Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Marta%

Odbijanie niemowlaka

Polecane posty

Czy odbijacie swoje niemowlaki? 
karmie piersią i położna powiedziała ze nie muszę odbijać. Mała ładnie zasypia przy piersi a gdy ja biorę do odbicia to się rozbudza i muszę ja usypiać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie odbijam ale to dlatego że mały ulewa i jak go brałam do odbicia to wylewał z siebie więcej niż normalnie. Porównywałam jego zachowanie przy tygodniowym odbijaniu i nieodbijaniu. Żadnej różnicy nie zauważyłam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwoje musiałam odbijać,  nawet kosztem rozbudzenia i przerwy  w spaniu.  Inaczej byl placz, wiercenie, wyraznie ich bolało i męczyło. Srodkowy syn spał bez odbijania. Chyba kazdy model jest inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Rzczej_gosc napisał:

Dwoje musiałam odbijać,  nawet kosztem rozbudzenia i przerwy  w spaniu.  Inaczej byl placz, wiercenie, wyraznie ich bolało i męczyło. Srodkowy syn spał bez odbijania. Chyba kazdy model jest inny.

Ja tak samo. Syn karmiony piersia a przez pierwsze 3 miesiące musiałam go w nocy odbijać. Jeśli tego nie zrobiłam to się kręcił, poplakiwal i budził. Teraz ma 4 miesiące i w nocy go już nie odbijam, nie ma takiej potrzeby. Za to w ciągu dnia jeszcze tak. 

Podobno jeśli dziecko dobrze łapie pierś to nie trzeba odbijać. Według Położnej mój syn chwytal książkowo, a i tak musiałam brać do odbicia. Taki egzemplarz widocznie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja odbijam zawsze po mleku- biore mlodego na rece i lekko klepie w pupke i glaskam plecki, albo klade go na brzuszek. Czasami tez zaraz po jedzeniu jeszcze jak trzymam go w pozycji do karmienia to odbija sam. Bez tego potem ma wzdecia, boli go brzuszek i widze ze powietrze go meczy. No i jak juz sie "odpowietrzy" to zwykle jeszcze dojada, tak jakby to powietrze zajmowalo mu duzo miejsca w brzuszku.

Z tym ze syn nie zasypia przy jedzeniu, wiec nie mam problemu z jego rozbudzaniem i usypianiem.

Wydaje mi sie ze to wszystko zalezy od dziecka. Jesli niemowle nie wymiotuje, nie ulewa ani nie ma bolow brzuszka albo nie jest podejrzanie czesto glodne, to faktycznie nie ma az takiej potrzeby odbijac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko na początku bo strasznie łapczywie jadł a potem kolki, Ulewanie itd. Odkąd je spokojnie te problemy minęły, nie odbijam. (Chyba że odbije się przypadkiem kiedy po jedzeniu się nosimy, bawimy czy coś)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odbijam, córka ma 10 miesięcy ale dostaje mm. Słyszałam, ze teoretycznie przy karmieniu piersią się nie odbija, ale kwestia indywidualna - u mnie mala musiała odbić jak była na cycu, bo potrafiła ulać, wiercić się itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×