Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
gahgaj-Gifqe0-karzik

Relacja matka z córka .. horror czy sielanka ?

Polecane posty

4 minuty temu, Lampka napisał:

To bardzo ci zazdroszczę bo mój mąż wychuchany jedynak nie poszedł na taki układ,darł się na mnie że kobieta ma w domu gotować, sprzątać a on wykonuje prace remontowe  majsterkowe ,koszenie trawy itp. Gdy próbowałam protestować to on wtedy powiedział proszę masz kluczyk od kosiarki i proszę iść kosić hektar trawy oraz skrecać dzieciom meble.Więc odpuściłam

Pewnie wiele zależy od charakteru ludzi i związku. My się długo docieralismy,musielismy dorosnąć do pewnych rzeczywistość, troche życie nam w dupe dało i mogę powiedzieć,że teraz mamy w domu 100%równouprawnienie. Z tym ze moj maz nigdy nie podniosl na mnie glosu,ani nic nie wyrzucił mi. Wiadomo, jeśli musiałam pracowac, mielismy dziecko, bylismy sami to musiały być obowiazki pol na pol. Co prawda nie mamy hektara, ale w sumie ze mnie jest ujowa pani domu i wole malować i skręcać meble niz gotiwac 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Lampka napisał:

To bardzo ci zazdroszczę bo mój mąż wychuchany jedynak nie poszedł na taki układ,darł się na mnie że kobieta ma w domu gotować, sprzątać a on wykonuje prace remontowe  majsterkowe ,koszenie trawy itp. Gdy próbowałam protestować to on wtedy powiedział proszę masz kluczyk od kosiarki i proszę iść kosić hektar trawy oraz skrecać dzieciom meble.Więc odpuściłam

Masz hektar trawy? Załóż sobie hektar łąki. Chyba, że musisz kosić, to w przyszłym roku kupcie sobie traktorek do koszenia. Nawet na raty.

Skręcałam meble. Proste to jak konstrukcja cepa. Serio. Dołączają wszystkie śrubki, piszą jakie narzędzia są potrzebne i dołączają instrukcje z obrazkami. Nie trzeba do tego siły.

Twój mąż to skarb jak widzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Gość2020 napisał:

Masz hektar trawy? Załóż sobie hektar łąki. Chyba, że musisz kosić, to w przyszłym roku kupcie sobie traktorek do koszenia. Nawet na raty.

Skręcałam meble. Proste to jak konstrukcja cepa. Serio. Dołączają wszystkie śrubki, piszą jakie narzędzia są potrzebne i dołączają instrukcje z obrazkami. Nie trzeba do tego siły.

Twój mąż to skarb jak widzę:)

Wg mnie zdrowy rozsądek to fajna sprawa. Mebli codziennie sie nie skręca, trawy tez codziennie sie nie kosi, a bajzel,gotowanie ,pranie itd sa codziennie, wiec jak maz ma robote to niech robi,a jesli nie ma to może w domu pomoc. Jak on skręca meble, czy robi remont, to tez czasem potrzebuje pomocy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To prawda dziewczyny u mnie jest to samo . 
moj brat mimo ze starszy nigdy w domu nie sprzątał i mimo ze pokój razem z nim dzieliłam to nigdy on nie oberwał tylko zawsze ja .. ze podłoga nie umyta, łazienkę tez mieliśmy osobno , rodzice w sypialni swoją to tez zawsze wojna a jak powiedziałam czemu zawsze ja muszę łazienkę myć a Rafała to z mopem w życiu nie widziałam to mi mówiła już Rafała zostaw w spokoju on swoje rzeczy sprząta..taaa 

teraz mój brat ma żonę która ma podejście takie samo jak i ja a nawet gorsze bo i okna musi myć i obiad zrobić .. Hahah wcale mi go nie szkoda 🤪 on akurat tak głupio zakochany ze jego żona czy racje ma czy nie to i tak zrobi wszystko co mu każe mimo ze chęci do sprzątania to on nie miał i nie ma bo nikt nigdy tego od niego nie wymagał a ona to akurat przesadza bo nie pracuje ,jedynie dziecko ma a mój brat robi na dwa etaty przyjdzie i jeszcze da mu dziecko każe okna pomyć i wychodzić .. to jest życie mój by mnie dawno w dupe kopnął jakbym tak zrobiła  

moj tata tez potrafi mojej mamie powiedzieć „ty się nie zapomniałaś , przecież kolacje trzeba zrobić” i tylka nie ruszy tylko moja mama idzie i robi .. 

