Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
KateZRzeszowa

Pytanie do osób posiadających ogrody

Polecane posty

Czy jest sens by teraz siać jakies kwiaty w ogrodzie?

Czy są kwiaty/rośliny ktore można teraz zasiać i jeszcze urosną do jesieni?

Ile czasu wschodzi posiana trawa? 

Dokąd nocą tupta jeż? 

Pytam ponieważ wkopałam się w ogarnięcie ogrodu i palę się do tego jak pochodnia, już mam wszystko zaplanowane, ogarniete, pęcherze na rękach są! Czyli było popracowane. Teraz kwestia siania i aranżacji. We wrzesniu posadze rośliny cebulkowe coby na wiosnę powaliły somsiadów. A teraz glownie interesuje mnie sadzenie/sianie :melisa, mięta, lawenda, myślę nad jakimiś ziołami które rosną spore i nie trzeba kolo nich chodzic za bardzo. Zastanawiam się tez nad mixem polnych kwiatow, mini słonecznikami.

Dodam,że ogrod w jednym kącie jest dość zacieniony, wiec tam już rosną paprocie i bluszcz. Teraz bardzuej słoneczna strona.

Ratujcie, bo ja wiem tylko jak się ziemniaki uprawia 🙃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, KateZRzeszowa napisał:

Czy jest sens by teraz siać jakies kwiaty w ogrodzie?

Nieduży ale to co szybko kwitnie jeszcze ma szansę jeśli jesień będzie ciepła.

Teraz to już bardziej krzewy/byliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, KateZRzeszowa napisał:

Czy jest sens by teraz siać jakies kwiaty w ogrodzie?

Czy są kwiaty/rośliny ktore można teraz zasiać i jeszcze urosną do jesieni?

Ile czasu wschodzi posiana trawa? 

Dokąd nocą tupta jeż? 

Pytam ponieważ wkopałam się w ogarnięcie ogrodu i palę się do tego jak pochodnia, już mam wszystko zaplanowane, ogarniete, pęcherze na rękach są! Czyli było popracowane. Teraz kwestia siania i aranżacji. We wrzesniu posadze rośliny cebulkowe coby na wiosnę powaliły somsiadów. A teraz glownie interesuje mnie sadzenie/sianie :melisa, mięta, lawenda, myślę nad jakimiś ziołami które rosną spore i nie trzeba kolo nich chodzic za bardzo. Zastanawiam się tez nad mixem polnych kwiatow, mini słonecznikami.

Dodam,że ogrod w jednym kącie jest dość zacieniony, wiec tam już rosną paprocie i bluszcz. Teraz bardzuej słoneczna strona.

Ratujcie, bo ja wiem tylko jak się ziemniaki uprawia 🙃

Ha, u mnie jeż codziennie przechadza się wzdłuż tuj ale dokąd ten pieron idzie, nie mam pojęcia 😉

Ja z sadzeniem cebulek bym się do września wstrzymała. Nie kojarze żeby teraz coś posadzone wzeszło do jesieni. Jeśli chodzi o trawę, to możesz spróbować. My ciągle dosiewamy żeby było ładnie😉 Ostatnio wysialiśmy kwiecistą łąkę ale nic nie wzeszło😉Tylko przed wysiewem dobrze by było najpierw potraktowac trawnik wertkulatorem. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Nemetiisto napisał:

Nieduży ale to co szybko kwitnie jeszcze ma szansę jeśli jesień będzie ciepła.

Teraz to już bardziej krzewy/byliny.

Co szybko kwitnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Sansey napisał:

Ha, u mnie jeż codziennie przechadza się wzdłuż tuj ale dokąd ten pieron idzie, nie mam pojęcia 😉

Ja z sadzeniem cebulek bym się do września wstrzymała. Nie kojarze żeby teraz coś posadzone wzeszło do jesieni. Jeśli chodzi o trawę, to możesz spróbować. My ciągle dosiewamy żeby było ładnie😉 Ostatnio wysialiśmy kwiecistą łąkę ale nic nie wzeszło😉Tylko przed wysiewem dobrze by było najpierw potraktowac trawnik wertkulatorem. 

