Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Kings_

Stres związany ze szkołą.

Polecane posty

Mam 18 lat i chodzę do 3 klasy liceum. Już od co najmniej kilku miesięcy mam problem z przysiądnięciem do nauki i ogarnięciem materiału. Podczas nauki zdalnej narobiłam sobie porządnych zaległości z kilku przedmiotów, w ogóle pogubiłam w tajemniczych okolicznościach materiały na jeden z nich i mimo, że są wakacje, mam wolny czas, to nie potrafię się skupić i zmotywować do tej nauki, prędzej będę cały dzień chodzić z pokoju do kuchni i z powrotem przed komputer/telefon, niż faktycznie zrobię coś pożytecznego. W związku z tym codziennie jestem zestresowana. Jest już sierpień, a ja od czerwca prawie nic nie zrobiłam i jestem ciągle zestresowana, że nie zdążę, że jak wrócę do szkoły to wszystko obleję i sobie nie poradzę, a później nie zdam matury. Nie mogę ani odpocząć, bo jestem zestresowana, ale to i tak mnie nie mobilizuje do zebrania się w sobie i nadrobienia tych zaległości i tak trwam. Czy ktoś mógłby dać jakąś radę, co zrobić w takiej sytuacji, by nie podkopywać samemu pod sobą dołków? Nie jestem w stanie sama się do tego zmotywować, zwłaszcza mając świadomość, że materiału jest dla mnie zastraszająco dużo, w stosunku do pozostałego czasu. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To moze sobie powinnas wyznaczyc stałe godziny w których siadasz do nauki? Najpierw sie przejdz na długi spacer czy cos porób zeby sie zmeczyc i odstesowac, a potem siadaj zawsze np. 16, i zakuwaj do 18, a potem masz czas wolny.. nie mysl o tym, ze masz duzo materiału, mysl tylko o tym co masz zrobic danego dnia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×