mama kosi trawę , mama ogolenie na codzień ogarnia dom .. a jak wraca tata to oczywiście tez wszystko od rana do wieczora pod nos podane , jak chce kawę to mówi zrób mi kawę ,sam sobie nie zrobi  i nie ma tak tylko teraz jak była nas piątka w domu to tez tata czekał aż śniadanie mama zrobi , tylko ze tata fakt faktem większość czasu jest w pracy i to ciężkiej pracy wiec tez rozumiem ze mama chce zeby w domu odpoczął ale mimo wszystko trochę tego nadużywa  . wkurza mnie to bo mojego tez uczy tego samego ja mu śniadania nie zrobię to ona leci mu zrobić , obiad i kolacje tak samo .. muszę powiedzieć ze jestem zła na mojego również ze ma powoli to samo podejście co ojciec , ja pracuje wiec Ty rób wszystko , łącznie z koszenie trawy a ja się kawki napije .. 🤨 a akurat mój maz ma prace lekka nie fizyczna , czasami przychodzi i mówi a bo mi się przysnęlo w robocie .. 

 

ktos pytał o mamę . Mama moja ma 30 lat pracy od 6 jest na rencie , miała poważny wypadek , został jest stopień niepełnosprawności (ma problemy z chodzeniem ) przyjmuje zastrzyki . Mamie pracy brakuje ale sama widzi ze nie dałaby rady w pracy w domu .. mówi ze przy samym domu się narobi a co dopiero jakby miała iść na 8h . Ja tam uważam ze swoje już w życiu przepracowała ,żal mi jej tylko ze takie chore prawo mamy i po tylu latach pracy dostaje takie małe pieniądze a takie kobiety co nie pracowały i siedziały w domu wychowując dzieci dostaną emerytury w wysokości renty mamy która pracowała i wychowywała dzieci . Przykre 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Dobrosułka napisał:

Odnosnie twojej mamy to nie jest tylko depresja.  Moja babcia pedantka i czysty dom stawiala ponad wszystko.  Nie zartuje, ale po zjedzeniu czegos sprawdzalo sie czy okruchy gdzies nie spadly.  Jak cos zrobilo sie niedostatecznie idealnie to dla przykladu sweter musialam zaczac dziac od poczatku poneiwaz rzadki byly nierowne (okolo 11 lat), babcia wziela druty wszystko sprula i dawaj od poczatku.  Oprocz domu bylam rowniez krawcowa wiec zawsze bylo duzo prucia, hehe.  To jest mania natrectw, ktora bardzo uprzyksza otoczeniu zycie.  W przypadku mojej babci to wyniosla to z domu, prababcia byla rowniez pedantka i przejscie dwoch armi i stres z tym zwiazany np. torturowanie babci o miejsce pobytu dziadka, ktory ucielk z Oswiecimia napewno nie pomoglo.  

Takie zachowania, ta potrzeba kontroli nad otoczeniem miedzy innymi mania natrectw wynika z jakis ciezkich przezyc szczegolnei w dziecinstwie.  Samotne wychowanie 5 tki dzieci napewno bylo ciezkie.  O wypalaniu sie lekarzy, pielegniarek czy policjantow troche sie mowi, ale o tym, ze opiekuni w rodzinie rowniez moga sie wypalic jest tematem tabu.  Podejrzewam, ze mama ma depresje, manie natrectw oraz nerwice spowodowana przezyciami w zyciu.

