Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Sylwia76682

składy kosmetykuf na jutubie (NIE kacpi)

Polecane posty

co myślicie o kanałach o składach kosmetyków?

- Kosmetologia Naturalnie - ostatnio była z nią akcja. Pod filmem o mydłach, gosc w komentarzu zarzucił jej, że z jednej strony podaje się za osobę korzystającą z najnowszych zrodel - a z drugiej wkleja linki do badan sprzed 40 lat, no bo i tak nikt w nie nie zaglada 😉 Co ciekawe: te badania, ktore sama podala, zaprzeczaly tezom z jej odcinka, więc fun x2


- Coco Collection - wydaje się najnormalniejsza, zdrowe podejscie do skladnikow chemicznych

- W krainie skladow - bardzo dobry kanał, jeśli chce się maksimum treści w krótkim czasie. Ogladam gdy chce miec podane na tacy, a nie ogladac 30 min materialu.

- Czarszka - lubię jej charakter i to, ze otwarcie mowi, ze nie jest specjalistką, tylko miłośniczką kosmetyków. Niestety, jest dowodem na to, że wydobywanie skrętu z włosow nie każdemu służy. 😉 
 

Kogo znacie? Jakie macie o nich opinie? Znacie inne kanaly na ten temat?

ps - dr. habilitowany od spraw ziarnicy ma osobny wątek. Nara

 

Edytowano przez Sylwia76682

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie ogólnie denerwują kanały o pielęgnacji naturalnej, bo jest bardzo cienka granica pomiędzy wypowiedzeniem subiektywnej opinii o kontrowersyjnym składniku (/firmie), a zdemonizowaniem go. Kanały niestety często przekraczają tę granicę... a potem po internecie krąży masa d*li, którzy nawołują, że przykładowa Ziaja jest zła, a na pytanie "czemu?" - nie potrafią już odpowiedzieć, albo odpowiadają bezmyślnymi ogólnikami. Z tą Ziają jest właśnie jest teraz najciekawiej: najpierw ludzie wierzyli ślepo w to, że to firma-demon, a obecnie, kiedy dużo osób i grup zwróciło uwagę na to, że Ziaja nie jest taka zła, o ile nie unikamy tego i tamtego, wszyscy nagle zmienili o niej zdanie. To pokazuje, jak masy są podatne na wszystko, co powie im ktoś popularniejszy... Raz tak, a raz inaczej.

Sama nie unikam SLS-ów, bo nie mam przesuszonej czy podrażnionej skóry - a że kosmetyk mi ją oczyści mocniej niż trzeba... no, to jego sprawa. 🙂 Podkłady mineralne się u mnie nie sprawdzają - krycie jest PERFEKCYJNE, ale trwałość słaba. Używam silikonów na włosy, choć nie mają działania regenerującego. No i trudno. 😛

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej też mam alergię na kanały pro naturalne. Z nich najbardziej irytuje mnie też Kosmetologia naturalna, pomimo bycia kosmetologiem kompletnie nie widać u niej tej wiedzy, o tym co ona mówi można na pierwszym lepszym blogu przeczytać. Już na insta można znaleźć o wiele lepsze profile, gdzie dziewczyny dzielą ciekawymi "smaczkami" o kosmetykach, pielęgnacji, opierają się na najnowszych badaniach i opowiadają o nich w bardziej zrozumiałej formie.  

Wychodzę z założenia, że dopóki nie przetestuje to nie przekonam się jak będzie się sprawdzać kosmetyk, chyba że serio na różnych stronach ma on dużo negatywnych opinii wtedy sobie odpuszczam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja lubie W krainie skladow, cenie za krotka i rzeczowa forme. 

