Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
borys261

Do osób które planują wyjazd za granicę. rady można skorzystać

Polecane posty

Hej. Ja już uciekam z forum znalazłem stałą prace za granicą ale z racji wieku i doświadczenia pomyślałem że napiszę parę słów bo nie raz dałem się oszukać a może komuś to pomoże. Jak szukacie pracy obojętne czy na stałe czy sezonowo pamiętajcie aby sprawdzić ilość godzin. W UK czy Holandii często tak jest że tam się nie zarabia bo nie ma godzin. W Holandii jest jeszcze gorzej. Najczęściej naciągają pośrednictwa nie raz tym ludziom wychodzi np 250 euro tygodniowo po odliczeniu wszystkiego nie zostaje nic. Np za studio(kawalerkę) w krajach UE masz około 400-500 euro z rachunkami a oni za miejsce w pokoju w zbiorowym mieszkaniu chcą za miesiąc 160  euro więc za stary syf gdzieś obok stajni wychodzi im piękna sumka jakby wynajmowali. Zbiorowe mieszkanie uważaj na złodziei bo dużo ludzi ucieka po tygodniu do domu często z Twoimi rzeczami bo to ich sposób na zarobek. Z tego żyją. Jak masz zbiorowe mieszkanie to często jest tak że musisz czekać po kilka godzin na wolną łazienkę czy kuchnie. Chowaj swój dowód żeby nikt nie mógł zrobić jego zdjęcia bo to wystarczy żeby wziąć na Ciebie kredyt. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam płaciłam po 97 euro za tydzień... Mieszkając z kimś w pokoju 😕 Dodatkowo się okazało, że muszę oddać Holandii 1800 zł, tylko dlatego, że pracowałam kilka miesięcy w Polsce. A za granicą pracowałam tylko 3. Najgorszy interes życia... Ale dzięki za rady 😞

P.S. co za pracę znalazłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Clickbait napisał:

Ja tam płaciłam po 97 euro za tydzień... Mieszkając z kimś w pokoju 😕 Dodatkowo się okazało, że muszę oddać Holandii 1800 zł, tylko dlatego, że pracowałam kilka miesięcy w Polsce. A za granicą pracowałam tylko 3. Najgorszy interes życia... Ale dzięki za rady 😞

P.S. co za pracę znalazłeś?

No u mnie było tak że 160 euro brali tygodniowo za miesiąc wychodziło 640 euro za syf zbiorowe mieszkanie po 2 osoby w pokoju w sumie było 12 osób do jednej kuchni i łazienki a kawalerka kosztowało niecałe 500.... Stary znajomy się odezwał na instagramie w sumie niespodziewanie że potrzebują natychmiast. Ogólne remonty, płytki, gładzie, rigipsy, budowlanka itd . Znali kogoś z firmą i szukali na stałe. Przez internet nie znalazłem tylko na olx codziennie szukałem i na gumtree dodałem swoje ogłoszenie że szukam pracy ale z tego nic. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No u mnie było tak że 160 euro brali tygodniowo za miesiąc wychodziło 640 euro za syf zbiorowe mieszkanie po 2 osoby w pokoju w sumie było 12 osób do jednej kuchni i łazienki a kawalerka kosztowało niecałe 500.... Stary znajomy się odezwał na instagramie w sumie niespodziewanie że potrzebują natychmiast. Ogólne remonty, płytki, gładzie, rigipsy, budowlanka itd . Znali kogoś z firmą i szukali na stałe. Przez internet nie znalazłem tylko na olx codziennie szukałem i na gumtree dodałem swoje ogłoszenie że szukam pracy ale z tego nic. Póki jeszcze jestem w Polsce to szukam bo obiecałem zabrać kuzynki i kuzynów i młodzież jest przed 30 więc może im coś znajdę ale nie wiem bo ciężko nawet pośrednika trafić co wiesz bierze osoby sprawdza załatwia prace na stałe lub dłużej, pomaga w formalnościach i znajduje studio. Za moich czasów to kosztowało 800 euro po pół roku było płatne ale teraz nie wiem o trudno kogoś takiego teraz trafić a kiedyś było na pęczki bo by nawet nie musieli razem jechać tylko tak kto tu wcisnąć kogoś tu ale nie ma nic nie wiem co się porobiło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popatrz jakie zrządzenie losu! To Ci się fajnie udało. Też myślałam, żeby sobie z koleżanką wynająć, a nie na agencyjnych mieszkaniach siedzieć, ale na razie nic nie możemy znaleźć. Wszędzie multum ogłoszeń, ale jak się gdzieś zapiszesz, to Ci mówią dziej przed wyjazdem, że jednak nieaktualne. Dużo ogłoszeń teraz to są wydmuszki niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Clickbait napisał:

Popatrz jakie zrządzenie losu! To Ci się fajnie udało. Też myślałam, żeby sobie z koleżanką wynająć, a nie na agencyjnych mieszkaniach siedzieć, ale na razie nic nie możemy znaleźć. Wszędzie multum ogłoszeń, ale jak się gdzieś zapiszesz, to Ci mówią dziej przed wyjazdem, że jednak nieaktualne. Dużo ogłoszeń teraz to są wydmuszki niestety

No właśnie ja też chciałem tak pokierować żeby nie byli zależni od pośrednictwa. nawet po sztuce gdzieś wcisnąć ale takich pośredników jak ja szukam jak na lekarstwo nie ma a ja mam czas tylko od poniedziałku bo we wtorek jadę. za pośrednictwem nikogo nie wyślę bo oni nic nie oferują powiedzmy szczerze. zasyfiałe łózko z 10 osobami do jednej kuchni i pijani zasypiający na kiblu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Eule napisał:

Nic za darmo nie dostaniecie

Ale kto chce coś za darmo??? możesz rozwinąć ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×