 

Właśnie tego się obawiam. A jesli kupie sądzi sadzonki mięty,lawendy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, KateZRzeszowa napisał:

Co szybko kwitnie?

Z drobnych kwiatków to kluczyki i turki. Jak wysiejesz, to powinny jeszcze zdążyć zakwitnąć 🙂

Z mało-obsługowych, ale to już na wiosnę, to proponuję malwy - wyrosną chochoły i ładnie wyglądają. 

Gipsówka też ładnie wygląda, ale to też wiosenne.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, KateZRzeszowa napisał:

Właśnie tego się obawiam. A jesli kupie sądzi sadzonki mięty,lawendy? 

Sadzonki możesz spokojnie wsadzic i będzie rosło dopóki będzie ciepło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Sansey napisał:

Sadzonki możesz spokojnie wsadzic i będzie rosło dopóki będzie ciepło. 

Więc zamówie 🙂 dziex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gość_2 napisał:

Z drobnych kwiatków to kluczyki i turki. Jak wysiejesz, to powinny jeszcze zdążyć zakwitnąć 🙂

Z mało-obsługowych, ale to już na wiosnę, to proponuję malwy - wyrosną chochoły i ładnie wyglądają. 

Gipsówka też ładnie wygląda, ale to też wiosenne.

Gipsówka brzmi dobrze, poszukam. Zaluje ze dopiero teraz zabrałam się za ten ogrod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, KateZRzeszowa napisał:

Gipsówka brzmi dobrze, poszukam. Zaluje ze dopiero teraz zabrałam się za ten ogrod

Mój ślubny bukiet był wykonany w całości z gipsówki. Pięknie to wyglądało 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gość_2 napisał:

Mój ślubny bukiet był wykonany w całości z gipsówki. Pięknie to wyglądało 🙂 

Domyślam się,ze musiał być piękny i delikatny 😊 

Moj był z żółtych róz, bo kocham ten kolor, poza tym wzielam na przetestowanie wszystkie przesądy ślubne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, KateZRzeszowa napisał:

Domyślam się,ze musiał być piękny i delikatny 😊 

Moj był z żółtych róz, bo kocham ten kolor, poza tym wzielam na przetestowanie wszystkie przesądy ślubne. 

A może urządź ogródek w żółtych kwiatach? Z tym też można zaszaleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Gość_2 napisał:

A może urządź ogródek w żółtych kwiatach? Z tym też można zaszaleć

Mysle o słonecznikach,które kocham,ale to juz w następny roku. Wymysliłam sobie,że zrobię w tym ogrodzie taki działkowy klimat, bo jakoś za tym tęsknię. Stąd pomysł na zioła, polne kwiaty itd. Pozniej zrobimy tez kamienne palenisko i ławeczkę ze stolikiem. Zeby było miło i swojsko.  Chcialam zrobic cos malego, ale sąsiad juz zrobil nam stronę na fb z podpisem "project" no i choćby skały srały musze stanąć na uszach zebt wygladalo to jak project a nie chałturę 😄 to wspólne ogrod mieszkańców bloku i na narzędzia i meble jest zrzutka,ale ja robie 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ambitnie 😄

Tylko jeśli ma być tam rekreacja, to ja bym nie przesadzała z ilością i rozłożystością kwiatów, a może pomyślała o jakiejś piaskownicy, albo huśtawce dla dzieci, coby też się nie nudziły i miały gdzie piłkę pokopać, czy coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość_2 napisał:

Ambitnie 😄

Tylko jeśli ma być tam rekreacja, to ja bym nie przesadzała z ilością i rozłożystością kwiatów, a może pomyślała o jakiejś piaskownicy, albo huśtawce dla dzieci, coby też się nie nudziły i miały gdzie piłkę pokopać, czy coś

Bardzo, maz nie tutaj gryzie, bo ja musze wszystko z rozmachem 😄 ale jak robic to robić 😄 będzie miejsce na piasek, mam sporo drewna do zużycia, wiec obramuje tymi klodami. Mamy kamienne płytki i wymysliłam ,że ścieżkę zrobie w formie klasów do skakania. Moj syn juz nadpoczął prace nad nią.  Dzieci mamy tylko my, reszta jak se urodzi to niech kombinuje 😄 wiadomo,wszystko będzie w granicach rozsądku 🙂 kwiaty od stolików i grilla odgrodze krzewami z ziołami i tez poloze grubsze klody zeby odgrodzić jadalnie od reszty. Jakis plan jest. Szkoda,ze w maju za to sue nie mogłam wziac,ale dopiero na początku lipca drzewa powycinano i swiatlo dotarło do nas 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, KateZRzeszowa napisał:

Bardzo, maz nie tutaj gryzie, bo ja musze wszystko z rozmachem 😄 ale jak robic to robić 😄 będzie miejsce na piasek, mam sporo drewna do zużycia, wiec obramuje tymi klodami. Mamy kamienne płytki i wymysliłam ,że ścieżkę zrobie w formie klasów do skakania. Moj syn juz nadpoczął prace nad nią.  Dzieci mamy tylko my, reszta jak se urodzi to niech kombinuje 😄 wiadomo,wszystko będzie w granicach rozsądku 🙂 kwiaty od stolików i grilla odgrodze krzewami z ziołami i tez poloze grubsze klody zeby odgrodzić jadalnie od reszty. Jakis plan jest. Szkoda,ze w maju za to sue nie mogłam wziac,ale dopiero na początku lipca drzewa powycinano i swiatlo dotarło do nas 😄

To lepiej teraz tylko rozplanuj, powsadzaj to co ma szansę przezimować jesienią i dzieło dokończ wiosną. Jak chcesz zaszaleć, to kącik jadalny możesz odgrodzić takimi wysokimi donicami i do nich zioła nasadzić 😄 a tak o po ogródku rozsiać już tylko kwiatki i krzaczki, chociaż z krzaczkami to więcej zabawy w przycinanie.

Mnie czeka w przyszłym roku obsadzanie ogrodu i już sobie krzak jaśminu umyśliłam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Gość_2 napisał:

To lepiej teraz tylko rozplanuj, powsadzaj to co ma szansę przezimować jesienią i dzieło dokończ wiosną. Jak chcesz zaszaleć, to kącik jadalny możesz odgrodzić takimi wysokimi donicami i do nich zioła nasadzić 😄 a tak o po ogródku rozsiać już tylko kwiatki i krzaczki, chociaż z krzaczkami to więcej zabawy w przycinanie.

Mnie czeka w przyszłym roku obsadzanie ogrodu i już sobie krzak jaśminu umyśliłam 

Tez nad nim myślałam i nad lawendą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari

Ja mam dziki ogród, tzn mam mało czasu, żeby ogarnąć go w całości, więc rosną też dzikie chwasty w tym roku np. żmijowiec (niebieskie kwiatki), dziewanna (żółte), rumianek, wierzbownica, cykoria podróżnik. Wygląda to dość ciekawie, bo to są duże kępy i pełno jest pszczół, zwłaszcza na żmijowcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, KateZRzeszowa napisał:

Tez nad nim myślałam i nad lawendą.

Lawenda jest super. Lubi duzo slonca i dobrze znosi brak wody. Z malych sadzoneczek rosna potem wielkie krzaczory, a ile przy tym trzmieli i motyli sie potem uwija. Az caly krzaczek sie rusza. Moze jakies fajne krzaki- tylko trzeba potem przycinac. Wisteria- tylko, ze zacznie kwitnac dopiero po kilku latach.  Budleja, Kolkwicje. Fajnie wygladaja. Do tego gdzies drzewko Magnoliowe albo klon japonski lub palmowy i jeszcze na jesien bedzie sie przebarwial niesamowitymi kolorami.😀

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, AgsAgsAgs napisał:

klon japonski

Posiadasz może? Bardzo się rozrasta? Bo u mnie będzie trochę mały ogródek, a też już myślałam o tej roślince, tylko nie wiem jak z jej wrażliwością, pielęgnacją i wielkością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gość_2 napisał:

Posiadasz może? Bardzo się rozrasta? Bo u mnie będzie trochę mały ogródek, a też już myślałam o tej roślince, tylko nie wiem jak z jej wrażliwością, pielęgnacją i wielkością.

