Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Voda

Dowody na rozwód

Polecane posty

Witam , mam pytanie . Otóż mój mąż z którym od dawna nam się nie układa , spotyka się z koleżanką z pracy (on nie wie że ja wiem ) Mam zamiar wnieść sprawę o rozwód z jego winy ( 2 dzieci alimenty ), jako dowód mam jego całą korespondencję z messengera , jak myślicie to wystarczy czy powinnam się postarać o zdjęcia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako dowód w sądzie do niewierności wystarczy pod warunkiem, że zostaną spełnione przesłanki zdrady, bo na herbatę też się może umówić. Poza tym aby dostać rozwód należy udowodnić trwały i zupełny rozpad małużeństwa. 

Pamiętaj tylko, że te Twoje dowody pozyskałaś z jego prywatnego konta bez jego zgody. Może Ci grozić za to odpowiedzialność karna ale w sądzie takie dowody są brane pod uwagę. Mi pani adwokat radziła bym nie wyciągał takich dowodów od razu a dał szanse pozwanej do przyznania się. W przypadku iścia w zaparte miałem dopiero użyć zebranych materiałów. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Załamana ania napisał:

 

 

Dnia 25.07.2020 o 02:43, DanWan napisał:

Jako dowód w sądzie do niewierności wystarczy pod warunkiem, że zostaną spełnione przesłanki zdrady, bo na herbatę też się może umówić. Poza tym aby dostać rozwód należy udowodnić trwały i zupełny rozpad małużeństwa. 

 

Rozumiem ze jestes po rozwodzie a czy   do trawalego rozpadu malzenstwa mozna zaliczyc   od kilku lat zakonczyone pozycie malzenskie   oraz jakies bardzo powazne tajemnice .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz , wczoraj finalnie doszło do normalnej rozmowy i mąż się przyznał , w sądzie także się przyzna , czy ewentualnie można tą kobietę wezwać jako świadka ?. Rozumiem że to że nie sypiamy ze sobą od 3 lat można uznać za trwały rozpad małżeństwa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do wezwania tej kobiety możesz ją podać w pozwie ale na pierwszą rozprawę raczej jej nie wezwą. Jeśli pozwany się przyzna nie będzie konieczności przesłuchiwania jej. 

Co do zupełnego rozpadu to co z więzią gospodarczą? Mieszkacie razem i prowadzicie wspólnie gospodarstwo domowe? Jeśli tak nie ma przesłanek do zupełnego rozpadu wtedy sąd może orzec separację z wyłącznej winy męża. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Załamana ania napisał:

 

Rozumiem ze jestes po rozwodzie a czy   do trawalego rozpadu malzenstwa mozna zaliczyc   od kilku lat zakonczyone pozycie malzenskie   oraz jakies bardzo powazne tajemnice .

Zupełność rozpadu pożycia małżeńskiego polega na ustaniu między małżonkami więzi: uczuciowej (psychicznej), fizycznej oraz gospodarczej. Najważniejsza jest więź emocjonalna. Na ustanie tej więzi wskazuje wrogi stosunek między małżonkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili wygląda to tak że mieszkamy razem , rachunki płacimy po połowie , on się żywi sam i my osobno , do domu wszystko ja kupuję płacę ja , on przychodzi tylko się wyspać , w opiekę nad dziećmi się nie angażuje . Ogólnie powiedz że się przyzna w sądzie ale boję się że mu coś odwali , albo ona skapnie się co wzięła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to składaj pozew (opłata 600zł) bo na sprawę teraz się długo czeka w zależności od wielkości miasta. 

W uzasadnieniu napisz, że nic do niego nie czujesz, nie śpicie razem i nie współżyjecie od... oraz, że mieszkacie razem tylko dla zachowania opieki nad dziećmi ale nie prowadzicie wspólnie gospodarstwa. 

Pamiętaj tylko o podaniu światka na okoliczność posiadania dzieci. Taki świadek jest niezbędny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, DanWan napisał:

No to składaj pozew (opłata 600zł) bo na sprawę teraz się długo czeka w zależności od wielkości miasta. 

W uzasadnieniu napisz, że nic do niego nie czujesz, nie śpicie razem i nie współżyjecie od... oraz, że mieszkacie razem tylko dla zachowania opieki nad dziećmi ale nie prowadzicie wspólnie gospodarstwa. 

Pamiętaj tylko o podaniu światka na okoliczność posiadania dzieci. Taki świadek jest niezbędny. 

Dzięki tak zrobię puki jest ślepo zakochany i się godzi na prawie wszystko . Co to znaczy świadek na okoliczność posiadania dzieci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Voda napisał:

Dzięki tak zrobię puki jest ślepo zakochany i się godzi na prawie wszystko .

Ja proponuje żebyś  poszła do adwokata/adwokatki  tam  dowiedziała się jak to ma wygladac   ale z tego co ja orientuje sie  to zbieraj wszystkie paragony  ,rachunki jak kupujesz dzieciaczkom od zabawek po  ubrania skarpetki  bieliza wszystko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszesz w pozwie, że chcesz by dzieci zostały przy Tobie a od męża oczekujesz alimentów w wysokości... na jedno dziecko. Do tego dołączasz akty urodzenia i powołujesz świadka (np. koleżankę). Świadka wypytują o to czy dziecią nie dzieje się krzywda i takie tam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2020 o 16:41, DanWan napisał:

Piszesz w pozwie, że chcesz by dzieci zostały przy Tobie a od męża oczekujesz alimentów w wysokości... na jedno dziecko. Do tego dołączasz akty urodzenia i powołujesz świadka (np. koleżankę). Świadka wypytują o to czy dziecią nie dzieje się krzywda i takie tam. 

Dziękuję za porady , poszłam do adwokata i on zrobi to tak żeby było dobrze . Ostatecznie przyznał się do wszystkiego ( nawet na piśmie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Voda napisał:

Dziękuję za porady , poszłam do adwokata i on zrobi to tak żeby było dobrze . Ostatecznie przyznał się do wszystkiego ( nawet na piśmie )

Rozwód i dobrze to dwie sprzeczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×