jakieś dwa darmowe mebelki Julia zrobi jej reklamę w postaci postu 🤦 

no dokładnie, u gacioli to kosztowało tysiąc złotych gdzie pewnie 80% osób te reklamy przeskakiwała, bo tyle ich było. A Julia starannie prowadzi swój profil, nie zaśmieca reklamami i nie bierze byle jakich współprac. 

7 minut temu, Milutka napisał:

Po pierwsze ten sklep ma kilka miesięcy, po drugie, co ją to obchodzi xD wybacz, ale taka jest moja opinia. Pantinka promuje swój sklep mając ponad 100 tys obserwatorów. jest już bardzo znana, wieniawa dostaje pewnie mnóstwo wiadomości od nołnejmów, do tego ma dużo pracy i własne życie. Pantinka sama się na to pisała, zostały poinformowane, że mogą sobie poczekać, nie było terminu, pantinka sama się prosiła o promocje, gdy był remont nie było możliwości zrobienia zdjęcia, potem się ukazało że nie ma liny

I wszystko to jest jakby przysługą, ja bym tak ją potraktowała, dla nołnejma, który prosi o atencje praktycznie za darmochę (prezenciki które kosztują o wiele mniej niż cennik wieniawy). 

• Like 1

Ja też nie rozumiem gadania że to tylko pół minuty nagrania. (Tak naprawdę nie bo tej huśtawki nie da się ot tak pokazać ale już kij z tym)
Chodzi mi o to, że Wieniawa przez kilka lat pracowała na ten profil, od rana do nocy pracuje, dzięki temu jest rozpoznawalna --> ma więcej follow i sięga do większej 'publiczności'. To nie jest tylko pol minuty nagrań bo dojście do takich zasięgów to lata ciężkiej pracy. 

Arlena Witt ostatnio pisała na story, że ją proszą o przetłumaczenie czegoś za darmo itp bo to tylko chwilka. No nie chwilka, bo angielskiego jakoś musiała się nauczyc i cięzko pracowała. Z influencerami jest podobnie. Ja wiem, że taką pracę trudno jest traktować poważnie no ale trzeba się przyzwyczaić że influencer to już nie byle jakie zajęcie, a już na pewno nie ludzie z 2 mln follow.

• Like 3
  • Thanks 1

I wszystko to jest jakby przysługą, ja bym tak ją potraktowała, dla nołnejma, który prosi o atencje praktycznie za darmochę (prezenciki które kosztują o wiele mniej niż cennik wieniawy). 

O no właśnie. Przecież insta to też jej miejsce pracy, to jest jednak biznes, dlaczego jakaś duża firma miałaby płacić jej gruby hajs za promocję, a jakaś firemka ma zostać potraktowana charytatywnie? 

• Like 1
  • Thanks 1

1 minutę temu, Gejlkozloski napisał:

O no właśnie. Przecież insta to też jej miejsce pracy, to jest jednak biznes, dlaczego jakaś duża firma miałaby płacić jej gruby hajs za promocję, a jakaś firemka ma zostać potraktowana charytatywnie? 

I tutaj dodam, że pantinka ją cwano podeszła. Bo najpierw chciała tak jakby dać jej coś w prezencie, by potem poprosić może o wspomnianko o tej firmie. Ja bym się poczuła wykorzystana już na samym wstępie. I po czasie widząc żale tylko mniej i mniej by mi się chciało zrobić im te przysługę. 

• Like 1

Ja zawodowo zajmuję się rekodziełem i nie zliczę, ile razy ktoś się na mnie obraził, bo nie chciałam mu czegoś stworzyć za darmo. Przecież lubię to robić i jest to moje hobby, więc co mi szkodzi? Ludzie nie uważają pracy artystów za wartościową, wydaje im się, że przecież mam "talent" i samo to do mnie przyszło. Nikt nie widzi lat pracy, nauki, szkół i kasy wydanej na materiały. Im się wszystkim wydaje, że pewnego dnia budzisz się z "talentem" i już. Tak samo Wienia nie urodziła się z milionowymi zasięgami.

