Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
manet.m

Jak wyjechać na stałe do Rosji, od czego zacząć starania?

Polecane posty

Mam już dosyć europejskiej pseudo cywilizacji, tęsknię do spokojnych lat 90-tych, do ludzi z tamtych czasów. Nie potrzeba mi luksusów i pieniędzy, chciałbym wiecznej ciszy i spokoju. Zastanawiałem się nad opuszczeniem Polski już wiele razy, często myślałem o emigracji do takich krajów jak Słowacja, Czechy, Węgry czy coś w skandynawii. Niestety, mentalność z którą nie zgadzam się do wielu lat i nie zgodzę się do końca życia powoduje że zaczynam bać się Europy, w której moim zdaniem nastaje koniec ludzkości. Niemalże codziennie słyszymy w telewizji o numerach jakie odwalają nasi rodacy. Jest tego tyle że nie sposób już spokojnie żyć i myśleć o spokojnej starości. Mam jeszcze ze 20lat życia aby coś zmienić, od 2 lat zastanawiamy się nad wyjazdem. Mieszkałem już w Anglii, Hiszpanii, portugalii, którko (5miechów) we Włoszech i pół roku w Szwecji. Byłem też 11 miesiecy w Niemczech. Niestety, to co się dzieje we wszystkich tych krajach to nie to czego szukam. Nie chodzi o kasę i pracę, zawsze prowadziłem własny interes i tak zostanie do końca życia. Byłem już 5 razy w Moskwie, S.Petersburgu i Nowogrodzie. Tam nie jest tak źle, trwa normalne życie podobne do naszego z połowy lat 90-tych. Nie chodzi o luksusy w mieście, mega markety, super bryki i inne cuda które tylko pozornie są nasze i dla nas. No bo zobaczcie, mamy w Polsce autostrady, mamy super samochody, ja mam doświadczenie i możliwości i ... nie mogę sobie autostradą jechać 160 czy 180km/h bo akurat mam nowe BMW i dobrze się czuję a pogoda jest ok. Czy ta autostrada jest dla mnie i mojego auta?  W niemczech w wielu przypadkach ograniczenia nie ma, można śmiało i 250 lecieć i można, gdy skręlone jest na drodze 130km/h wtedy ile fabryka dała. I wiecie co? Pomimo tego że można, tam nikt nie grzeje do dechy, wszyscy sobie lecą te średnią 160. A u nas, mentalność jest taka że gdyby zniesiono ograniczenia to pół polski jadące na urlop dojechałoby na cmentarz, czyli polskie autostrady nie są dla mnie. Kolejna sprawa to ta cała wojna która trwa już tyle lat, naród podzielony na PIS i PO, szlag mnie jkuż trafia. Było jeszcze ok gdy nie było agresji a teraz to już nawet głośno nie wolno pisnąć na osiedlu na kogo się głosowało bo powybijają szyby w aucie. Od lat średnio co kilka dni pokazują w TV co ludzie robią, codziennie śmiertelne historie (wypadki, m.o.rdo.wanie) i tak dalej. Ludzkie życie stało sie niczym w Europie. Jeden drugiego gryzie, rodziny wiecznie pogryzione, każdy do każdego ma jakiś problem a sąsiedztwo zniknęło już wiele lat temu. Dzisiaj to już nawet dzień dobry nie odpowiadają na klatce, zarozumiała arogancja. Czegoś takiego nie spotkałem na wschodzie, jeszcze tego nie ma dlatego dziwię się za czym walczy ta Białoruś teraz, ludzie nie maja bladego pojęcia o demokracji. To było super na kilka lat, gdy człowiek dorabiał się a teraz, gdy już wszyscy mają zaczęła się jadka między ludźmi bo to ostatnie z możliwych zajęć. Mieszkam w bardzo dużym mieście, tutaj każdego wieczoru sa krzyki na osiedlu, awantury, imprezy, huk, harmider, policyjne ganianki, wyścigi na ulicach, muza w środku nocy, zwierzęce krzyki. Ludzie wracający z dyskotek demolują przy okazji pół miasta a 90% mających dochody z pińcet plus przestała chodzić do pracy bo się nie opłaca, siedzą dniami i nocami w domach i imprezują produkując nadprzeciętny huk. A zwróć uwagę to będziesz musiał się wyprowadzić, taka agresja. Połaziłem trochę nocą po mieście z kobietą, tylko na odcinku kilku późnych wieczorów załapałem aż kilka bezsensownych zaczepek, strach wyjść z domu. Idę wczoraj wieczorem (około godz. 23:30) przez starówkę, wracają młodziaki z imprezki, spojrzałem się tylko i w podzięce od razu było: "co się gapisz stara qu...vo?" + okrzyki zwierzęce + baiło czerowni + legia i tak dalej.  Wiecie co? Przełaziłem nocą kilkanmaście dni po Moskwie, nawet przez chwilę nie poczułem się zagrożony. Wystarczyło "turist from poland" i była miłość. Wiecie jak rosjanie lubią polaków, ja to w szoku jestem. W tym roku byłem kilka razy w Kaliningradzie, tam w prawdzie już bardziej europejsko bo wszyscy mówią że to nie Rosja już i mają rację ale dalej na wschodzie jest naprawdę bajka. A może tylko ja to tak widzę?