Fakt, ze odzywa sie tylko tak do ciebie jest pewnie spowodowany, ze czuje, ze na tobie moze sie wyzyc bez konsekwencji.  Jestes najmlodsza wiec jest wypalenie musialo wypasc jakos na ten okres i jej troska i cierpliwosc sie wypalily.  Zachowania sa zakorzenione, wpadamy w tory jak widzimy i traktujemy innych.  Ciezko zlamac takie schematy.  DO starszego rodzenstwa wyrobil sie inny schemat, a z toba inny i trwa do dzisiaj.  Zajmujac sie iatka dzieci wpadla w schemat zajmowania sie domem i nie wychodzenia i pomimo, ze teraz moze to nie potrafi inaczej myslec.  Napewno nie pomaga, ze jestes pod reka.

Moja jedyna sugestia to przy jakies spokojnej chwili zapytac mame o dziecinstwo i jak to bylo wychowywac piatke dzieci samotnie.  Zainteresowac sie jak sobie poradzila.  W tym przypadku musiala po prostu zrobic sie twarda, zeby miec sile wszystko to ciagnac.  Moze siegniecie do jej wspomnien i przypomnienie innych uczuc np. pytanie o to jak sie urodzilas czy bylas cichym dzieckiem itd przypomni jej inne odczucia.  Ona po prostu wszystko w sobie stlamsila i nigdy nie pokazala slabosci.

Rozmawiałam na ten temat z mama .. dopytywałam . Podobno nie sprawiałam problemów wychowawczych , byłam akurat najspokojniejszym dzieckiem , mówiła ze się objadalam i jadłam tyle co cała reszta rodzeństwa .. ale ogólnie wspomina mnie dobrze , bardzo dobrze . Powiedziała ze byłam cichym dzieckiem , przysypiałam noce niemalże od początku jak płakałam to byłam głodna . 
w przedszkolu były za mną”problemy” .. chodziłam do przedszkola niechętnie , nie bawiłam się z rówieśnikami , potrafiłam całe godziny przesiedzieć przy drzwiach .. przedszkolanka rozmawiała z  mama ze moje zachowanie jest niepokojące i w sumie to nie wiem co dalej bylo bo mi to mama opowiadala ja pamietam ze w pewnym momencie przestałam chodzić do przedszkola i wyjechalam do babci zamiast chodzić do przedszkola .. wyjechałam na przeszło rok miałam 5/6 lat jakoś tak tez mamie mówiłam ,ze dziś to dla mnie dziwne .. czy nie tęskniła za mną , bo jednak się sporo nie widziałyśmy , byłam z dała od rodzeństwa i w sumie wszystkich .. tata przyjechał do mnie dwa razy w tym czasie ale mama nie. Babcia mieszka na wsi na drugim końcu Polski , przyjechała po mnie i tam zostałam ,wróciłam jak już zaczęłam chodzić do szkoły czyli byłam u babci przeszło rok nie pamietam ile dokładnie . Z perspektywy czasu wydaje mi się to przykre .. ale przykre było tez to gdy nikt nie odebrał mnie z przedszkola - takie sytuacje miały kilka razy miejsce .. mama w pracy a najstarsza z sióstr „zapomniała „. Wiecie jak to jest jak się czeka zeby rodzic już przyszedł .. a tutaj nikogo nie ma . Mama co prawda zawsze przepraszała i ochrzaniala rodzenstwo , nie mam jej jakoś za złe wiem ze była w pracy i ciężko charowala , robiła wszystko co mogła zeby było dobrze .. 

ale dzieciństwa nie miałam jakiegoś super ,chociaż fatalne tez nie było . 
Mama zawsze mówiła ,ze miałam swój świat i długo długo nie miałam tez koleżanek zawsze byłam gdzieś z boku . W domu tez tak było , obiad jadłam jak już wszyscy zjedli na końcu . 
jak brat wybił mi zęba w swojej głupiej zabawie to matka mi nie uwierzyła . Ona zawsze miała na mnie z góry . Czasami jako dziecko żałowałam ze przyszłam na świat . Ciężko się żyje w domu w którym nikt nie daje wsparcia , na nikogo nie można liczyć .. 

mamy mimo wszystko jest mi szkoda , miała bardzo ciężkie życie . Ja mam jedno dziecko na tym świecie ..  i nie wiem czy zdecyduje się jeszcze kiedykolwiek na kolejne . Na chwile obecna nawet o tym nie myślą ,może gdy będzie starsza . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×