Moja kuzynka ma. Podpytam ja przy okazji. Jeszcze jest mlody wiec duzy nie jest. Kiedys jednak mam zamiar miec. Ja sobie posadzilam wierzby japonskie. Duzo miejsca nie zajmuja.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, AgsAgsAgs napisał:

Lawenda jest super. Lubi duzo slonca i dobrze znosi brak wody. Z malych sadzoneczek rosna potem wielkie krzaczory, a ile przy tym trzmieli i motyli sie potem uwija. Az caly krzaczek sie rusza. Moze jakies fajne krzaki- tylko trzeba potem przycinac. Wisteria- tylko, ze zacznie kwitnac dopiero po kilku latach.  Budleja, Kolkwicje. Fajnie wygladaja. Do tego gdzies drzewko Magnoliowe albo klon japonski lub palmowy i jeszcze na jesien bedzie sie przebarwial niesamowitymi kolorami.😀

Głównie dlatego chce mieć lawende,bo kochają ją pszczoły. A ja zawsze marzyłam o własnej pasiece 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze pomyślałam o hortensji, bo to taki wdzięczny kwiat który wymaga minimum pielęgnacji. Ja mam posadzone krzewy w miejscu gdzie słońce jest tylko ranem i naprawde fajnie się rozrosły. A kwiaty utrzymują się całe wakacje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, AgsAgsAgs napisał:

Moja kuzynka ma. Podpytam ja przy okazji. Jeszcze jest mlody wiec duzy nie jest. Kiedys jednak mam zamiar miec. Ja sobie posadzilam wierzby japonskie. Duzo miejsca nie zajmuja.:)

Dzięki 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, KateZRzeszowa napisał:

Głównie dlatego chce mieć lawende,bo kochają ją pszczoły. A ja zawsze marzyłam o własnej pasiece 🙂

A są nawet takie gotowe mieszanki przyjazne pszczołom. 

Też marzy mi się pasieka, właśnie zastanawiałam się ostatnio nad kursem pszczelarskim, tylko u mnie nie ma warunków żeby pasieki postawić ze względu na sąsiadow:( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, KateZRzeszowa napisał:

Głównie dlatego chce mieć lawende,bo kochają ją pszczoły. A ja zawsze marzyłam o własnej pasiece 🙂

Jezeli macie slonce to posadz roze. Moze pnace? Te odmiany ogrodowe pachna oszalamiajaco. Tak jak powinny pachniec roze. 😀

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam duzy ogrod, za duzy biorąc pod uwagę moj wolny czas 😉 . Staram sie wybierać rosliny bezobsługowe. Moje serce zdobyly krzewuszki (mam w 4 kolorach), jasminowiec (niesamowity zapach), liliowce, kaliny, hortensje, pecherznice, perukowce, kolkwicje, zylistek, powojniki... W tym roku posadzilismy piekne magnolie kwitnace prawie na czarno. A z kwiatow jesli marzy Ci sie sielski klimat oczywiście sloneczniki (również je uwielbiam) malwy, jezowki, floksy, lubiny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, AgsAgsAgs napisał:

Jezeli macie slonce to posadz roze. Moze pnace? Te odmiany ogrodowe pachna oszalamiajaco. Tak jak powinny pachniec roze. 😀

Zgadza się, roze są oszałamiające ❤️ mam w ogrodzie zakątek różany w towarzystwie budlei (przyciaga motyle), hortensji i różaneczników. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jest dobrać tak rośliny żeby zawsze coś kwitło. Polecam hibiskusa lubi słońce, ale też i wilgoc. Do półcienia hortensje, azali też są piękne. Ja ostatnio widziałam kwitnącego wiesiołka i też planuje zakup dla siebie. Glicynia jest super, ale warto kupić wiosna gdy kwitnie, bo wtedy mamy gwarancję że na kwiaty nie trzeba będzie czekać kilku lat. Moim zdaniem taki wspólny ogród warto zaplanować tak by nie był za bardzo wymagający. Polecam trawy - z roku na rok robią się co raz piekniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Mialo być minimalistycznie a juz mam dluga liste 😄 zdobyliśmy palety i maz z kolegą robia ławki i stol , sąsiedzi sie dołączyli i iest mega! 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×