Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

czesc kochane, mam pewien problem, otóż nie mogę zajść w ciąże. Mam 21 lat, wszystkie badania krwi w porządku i od pol roku z mężem się staramy i nic. W lipcu zaczely się problemy, gdy spóźniła mi się miesiączka, test nic nie pokazywał. po 3 tyg ledwo widoczna druga kreska, poszłam na usg, nic nie było prawie widac, podejrzewali puste jajo, po jakimś czasie krwawienie, prawdopodobne poronienie 😞 jakiś czas później podobna sytuacja. zawsze miałam regularne Miesiączki, po stosunkach bez zabezpieczenia okres spóźniał się 2 tyg, test zrobiony- negatywny, tydzien później pojawiło się mocne krwawienie. Lekarz powiedział ze mam słaba owulacje i to się zdarza... Nie wiem co mam robic, jakie badania warto zrobic, żeby wykryć ewentualne nieprawidłowości?  Teraz znowu nie mama miesiączki, test negatywny. Jestem załamana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kasiaxod napisał:

jakie badania warto zrobic, żeby wykryć ewentualne nieprawidłowości?

ale dlaczego o takie rzeczy pytasz się na forum a nie lekarza?

 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na te wszystkie pytania powinien odpowiedziec Ci lakarz. My nie wiemy, specjalista bedzie wiedzial lub mial pomys jak sie dowiedziec. Dobry ginekolog jest w takiej sytuacji wskazany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pytam Was co mi jest, tylko co mogę zrobic w tym kierunku na własna reke. Byłam już u 3 lekarzy, teraz dostałam miovelle na poprawę jajeczkowania. Radze czytać ze zrozumieniem, pytam kobiety, które miały podobne sytuacje, nie wiesz co odpowiedzieć, nie odpowiadaj nic bo nie masz żadnej wiedzy na ten temat.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kasiaxod napisał:

Ja nie pytam Was co mi jest, tylko co mogę zrobic w tym kierunku na własna reke. Byłam już u 3 lekarzy, teraz dostałam miovelle na poprawę jajeczkowania. Radze czytać ze zrozumieniem, pytam kobiety, które miały podobne sytuacje, nie wiesz co odpowiedzieć, nie odpowiadaj nic bo nie masz żadnej wiedzy na ten temat.

Napewno żadna nie ma wiedzy większej niż lekarz specjalista. Nawet, jeśli miały podobne sytuację, bo każdy organizm jest inny. To jest forum, każdy może zadać pytanie, każdy też może odpowiedzieć, bardziej lub mniej na temat, jeśli tylko ma ochotę. 

O problemach w zajściu w ciążę mówi się po roku starań, nie po pół. Ledwo stałaś się pelnoletnia, masz czas. 

Edytowano przez Iwna
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiec sluchaj sie lekarzy dziecko, a nie szukaj rozwiazan na forum od osob nie posiadajacych wiedzy medycznej. Sama z siebie mozesz robic to co Ci zalecono i nie kombinowac na wlasna reke by sobie nie zaszkodzic. Kolejne jajko ktore chce byc madrzejsze od kury. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc idź do 4,5 i 6 jak Cię to męczy.

Jakiekolwiek forum nie udzieli Ci kompetentnej odpowiedzi! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ja nie chce poznać diagnozy!! Mam wrażenie ze są tu same osoby które nie mysla albo z wykształceniem zawodowym. Wiele kobiet ma takie problemy i robią różne badania, polecają sobie różne kliniki. Kobieta wyzej nazwała mnie dzieckiem.. mam prawie 22 lata, jesteśmy rok po ślubie i w pełni ustatkowani, do pełni szczęścia brakuje nam tylko dziecka. A widze ze Ty jesteś nieszczęśliwa pisząc tak w internecie. Powtorze, nie szukam diagnozy, nic nie chce robic na własna reke poza badaniami!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I uj strzelił 5 lat studiów... jak i tak jestem głupia i DOROSŁEJ kobiety już nie rozumiem. 🙂
W takim razie zmykam, bo tu jak grochem o ścianę. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinnyście wylać ten cały jad na innych stronach o tej tematyce, bo wszystkie kobiety które tam się wypowiadają, doradzają w sprawie lekarzy, czy kwesti dodatkowych badan. Widze ze tylko tutaj jest coś nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kasiaxod napisał:

Dziewczyny ja nie chce poznać diagnozy!! Mam wrażenie ze są tu same osoby które nie mysla albo z wykształceniem zawodowym. Wiele kobiet ma takie problemy i robią różne badania, polecają sobie różne kliniki. Kobieta wyzej nazwała mnie dzieckiem.. mam prawie 22 lata, jesteśmy rok po ślubie i w pełni ustatkowani, do pełni szczęścia brakuje nam tylko dziecka. A widze ze Ty jesteś nieszczęśliwa pisząc tak w internecie. Powtorze, nie szukam diagnozy, nic nie chce robic na własna reke poza badaniami!!!

