Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Dorkax0

Jestem kobietą a nie umiem zadbać o dom

Polecane posty

Za miesiąc zostanę matką a kompletnie nie umiem zadbać o dom. Nigdy też nie miałam odpowiednich wzorców bo moja mama to typowy leń i odkąd pamiętam to leżała przed tv a sprzątała bardzo powierzchownie lub wyręczała się moimi starszymi siostrami. Szybko wyprowadziłam się z domu a od 2 lat mieszkam z moim narzeczonym i bez bicia przyznaje, że nie potrafię zadbać o dom. 

W tygodniu z powodu pracy nie przykładałam wagi do porządku więc doprowadzenie go do normalności w weekend zajmowało dużo czasu, wtedy też robiłam jakieś proste i szybkie posiłki na kilka dni do przodu. Partner nigdy się nie skarżył ale też nie śpieszy mu się do ślubu i tak naprawdę dopiero jak musiałam z powodu komplikacji w ciąży być na l4 od 6 miesiąca zrozumiałam dlaczego nie chce mnie za żonę. 

Dom meblował sam więc są to typowe męskie ciemnie pomieszczenia a Ja nigdy też tego nie próbowałam tego zmienić mimo tego, że nie czuję się tutaj zbyt dobrze. 

Popadłam w ogromne kompleksy, strasznie się zaniedbałam i już daleko mi do dziewczyny którą poznał te 3 lata temu. Waga o 20kg większa + teraz kolejne 25kg w ciąży, paznokcie poobgryzane zero makijażu no i workowate ubrania bo w nic już prawie nie wchodzę. 

Bardzo chciałabym znowu po ciąży czuć się kobietą i też w końcu stworzyć prawdziwy dom mojemu narzeczonemu i naszej córce i w końcu udowodnić, że potrafię zadbać o rodzinę i będę dobrą żoną.

Nie mam kompletnie motywacji a to wszystko frustruje mnie na tyle że zamiast wziąć się do pracy ja płaczę bo ten syf po prostu mnie przerósł... 

Potrzebuję porządnego kopniaka w dupę, żebym w końcu się ogarnęła i zrobiła coś z tym syfem i przede wszystkim ze sobą.

Ps. może znacie jakieś poradniki, kanały na yt które nauczą mnie dbania o porządek bo naprawdę wbrew pozorom nie jest to takie łatwe żeby się nauczyć tego samemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Były odcinki przecież perfekcyjnej Pani domu. Na youtube A tak ogólnie to polecam Ulę Pedantulę na youtube.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kochana, jeżeli sama nie znajdziesz w sobie motywacji do zmian to nikt Ci nie pomoże. Moja rada to pomysl o swoim maleństwie, chyba zasługuje na to żeby dorastać w czystym, zadbanym domu i mieć szczęśliwa,zadbaną mamę. Z domu wyrzuć wszystko czego nie używasz, znacznie łatwiej sprzątać jak nie ma zbędnych gratów do okoła. Idź na zakupy do Pepco, Jyska i kup takie przedmioty które Ci sie podobają i dzięki którym dobrze poczujesz sie w domu. Jeżeli chodzi o chłopaka to napewno nie zależy mu żebyś była Perfekcyjną panią domu tylko żebyś się starała. Zrób owocowe ciasto, kup bukiet kwiatów  na stół, wrzuć mu do torby do pracy jakieś słodycze niech poczuje sie kochany.

Trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W internecie jest sporo fajnych harmonogramów np sprzątania czy urządzania mieszkania.

Wydrukuj, powieś na lodówce i pomału się ucz ogarniania 

 

 

mnie z yt motywują do sprzątania filmiki typu CLEAN WITH ME

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

serio? mnie w ogóle..... wolę pomysły fajne na sprzątanie czyli ulkę i jak już wiem jak to zrobić to włączam sobie podcasty do słuchania ewentualnie jakieś piosenki, chociaż one po chwili mi się już nudzą. przy remoncie podcasty leciały bardzo często i długo 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kobieta nie jest genetycznie zaprogramowana na bycie super panią domu i kobiety tez są różne - jedne beda ogarniac, inne nie. Rodzi sie tylko pytanie czy aby ie zdecydowalas sie za szybko na dziecko skoro wiesz ze nie ogarniasz a dzieciak to ogromne obciażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×