A jeszcze poza youtubem lubie Po prostu fuksja, robi cale zestawienia kosmetykow i dla mnie to bardzo pomocne - nie ukrywam, ze lubie uzywac naturalnej pielegnacji, ale sama mnie to nie interesuje na tyle, zeby analizowac sklady i szukac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ooo co do fuksji... Pamiętam drame jej i Hushabyee xD Do dzis nie wiem o co poszlo i ktora miala racje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Sylwia76682 napisał:

Ooo co do fuksji... Pamiętam drame jej i Hushabyee xD Do dzis nie wiem o co poszlo i ktora miala racje. 

Faktycznie, bylo cos takiego! Tez nie mam pojecia, co sie wydarzylo. Wiem tylko, ze Hushabyee wyleciala z grupy o skladach na fb i zostala tylko Fuksja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2020 o 18:26, chhmm napisał:

Mnie ogólnie denerwują kanały o pielęgnacji naturalnej, bo jest bardzo cienka granica pomiędzy wypowiedzeniem subiektywnej opinii o kontrowersyjnym składniku (/firmie), a zdemonizowaniem go. Kanały niestety często przekraczają tę granicę... a potem po internecie krąży masa d*li, którzy nawołują, że przykładowa Ziaja jest zła, a na pytanie "czemu?" - nie potrafią już odpowiedzieć, albo odpowiadają bezmyślnymi ogólnikami. 

W punkt. Mnie najbardziej denerwuje wmawianie, że kosmetyki nienaturalne nie mają prawa działać. Nawet jak widzi się poprawę na swojej twarzy to i tak jest się tam oblepionym coś tam coś tam. 

W krainie składów jest ok. Brakowało czegoś takiego na yt.

Cococollection jest ok

Kosmetologia naturalnie - sama nie wiem

nathsiw - trochę się na niej zawiodłam po filmie o podpaskach.

Kolorówkę oglądam raz na miesiąc, mam wrażenie że tam już wszystko było i nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z kosmetykami naturalnymi jest taki,  ze ludze nie majacy wiedzy na temet receptury kosmetycznej i działania poszczególych sskłądnikó, w tyM rÓWnież surowców naturalnych gadaja co im slina na jezyk przyniesie.

Wiele skąłdników naturalnych, nawet tych ''eco'' czy ''bio'' sa potencjalnymi alergenami. Kazda skóra jest inna i bedzie na na działąc co innego, jedenmu posłuzy wcyiag z nagietka innemu gliceryna. Nie ma jednego, uniwersalnego ''dobrego'' składu. Syntetyczne składniko wcale nie sa az takie złe i szkodliwe, spełniaja swoja rolę i sa dopuszczone w odpowiednich stężeniach do obrotu. Po co tak demonizowac? Dla mnie te kanały jadą na obecnym trendzie na ''naturę''.

Kosmetologia Naturalnie przekazuje informacje zgodne ze swoimi przekonaniami a nie z obecnym stanem wiedzy na temat produktów i półproduktów kosmetycznych. To co ona wygaduje na swoim kanale juz podchodzi pod lekki fanatyzm, az zal słuchac, zwłaszcza ze dziewczyna z tego co zrozumiałam ma dyplom. Takich herezji na kosmetologii nie uczą, bardziej rozsądnego podejscia do tematu i uczulenia na to ze surowce natralne sa silnie alergizujące i mogą wielu osobom zaszkodzic. To ze coś jest naturalnym wyciągiem nie znaczy ze jest bezpieczne i mozna sie smarowac do woli i pomoze na kazdy problem skórny.

Mnie sie nóz w kieszeni otwiera jak słysze takie gadanie. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałam wiele tzw. naturalnych kosmetyków i biokosmetyków z różnym składem z różnym efektem...po latach odkryłam sklep: ecoethics.pl i tutaj kupuję większośc kosmetyków. Moja skóra bardzo ej lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o kosmetyki ogladam  tylko dr dray, no ale ona mowi o wszystkich kosmetykach nie tylko 'naturalnych'. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A z insta co polecicie? 

Chyba myskinstoryy, inti_skin i racja_pielęgnacja to największe autorytety tam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×