Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
mateuszwereszczynski

Busuu opinie

Polecane posty

Witajcie

Uczę się języka angielskiego samodzielnie i nie wiem co wybrać czy skupiać się na aplikacji do nauki czy wybrać jakiś kurs online bądź szkołę. Myślę poważnie nad wyjazdem za granicę do pracy za 5 miesięcy. Czas na naukę mam, ale wiadomo jak to jest trzeba dobrze wybrać. 

Jestem na poziomie początkującym, dlatego bardzo bym był wdzięczny jak ktoś zna jeszcze jakieś strony np z facebook, żeby mi je polecić. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tej aplikacji nie mogę się wypowiedzieć, ja zawsze uczyłam się języka sama dużo oglądałam i słuchałam. Myślę, że warto iść taką drogą, nauka samodzielna i jak najbardziej korzystaj z dostępnych kursów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zaczynasz od początku to mogę Ci polecić kurs Enlinado. 

Również zaczynałam od niego naukę już tak na poważnie nie liczę lat szkolnych, bo tam się tylko zraziłam. Fajny kurs możesz się osłuchać z wymową i robić ćwiczenia z enlinado 500 + zwrotów. Na facebook można się fajnie motywować koniecznie sobie zobacz. Odnośnie aplikacji to ja się nie uczyłam z nich tylko głównie filmy z napisami i kursy online. Kurs przygotował mnie do rozmów z native speakerami i mówiąc szczerze rozmowa - praktyka to klucz do sukcesu. Zobacz sobie darmową lekcję na enlinado.pl 😉 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jakim jesteś poziomie, ale ucząc się samodzielnie w domu też go się nauczysz tylko warto od samego początku starać się jak najwięcej ,,gadać''

Nie jest to tajemnicą , że warto uczyć się języków praktycznie. Myślę , że każdy z nas ucząc się języka w szkole wie , że nie zawsze zaczynanie od gramatyki jest dobre , ale nie mi oceniać tutaj jak uczy szkoła. Ja się uczę sama jak najbardziej warto korzystać z różnych programów i pomocy , bo to na pewno wyjdzie na plus. Tylko nie wolno zapomnieć o praktyce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2020 o 12:28, daria.michali napisał:

Jeżeli zaczynasz od początku to mogę Ci polecić kurs Enlinado. 

Również zaczynałam od niego naukę już tak na poważnie nie liczę lat szkolnych, bo tam się tylko zraziłam. Fajny kurs możesz się osłuchać z wymową i robić ćwiczenia z enlinado 500 + zwrotów. Na facebook można się fajnie motywować koniecznie sobie zobacz. Odnośnie aplikacji to ja się nie uczyłam z nich tylko głównie filmy z napisami i kursy online. Kurs przygotował mnie do rozmów z native speakerami i mówiąc szczerze rozmowa - praktyka to klucz do sukcesu. Zobacz sobie darmową lekcję na enlinado.pl 😉 

Znam też, od niego zaczynałam naukę języka angielskiego i szczerze polecam jak ktoś chce się praktycznie nauczyć mówić po angielsku. 

Odnośnie Busu to nie wiem czy wiele się różni od Duolingo? Nie miałam okazji się z tym programem uczyć. Teraz jestem na etapie rozmów z native speakerami, najlepsza metoda nauki to praktyka. Przygotował mnie do tego też kurs Enlinado, pokazał jak uczyć się języka w oparciu o naturalne sytuacje dzięki temu mogę się teraz porozumiewać. Za rok planuje wyjazd za granicę i nie boję się bariery językowej. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciocia się kiedyś uczyła i raczej była zadwolona. Jak tam u was sprawdza się nauka z aplikacji?Myślę, że aplikację to super dodatek do nauki, ale nacisk na słowo dodatek. Nie nauczymy się swobodnej komunikacji ucząc się wyłącznie z aplikacji. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie jeszcze macie ciekawe pomysły na naukę? Postawiłam sobie za cel, że w tym roku nauczę się komunikować i zauważyłam, że w ciągu kilku miesięcy można zrobić OGROMNY progres, jeżeli jest się systematycznym. Dlatego jak najwięcej warto rozmawiać z ludźmi z zagranicy to taki naturalny żywy angielski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystałam jakiś czas z memrise i z czystym sumieniem mogę polecić takie aplikacje. Oczywiście nastaw się, że nauka potrwa raczej miesiące-lata, a nie dni-tygodnie. Po kilku miesiącach jestem w stanie zapytać o drogę, zamówić swobodnie coś w barze/restauracji czy zarezerwować pokój stolik. Zrozumieć 60% zasłyszanej rozmowy. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 2-3 miesiące można naprawdę dużo się nauczyć jak przestaniemy zaprzątać sobie głowę gramatyką i zaczniemy się uczyć języka praktycznie. Wiem jak przed maturą się uczyłem niecałe 2 miesiące i uczyłem się tylko pod kątem rozmowy i bardzo się wyrobiłem dzięki temu. 