• Like 2
  • Thanks 2

Serio Pantina oczekiwała reklamy od Wieniawy w zamian za jakiś fotel z trawy? Wieniawa dostaje za reklamę kilkadziesiąt tysi a gdyby miała wspierać świeże biznesy nowych influencerek to chyba do kibla by nie miała czasu iść, ile jest takich biznesików i która by nie chciała, żeby Wieniawa  pokazała na insta ich wyrób w zamian za szczotkę do zamiatania w stylu boho no ale nikt nie jest tak głupi jak Pantina i zdaje sobie sprawę, że to nierealne. Poprostu zrobiła sobie reklamę na cały youtub cwaniara

• Like 4
  • Thanks 1

Napisano (edytowany)
25 minut temu, Kubek23 napisał:

Serio Pantina oczekiwała reklamy od Wieniawy w zamian za jakiś fotel z trawy? Wieniawa dostaje za reklamę kilkadziesiąt tysi a gdyby miała wspierać świeże biznesy nowych influencerek to chyba do kibla by nie miała czasu iść, ile jest takich biznesików i która by nie chciała, żeby Wieniawa  pokazała na insta ich wyrób w zamian za szczotkę do zamiatania w stylu boho no ale nikt nie jest tak głupi jak Pantina i zdaje sobie sprawę, że to nierealne. Poprostu zrobiła sobie reklamę na cały youtub cwaniara

Porównujesz szczotkę do zamiatania z fotelem za 1-2 tyś zł serio? xD Najpierw zobacz sobie jakie są ceny za takie rzeczy na rynku.W Polsce za byle jaki dziadostwo zapłacisz prawie 1 tyś zł.

Wieniawa mogła się nie zgadzać, przecież nikt tak z dobroci serca nie wysyła swoich produktów. Zawsze chodzi o reklamę. Do tego największym problemem jest tu sposób w jaki potraktowała obie firmy.

"Napisały do mnie dwie firmy których produkty wyglądają tak samo"-wtf . Serio dziwie się  że ktoś tą rozkapryszoną dziewczynę w ogóle bierze na poważnie

I tu nie chodzi nawet o cenę tych rzeczy tylko o sam fakt.Dla niej to grosze więc nie warto dbać o kontakt i o wywiązanie się z umowy(jaka by ona nie była czy to pisemna czy wiadomości na insta), potraktowała je jak śmieci.

Edytowano przez kokossa
  • Thanks 1

Napisano (edytowany)
19 minut temu, kokossa napisał:

"Npisały do mnie dwie firmy których produkty wyglądają tak samo"-wtf . Serio dziwie się  że ktoś tą rozkapryszoną dziewczynę w ogóle bierze na poważnie.

Piszesz, że jest rozkapryszona XD  Jaki masz argument? 

Ty byś była miła dla kobiety, która nazywa cię oszustką, złodziejką, robiąc ci zły pijar? 

Nie rozumiem czemu w tobie tyle zlosci. Może potraktowała je jak smieci. Może było to lekceważące. Może dlatego, bo została zmanipulowana (na początku wmówiono jej, że to prezent), poproszona o promocje, podczas gdy promocja u Wieniawy to grube tysiące zł, było to bezterminowe i po zmanipulowaniu, bo było mówione, że może sobie wybrać produkty dla siebie, dopiero później PROSZĄC o promocje, o dobrą wolę . Pantinka zamiast zapłacić kilkanaście tysięcy wolała podejść w podstępny sposób do celebrytki. I jeszcze raz napisze, było to terminowe, wiedząc, że podczas remontu, który może trwać jeszcze długo nie ma możliwości zrobienia zdjęć. Kto tutaj jest rozkapryszony?

Wieniawa mogła w ogóle olać sprawę i ma do tego prawo. 

Czy taka jawna manipulacja jak robienie z siebie ofiary, mówienie o pożyczce, o braku kasy, co jest prawdopodobnie łgarstwem - nazywanie kogoś oszustem, złodziejem, jest normalne? 

Nie no zła to jest Wieniawa, bo nie uszanowała jakiegoś psa, który się poprzyłętał i wyżebrał niemal darmową promocje. 

Fałsz jest dla niektórych ok i robienie promocji na kłamstwie i krzywdzie innych. 

• Like 3

30 minut temu, kokossa napisał:

Porównujesz szczotkę do zamiatania z fotelem za 1-2 tyś zł serio? xD Najpierw zobacz sobie jakie są ceny za takie rzeczy na rynku.W Polsce za byle jaki dziadostwo zapłacisz prawie 1 tyś zł.