No ludzie, w Warszawie za zajmowanie "czyichś" miejsc parkingowych czyli tubylców zameldowanych a nie przyjezdnych poobijali mi już chyba ze 100 razy auto, podrapali, poryzowali, nawet raz miałem wyrzeźbiony napis na masce "wy...dalaj do siebie" bo mam tablice GDA  :-)  a w Rosji ... nigdy. Auto zostawało na ulicy, wiele dni stało tam i tu ... i nigdy nawet draśnięte nie było.

Zacząłem starania o wizę roczną ale nasza ambasada chyba nie chce mnie wypuścić bo dokumenty nie docierają do Rosji. Cztery miechy czekam i cisza a po tamtej stronie granicy nic nie wiedzą.  Chce pojechać teraz na wycieczkę i dać dyla, czyli zacząć załatwiać wszystko od tamtej strony. Na razie na rok, potem na dwa, zobaczymy.

Czy jest ktoś na forum kto już czynił coś takiego?

Rosyjski znam z czasów dzieciństwa, alfabet, umiem czytać, znam mase słówek i z czasem zaczęło mi się wszystko utrwalać i przypominać więc z językiem nie jest problem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiecie że w czasie piątku i soboty na jedym w wielkich blokoiwsk w Moskwie nie było ani jednej głośnej imprezy ze zwierzęcymi krzykami z okien i balkonów po godz. 21?  Tam za coś takiego nie ma upomnienia, tam milicja przyjedzie i wpiertol daje :-)  i tego mi trzeba, ludziej kultury, szacunku, ciszy, spokoju. Widzieliście w TV jak ludzie z grupy LGBT prowokują policję? W Rosji za coś takiego to kamieniołomy byłyby, i do takiego czegoś teśknię. Mówili po 1990 że komuna była zła, ciekawe dlaczego teraz nic nie mówią i wszyscy wynoszą się jak najdalej od ludzi. U nas nad Wisłą normalnośc będzie jeszcze tylko 15lat zatem nowe pokolenie powinno to spokojnie przetrzymać. Po co te jadki?  Za 15lat wszyscy z roczników 50,60,70 mogą już nie żyć, zniknie kościół tak jak zniknął na zachodzie. Moje roczniki już od dawna nie interesują się rodzinnością, kościołem, spokojem, życiem, szacunkiem, honorem, godnością. Nasze dzieci mają teraz 15-20lat, wychowane są w dziczy. 80% ludzi z roczników 75-85 jest po rozwodach lub żyją inaczej w samotności. To wszystko to jedna wielka "bombunia" która wystrzeli gdy stare roczniki odejdą a one odejdą na amen za 15lat. Tyle nam zostało na ustawienie sobie życia. Nie chcę nawet sobie tego wyobrażać co to będzie gdy będę 55-60 letnim dziadkiem z niemocą a u władzy będzie to, co dzisiaj bije się o te władzę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rosję będziesz miał amebo pospolita za 10-15lat w Polsce, gdy Ukraińce i Białorusini zaczną tu rządzić. To tylko kwestia czasu pójść z torbami bo EU i tak rozpadnie się. Wtedy będzie wszystko jedno czy mieszkasz w Rosji czy w Polsce ale to trzeba mieć iloraz inteligencji minimum 2 cyfrowy aby móc zatrybić co się akurat w kraju dzieje.