A Ty jakie to masz wykształcenie w wieku 21 lat, ze obrazasz innych? bo w tym wieku to nawet studiow nie zdazylas jeszcze zrobic.    Nie badz obcesowa dla ludzi, to może Ci cos poradzą. Skoro lekarz stwierdził, ze masz slaba owulacje, to trzeba bylo zapytać tegoz lekarza co z tym zrobic, zeby polepszyć. Proste, nie? 

Z podstawowych badan, to zrob sobie jeszcze tarczyce czyli TSH z krwi. Mozesz prolaktyne. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kasiaxod napisał:

Dziekuje za konkretna odpowiedz. 

Teraz doczytałam, ze lekarz dal Ci lek na polepszenie owulacji, to musisz brac jakis czas, zeby zobaczyć efekty. Jeśli dalej nie będzie sie udawalo, to lekarz bedzie szukal dalej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Kasiaxod napisał:

Dziewczyny ja nie chce poznać diagnozy!! Mam wrażenie ze są tu same osoby które nie mysla albo z wykształceniem zawodowym. Wiele kobiet ma takie problemy i robią różne badania, polecają sobie różne kliniki. Kobieta wyzej nazwała mnie dzieckiem.. mam prawie 22 lata, jesteśmy rok po ślubie i w pełni ustatkowani, do pełni szczęścia brakuje nam tylko dziecka. A widze ze Ty jesteś nieszczęśliwa pisząc tak w internecie. Powtorze, nie szukam diagnozy, nic nie chce robic na własna reke poza badaniami!!!

A ty dziecko jakie masz wykształcenie, że oceniasz innych? Doświadczenie zawodowe? Życiowe? Przykro się czyta, bo z twoich wypowiedzi dajesz poznać się jako dzieciak, który ma zachciankę - kolejnego dzieciaka. 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale kobieta wyzej wyzwala mnie od dziecka, proszę przeczytać dokładniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Kasiaxod napisał:

Powinnyście wylać ten cały jad na innych stronach o tej tematyce, bo wszystkie kobiety które tam się wypowiadają, doradzają w sprawie lekarzy, czy kwesti dodatkowych badan. Widze ze tylko tutaj jest coś nie tak.

To dlaczego nie pytasz na tych forach? Napewno tam uzyskasz odpowiedź, skoro wszyscy sobie doradzają w sprawie, która cię interesuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kasiaxod napisał:

Przepraszam, ale kobieta wyzej wyzwala mnie od dziecka, proszę przeczytać dokładniej. 

"Wyzwała" od dziecka? To bycie dzieckiem to jest coś obraźliwego? 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Kasiaxod napisał:

Powinnyście wylać ten cały jad na innych stronach o tej tematyce, bo wszystkie kobiety które tam się wypowiadają, doradzają w sprawie lekarzy, czy kwesti dodatkowych badan. Widze ze tylko tutaj jest coś nie tak.

No tak to jest ze kobieta kobiecie wilkiem, rozumiem Cię i Twój niepokój bo długo starałam się o dziecko i skończyło sie pozytywnie, ale chodziłam do najróżniejszych lekarzy( prywatnie i za gruba kasę i każdy mnie zbywał a bo trochę kilogramów za dużo a po wynikach tez mnie źle diagnozowali. Dopiero endokrynolog do której poszłam prywatnie skierowała mnie do szpitala tam zrobili mi dużo badań i wyszło ze wygasającą czynność jajników, a wyniki już 6 lat wcześniej na to wskazywały, wiec uważam ze niektórzy lekarze naprawdę się nie znają) zrób tsh, FSH( to w trzeci dzień cyklu się robi)  LH, estradiol, testosteron, prolaktyna. Następnie możesz zbadać rezerwę jajnikowa badanie AMH. Z tymi wynikami do endokrynologa lub ginekologa-endokrynologa. Powodzenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałam na innych forach, myślałam, ze tu będą  podobne odpowiedzi, skoro jest taka kategoria. 🙂 Ale są tu osoby, które odpowiadają na wszystkie wątki, nie jeden konkretny, także tu zamykam temat. Miłego dnia kobitki, i na przyszłość-mniej jadu 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Ci kochana za odpowiedz, ciężko mi określić nawet który to dzien cyklu ponieważ zas nie mam miesiączki, tylko delikatne plamienia 😞 z tarczyca wszystko w porządku wyszło, ginekolog powiedział ze są zmiany w jajnikach, ale muszę go zmienic bo nic konkretnego się nie dowiedziałam. Przepisał miovelle. Miałam wziac w 3 dzien cyklu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kaja1984 napisał:

No tak to jest ze kobieta kobiecie wilkiem, rozumiem Cię i Twój niepokój bo długo starałam się o dziecko i skończyło sie pozytywnie, ale chodziłam do najróżniejszych lekarzy( prywatnie i za gruba kasę i każdy mnie zbywał a bo trochę kilogramów za dużo a po wynikach tez mnie źle diagnozowali. Dopiero endokrynolog do której poszłam prywatnie skierowała mnie do szpitala tam zrobili mi dużo badań i wyszło ze wygasającą czynność jajników, a wyniki już 6 lat wcześniej na to wskazywały, wiec uważam ze niektórzy lekarze naprawdę się nie znają) zrób tsh, FSH( to w trzeci dzień cyklu się robi)  LH, estradiol, testosteron, prolaktyna. Następnie możesz zbadać rezerwę jajnikowa badanie AMH. Z tymi wynikami do endokrynologa lub ginekologa-endokrynologa. Powodzenia 

Ale w wieku 21 lat to chyba rezerwa jajnikowa będzie w porządku. Ja to badanie robilam jak mialam 33 lata i wyszlo prawidłowo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Kasiaxod napisał:

Dziewczyny ja nie chce poznać diagnozy!! Mam wrażenie ze są tu same osoby które nie mysla albo z wykształceniem zawodowym. Wiele kobiet ma takie problemy i robią różne badania, polecają sobie różne kliniki. Kobieta wyzej nazwała mnie dzieckiem.. mam prawie 22 lata, jesteśmy rok po ślubie i w pełni ustatkowani, do pełni szczęścia brakuje nam tylko dziecka. A widze ze Ty jesteś nieszczęśliwa pisząc tak w internecie. Powtorze, nie szukam diagnozy, nic nie chce robic na własna reke poza badaniami!!!

Dla mnie jestes dzieckiem bo mam prawie 2 razy tyle lat co Ty, drogie dziecko. Z Twoich wypowiedzi bije zadufanie i egocentryzm.  To, ze masz dowod i wyszlas za maz nie sprawia, ze jestes dorosla. Poczekaj kilka lat z ciaza bo do tematu macierzynstwa jeszcze nie dojrzalas. 

I w przecowienstwie do Ciebie studia skonczylam juz dawno temu. 

 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, ze 2 razy starsza, nie oznacza ze rozsądniejsza i mądrzejsza. Nie znasz mnie, skąd możesz wiedzieć, ze powinnam poczekac? Bo czytasz na forum moje odpowiedzi? Ja twoje tez przeczytałam i doszłam do wniosku, ze nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, bo pytałam o rady w kwestii badan inne kobiety, które mogły miec doświadczenie w tej kwestii, a Ty odpowiadałas „słuchaj się lekarzy DZIECKO, bo możesz sobie zaszkodzić”. Może wyjaśnisz czym mogę sobie zaszkodzić? Dodatkowymi badaniami? Konsultacjami z innymi lekarzami? Kpina.

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie do mnie, to dziwne, bo ja tak samo studia skonczylam 🙂 to jakie Twoje życiowe osiągniecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Christmas_Pudding napisał:

Ale w wieku 21 lat to chyba rezerwa jajnikowa będzie w porządku. Ja to badanie robilam jak mialam 33 lata i wyszlo prawidłowo. 

Na innej grupie na której jestem i szukałam pomocy są kobiety, które menopauzę przeszły mając 15 lat ( dwa razy okres w życiu i koniec) także wiek nie ma tu nic do rzeczy ostatnio menopauza dotyka coraz młodszych kobiet 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty się autorko tak nie oburzaj, że ktoś Cię nazwał dzieckiem, bo ja też uważam, że nim jesteś. To, że masz męża, nie znaczy, że jesteś taaakaa dorosła. Na tym forum pod Twoim pytaniem nie ma jadu, ludzie dobrze Ci piszą, a Ty się rzucasz jakby nie wiem co tu pisali. Pół roku starań to jeszcze NIC, masz bardzo dużo czasu na ciążę, a skoro tak Ci zależy na dziecku, to Ci go życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kasiaxod napisał:

W przeciwieństwie do mnie, to dziwne, bo ja tak samo studia skonczylam 🙂 to jakie Twoje życiowe osiągniecie?

Przepraszam, ale na jakiej uczelni rozdają dyplomy 21-latkom? Pytam, bo może też w takim trybie bym sobie jeszcze z jeden kierunek zrobiła 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×