A skąd wiesz jakiej jakości są jej produkty? Kupowałeś, czy mieszkasz na bali i sprzedajesz??? 

Możliwe, że te ''dziadostwo'' z hipermarketu jest takie samo jak to robione w bali. 

1 godzinę temu, kokossa napisał:

A co ty myślisz, że ona ten fotel kupiła za 2 tysiące? Chyba wiecznie powtarzała, że wszystko tam kosztuje grosze, buty w przeliczeniu na polskie 20 zł, chyba nie zapłaciła za ten fotel takiego majątku jaki twierdzi że straciła "w tysiącach złotych" jak już się na kimś wiesza psy to wypadałoby mówić prawdę. 

Jeżeli ja założę sklep internetowy  gdzie zakupie hurtem w Chinach szczotek do kibla po 1 zł a w Polsce dam marzę i będzie ona w moim sklepie kosztować tysiąc to jak  powiem wysyłając Wieniawe szczotke, że straciłam "tysiące" będę zwykłym manipulantem. Że też trzeba tłumaczyć jak krowie na rowie takie oczywiste rzeczy. 

• Like 1

To wg mnie też troche gównoburza za drobne. Myślałam na początku że Pantinka jej pół chaty umeblowała a tu sie okazuje ze chodzi o jakiś dywanik i huśtawkę... Myślę że to celowa zagrywka z jej strony i w tym momencie udaje głupszą i bardziej naiwną niż faktycznie jest. Chciała mieć reklame u znanej influencerki to mogła za nią zapłacić wg jej stawek. Z barteru to sie cieszą tylko początkująca, małe  konta. Wieniara dostaje pewnie mnóstwo niezobowiązujących darmoszek a firmy tylko po cichu liczą że  coś  pokaże i oznaczy.

Swoją drogą bardzo podobna huśtawka  w innym sklepie kosztuje 800 zł  a nie 2000 zl więc nie wróżę  jej sukcesu w interesie... Rynek jest bezlitosny, ludzie i tak kupią tam gdzie jest taniej nawet  jak coś najpierw zobaczą u niej. 

• Like 2

Dla mnie żenada, nie obserwuje Julii, ale serio nie wiem co Paulina próbuje wmówić publice. Wysłała fotel - sam suchy szkielet i już widze jak bardzo by ją ucieszyła reklama polegająca na fotce tego smętnego wyrobu postawionego w kącie razem z mini dywanikiem. Nikt by tego nie kupił i by był znowu powód do dramy, że specjalnie niszczy małą firemke xD fotel powinien mieć dołączoną linę i poduszki (jak na zdjęciu), hak - tu okej trzeba dostosować do materialu, do którego chcemy go przypiąć.

Pantinka robi z siebie ofiarę, opowiada jak to straciła oszczędności życia, jeżdżąc co chwilę do nowej willi xD nawet jeśli jest to niewielki koszt, to spłukani ludzie raczej nie robią sobie co chwilę wakacji.  Narracja jak to pomaga Balijczykom, którzy stracili dochód przez brak turystyki jest moim zdaniem okropna. Pokazywała zresztą jak to ci wyrobnicy śpią w jakiś schowkach na miotły, więc zapewne sprzedają te meble za grosze, a modelka robi hajs 🙂 

• Like 5

Owszem, takie fotele nie są sprzedawane w zestawie z dodatkami (poduszki, kocyki, sznur), ale jeśli chciała mieć reklamę, no to... wypadałoby dołaczyć te rzeczy, jakieś urocze poduszki, kocyk. To by zwabiło klientów, a przecież na stronie sklepu każdy widzi jak to jest sprzedawane. Hak, wiadomo - to się kupuje we własnym zakresie, bo inny hak będzie do pustaka, inny do cegły. Mam pewne doświadczenie w promocji produktów rękodzielniczych w ten sposób i zawsze warto przejść extra mile aby reklama robiła wrażenie i żeby influ była zadowolona.

Zresztą, kto zaczyna od promocji u najpopularniejszej aktorki młodego pokolenia. To strzał w stopę, nowej firemki na to po prostu nie stać, takiej osoby nie obchodzi Lorealka z youtuba.

• Like 2

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się