Wejkdź sobie w zakładki w Play24 w sieci Play i zobacz jakie oferty sieć przygotowała dla ludzi z: Indii, Bangladeszu, Nepalu i kilku innych. Za 30zł w pakiecie możesz mieć nawet i 1000minut do Ukrainy, 500 do Indii i 300 do Bangladeszu. Kminisz czy nie? Polski już nie ma i to trzeba sobie wyraźno i odważnie powiedzieć no ale ... nie tym którzy gustują w tęczach i maksymalnej rozpierdusze. Czy ja jestem Ruskiem? No widzisz jamochłonie niedouczony, Polska kiedyś była hennn na wschód, oj bardzo daleko. Wpadł wujo Adaź H. i przemeblował trochu ale co tam, z kim ja rozmawiam. W promieniu do 200km od granicy każdy starszy Rosjanin jak nie mówi to biegle rozumie po Polsku, co drugi pow. lat 60 ma pochodzenie polskie.

Taaaa, ja wiem, młodzi do ojropy chcą... wiem, wiem... tylko tyle że młodzi nie rozumieją że ojropa ich nie chce. Mało masz przykładów, żywych z już, z teraz? Aż tak ślepy jesteś czy IQ faktycznie na poziomie IQ ślimaka?  To nie stwierdzenie, to pytanie!!

Jugendamt zabiera obcokrajowcom dzieci za byle co, Makaron leje Francuzów na ulicach a głszcze obcych którzy już z ka.ła.chami po ulicach biegają. Co drugi starszy niemiec boi się wyjść po 22 z domu. Liczba napadów, gw.ałt.ów i podobnych na terenie EU zach. w czasie tylko 5lat wzrosła kilka razy.

Jeśli sądzisz że będziesz żył kiedyś w Ojropie to się rozczarujesz a wiesz czemu?

Ano i no temu że każdy uchodźca z wyznaniem isl.am.ski.m doskonale zna prawo unijne i wie że jeśli "machnią" sobie ze dwa sztuki dzieciaka na terenie ojro to ... nikt a nikt stąd już go nie pogoni. Dzisiaj uchodźców mamy około 10.000.000, zrób z tego choćby 20% ruchliwych i 2 wychodzi 2.000.000. Jeśli te dwa miliony zrobi sobie minimum 3 sztuki dzieciaka (a ich możliwości liczy się w przedziale 8-12) to na odcinku tylko poł najbliższej dekady przybędzie nam 6.000.000 francuzów i niemców z islamskim pochodzeniem. Gdy do tego dodasz obecną liczbę zamieszkałych np. w DE Turków... wyjdzie na to że za 10lat za Odrą będziesz miał około 50.000.000 islamistów minus liczba rodowitych tambylców którzy z racji wieku pójdą karmić robaki.  Naprawdę nie kminisz? Serio?

Najbezpieczniejszym rejonem świata za 10lat będzie Rosja albowiem tylko tam rządzi jeden i ten jeden sobie nie pozwala na zagarnięcie terenu. Wczoraj oglądałem program w TV, leciał na KUCHNIA+. Program kręcony w okolicach Los Angeles. Wiesz co tam wyczyniono? Zalegalizowano prywatne wytwórnie t.rwa.wy. Wchodzisz legalnie do sklepu i kupujesz z.io.ło jakie chcesz. Facet wypowiadał się że fabryk w rejonie CA jest już około 400 a wydanych licencji ponad 1500. Widzisz? Legalnie można być id.io.tą, tego światu trzeba bo Corona nioe zadziałała, hehehe.

Tu nie chodzi o to że ja za Ruskimi czy za Niemcami, za nikim nie byłem i nie jestem. Chcę tylko w spokoju i ciszy dotrwać staroiści, bez strachu, nerwów i w zgodzie z sumieniem.

Do 4 rano nie spałem. Od 1 do 4 rano po Rembertowie łaziła grupka nowoczesnych mężczyzn, darli ry.je na całą parę a teksty leciały typu: je..ba.. ć ziobra,  je...bać kon..fitury,  tęcza to moje kolory i masa innych. Od 1 do 4 nie pojawił się ani jeden radiowóz :-)

P...dolę takie życie, człowieku. We Finlandii zagłuszanie ciszy nicnej = mandat o równowartości 800 euro. Drugi przyjazd policji = kolegium na kwoty z czterema zerami lub w przypadku najmu mieszkania obowiązkowy nakaz zmiany miejsca zamieszkania. Nie ma dyskotek po godz. 22, nie ma rozpierduchy na ulicach a u nas? A u nas trwa zabawa w kotka i myszkę i trwa tyle ile ja dorastam.

Przykro mi, wysiadam, dosyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×