Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Kolba

Tylko przyjaciel

Polecane posty

Witam, 

Co wg was powinienem zrobić? Powiedziałem dziewczynie ( tj. Koleżance ) że jestem w niej zakochany. Ona się rozpłakała, mocno mnie przytuliła i zaczęliśmy rozmawiać o przyszłości. Byłem w niebie. Tego samego dnia już przez telefon powiedziała że musi się zastanowić i jak pewnie się domyślacie po dwóch dniach zaproponowała przyjaźń. Pytałem czemu dwa dni temu była na tak A teraz na nie. Powiedziala ze to emocje itp.

Pracujemy w jednej firmie. Widzę ja każdego dnia. W tym tygodniu jest na urlopie ( sama nad morzem). A ja nie mogę znaleźć miejsca w pracy. Przyjąłem przyjaźń ale wiem że nie dam rady. 

Nie dzwonię do niej od tamtego czasu, wykasowałem całą korespondencję z fb, nie pisze wiadomości. Zdjęcia usunąłem ale były jeszcze w koszu więc je przywróciłem. 

Jak powinienem z nią postąpić? Uparcie walczyć żeby wiedziała że nadal ja kocham? Czy może udawać że nic się nie stało I stać się dla niej niewidoczny? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudna decyzja bo zostałeś już zadzufladkowany jako przyjaciel. Myślę, że jak wróci powinniście się umówić i porozmawiać jak przyjaciel z przyjacielem dlaczego nie zdecydowała się na związek i czy tylko przyjaźń to jest na pewno to co ona chce. Ja bym powalczył jeszcze, natomiast to też nie może trwać w nieskończoność bo się wypalisz. Może daj sobie czas do końca roku. Jak nie zmieni swojej decyzji pomimo starań to odpuść sobie. Usuwanie zdjęć z fb czy korespondencji jest emocjonalnie zrozumiałe, ale robiąc tak tym bardziej utrwalasz obraz o sobie, że póki coś chcesz to się starasz a później w przypadku porażki wszystko obracasz w niwecz. 

Jest i druga szkoła, nieodzywać się, nie dawać znaku że Ci zależy, być sympatycznym ale zdystansowanym i albo ona sama zatęskni i zrozumie albo to się zupełnie rozpadnie bo tak robiąc na przyjaciela też się nie nadajesz. Zresztą ja uważam że nie ma bezinteresownej przyjaźni damsko-męskiej. 

Edytowano przez szopenik
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, szopenik napisał:

Usuwanie zdjęć z fb czy korespondencji jest emocjonalnie zrozumiałe, ale robiąc tak tym bardziej utrwalasz obraz o sobie, że póki coś chcesz to się starasz a później w przypadku porażki wszystko obracasz w niwecz. 

Też po czasie tak sobie pomyślałem. Teraz bym tak nie zrobił. Ale przepadło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie powalcz chopie. Nie masz nic do stracenia a i faktycznie pogadajcie szczerze co, jak i dlaczego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, szopenik napisał:

W takim razie powalcz chopie. Nie masz nic do stracenia a i faktycznie pogadajcie szczerze co, jak i dlaczego. 

Może lepiej nie wracać do tego smutnego dnia i zacząć od nowa. Może być bardziej niedostępnym? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daj Wam czas. I tyle. Zachowuj się normalnie. Ani nie naciskaj. Ani jej nie unikaj. Zobaczysz za jakiś czas czy pójdzie to do przodu czy będzie jak jest dziś.

To, że Ty się zakochałeś nie znaczy, że i ona musi Cię obdarzyć tym samym uczuciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Kolba napisał:

Może lepiej nie wracać do tego smutnego dnia i zacząć od nowa. Może być bardziej niedostępnym? 

Ja mialam podobna sytuacje, tylko nie czekalam 2 dni zeby powiedziec gostkowi ze mozemy byc tylko przyjaciolmi... 
I powaznie, dalej bysmy byli, tylko on wlasnie zaczal "walczyc" o moje wzgledy, wiec go w 100% odcielam... A my nie pracowalismy razem... Mysl ze jak wroci, pewnie, umow sie na kawe zapytaj jak minal urlop i powiedz ze akceptujesz badz nie przyjazn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Sandi napisał:

Daj Wam czas. I tyle. Zachowuj się normalnie. Ani nie naciskaj. Ani jej nie unikaj. Zobaczysz za jakiś czas czy pójdzie to do przodu czy będzie jak jest dziś.

To, że Ty się zakochałeś nie znaczy, że i ona musi Cię obdarzyć tym samym uczuciem.

Dokladnie, czekaj, zachowuj sie normalnnie, pogadaj, itd ale nie stan sie wobec niej zimny.. taka atmosfera Ci ni potrzebna.. tym bardziej ze razem pracujecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadnych rozmow, zadnej walki (uczucia nie wywalczysz), sprobuj zachowac zdrowy dystans. Jezeli zapyta, powiedz otwarcie, ze przyjazn z nia cie nie interesuje, przyjaciol masz juz wielu, bedziecie wiec jak dotychczas kolegami z pracy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×