Bussu nie znam, ale zastawiam się czy dużo się różni od Duolingo? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2020 o 12:28, daria.michali napisał:

Jeżeli zaczynasz od początku to mogę Ci polecić kurs Enlinado. 

Również zaczynałam od niego naukę już tak na poważnie nie liczę lat szkolnych, bo tam się tylko zraziłam. Fajny kurs możesz się osłuchać z wymową i robić ćwiczenia z enlinado 500 + zwrotów. Na facebook można się fajnie motywować koniecznie sobie zobacz. Odnośnie aplikacji to ja się nie uczyłam z nich tylko głównie filmy z napisami i kursy online. Kurs przygotował mnie do rozmów z native speakerami i mówiąc szczerze rozmowa - praktyka to klucz do sukcesu. Zobacz sobie darmową lekcję na enlinado.pl 😉 

Znam kurs, moja siostra się z nim uczyła i bardzo sobie chwali. Zaczęła przygodę z tym kursem i dzięki niemu polubiła naukę angielskiego 😮 🙂 

Co najśmieszniejsze z kursu dowiedziała się jak za darmo znajdować native speakerów do rozmów i tak poznała swojego chłopaka. 😄 

Mamy teraz lekki problem z mamą, żeby się z nim dogadać, bo my nie potrafimy się przełamać do rozmowy. Myślę, że wrócę do nauki języka angielskiego... 

zawsze się to odkłada na później a później jest tylko gorzej, bo się zupełnie nie chce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2020 o 11:06, sebastian.rogalski napisał:

W 2-3 miesiące można naprawdę dużo się nauczyć jak przestaniemy zaprzątać sobie głowę gramatyką i zaczniemy się uczyć języka praktycznie. Wiem jak przed maturą się uczyłem niecałe 2 miesiące i uczyłem się tylko pod kątem rozmowy i bardzo się wyrobiłem dzięki temu. 

Bussu nie znam, ale zastawiam się czy dużo się różni od Duolingo? 

 

Zgodzę się w 100 %. Nauka języka powinna być zdecydowanie oparta na praktyce nie ma tu miejsca na siedzenie i wkuwanie regułek jak przed kartkówką. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2020 o 12:18, mateuszwereszczynski napisał:

Witajcie

Uczę się języka angielskiego samodzielnie i nie wiem co wybrać czy skupiać się na aplikacji do nauki czy wybrać jakiś kurs online bądź szkołę. Myślę poważnie nad wyjazdem za granicę do pracy za 5 miesięcy. Czas na naukę mam, ale wiadomo jak to jest trzeba dobrze wybrać. 

Jestem na poziomie początkującym, dlatego bardzo bym był wdzięczny jak ktoś zna jeszcze jakieś strony np z facebook, żeby mi je polecić. 

 

Jak najwięcej metod wskazane, przede wszystkim skup się na rozmowie. Na początku można pisać z kimś później rozmawiać face to face jest wiele grup do nauki języka trzeba tylko się spiąć i zacząć naukę systematyczną. Ja na własnym przykładzie potwierdzam, że warto się uczyć z wielu metod tylko musi być nacisk na praktykę 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, tak jak wszyscy przede mną stwierdzili: rozmowa daje naprawdę dużo. Pisanie, czy rozmowy głosowe, nieważne czy osoba z którą rozmawiasz zna angielski dobrze czy może słabo. Łatwo jest też dzięki rozmawianiu wyłapać braki w gramatyce czy słownictwie, a do tego przebija się tą barierę mówienia, co jest bardzo przydatne.

Po drugie, ucz się konstrukcji, a nie gramatyki. Pięć podstawowych czasów wystarczy do komunikowania się na wysokim poziomie, jeśli dołożysz do nich słówka i kilka powiedzeń czy ciekawych konstrukcji.

Po trzecie, nie omijaj żadnej z części nauki - słuchaj, mów, czytaj i pisz, ucz się zarówno gramatyki jak i słownictwa. Inaczej albo będziesz wiedzieć jak złożyć zdanie, ale nie z czego, albo będziesz mieć masę słówek które w nic się nie łączą.

Co do samego Busuu, jak i Duolingo wspomnianego przez innych, jest to dobry start, żeby wdrożyć się w język, ale z pewnością nie narzędzie do nauki samo ze sobą. Jest tam za mało gramatyki, o ironio, nawet jak na minimum potrzebne do komunikacji, a nawet po skończeniu całego "drzewka" w Duolingo, ciężko będzie ci poprowadzić rozmowę czy napisać tekst długi na kilkanaście zdań.

Podsumowując, po prostu trenuj różne "kategorie" języka, nie poddawaj się, a w końcu się nauczysz! 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z poprzedniczką wszelkiego rodzaju aplikacje to tylko dodatek do nauki to prawda, ale warto mieszać metody i uczyć się z wielu pomocy a najważniejsza jest rozmowa. 

Swoją drogą gramatykę da się przyswoić naturalnie przez praktykę, mam za granicą brata który posługuje się wyłącznie 4-5 czasami i nie ma z tego powodu żadnego problemu z komunikacją świetnie się dogaduje i ma dobrą pracę 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×