Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
pannajulianna

Potwierdzenie ciąży

Polecane posty

Hej moje pytanie brzmi kiedy najwcześniej wykazalo Wam na usg potwierdzenie ciąży. Tzn w którym tygodniu . Ja jestem 4tyg  plus 6 dni i w czwartek będzie usg obawiam się że za wcześniej. Chociaż czytałam że ok 4 tyg też można wykryć. Proszę o odp 

Edytowano przez pannajulianna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czliy w czwartek będzie 5 tc + 1 d...Na dobrym USG prawie pewne że będzie widać pęcherzyk ciążowy, zarodka raczej nie. Mi lekarz na byle jakim USG w szpitalu wyraźnie wypatrzył pęcherzyk ciążowy i określił na 5 tc i 3 d, byłam tak wcześnie, bo wcześniej miałam ciążę pozamaciczną. Ale to też jest bardzo dobry lekarz. Lepiej się jednak wstrzymać z USG do 7/8 tc, wtedy już wszystko wyraźnie widać, jest akcja serca i nie trzeba co chwilę latać do lekarza. 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ami napisał:

Czliy w czwartek będzie 5 tc + 1 d...Na dobrym USG prawie pewne że będzie widać pęcherzyk ciążowy, zarodka raczej nie. Mi lekarz na byle jakim USG w szpitalu wyraźnie wypatrzył pęcherzyk ciążowy i określił na 5 tc i 3 d, byłam tak wcześnie, bo wcześniej miałam ciążę pozamaciczną. Ale to też jest bardzo dobry lekarz. Lepiej się jednak wstrzymać z USG do 7/8 tc, wtedy już wszystko wyraźnie widać, jest akcja serca i nie trzeba co chwilę latać do lekarza. 😉

Wiem wiem ale ja mam bardzo ciężka fizyczna pracę i chciała bym zwolnienie, ponieważ źle się czuję. W pierwszej ciąży było ok. Teraz jest gorzej. Mam zwolnienie od lekarza rodzinnego ale sprawdzają czy jest się w domu nie chciała bym ryzykować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, pannajulianna napisał:

Wiem wiem ale ja mam bardzo ciężka fizyczna pracę i chciała bym zwolnienie, ponieważ źle się czuję. W pierwszej ciąży było ok. Teraz jest gorzej. Mam zwolnienie od lekarza rodzinnego ale sprawdzają czy jest się w domu nie chciała bym ryzykować. 

Mając zwolnienie od ginekologa też możesz zostać poddana kontroli. Jak mówią ciąża to nie choroba i skoro lekarz wypisuje zwolnienie to nie ze względu na ciąże a dolegliwości z nią związane np.obrzeki czy uporczywe wymioty. To że na L4 będziesz mieć dodatkowo literkę B nie oznacza że możesz nie chodzić do pracy a poza tym zachowywać się jakby zwolnienia nie było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Annn2020 napisał:

Mając zwolnienie od ginekologa też możesz zostać poddana kontroli. Jak mówią ciąża to nie choroba i skoro lekarz wypisuje zwolnienie to nie ze względu na ciąże a dolegliwości z nią związane np.obrzeki czy uporczywe wymioty. To że na L4 będziesz mieć dodatkowo literkę B nie oznacza że możesz nie chodzić do pracy a poza tym zachowywać się jakby zwolnienia nie było. 

Ciekawe czy ryzykowała byś w pracy fizycznej w stolarni gdzie dźwigam bardzo dużo i tym bardziej na początku ciąży. W takim razie powodzenia. Trzeba czytać ze zrozumieniem jak napisałam wyżej że w pierwszej ciąży było ok a teraz źle się czuję wymioty itp 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Annn2020 napisał:

Mając zwolnienie od ginekologa też możesz zostać poddana kontroli. Jak mówią ciąża to nie choroba i skoro lekarz wypisuje zwolnienie to nie ze względu na ciąże a dolegliwości z nią związane np.obrzeki czy uporczywe wymioty. To że na L4 będziesz mieć dodatkowo literkę B nie oznacza że możesz nie chodzić do pracy a poza tym zachowywać się jakby zwolnienia nie było. 

Poza tym moje pytanie brzmiało w którym tygodniu ciąży usg rzeczywiście wykryło ciążę a nie zwolnienie lekarskie. Proszę rzeczywiście czytać ze zrozumieniem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałam tylko że niezależnie od jakiego lekarza masz zwolnienie możesz zostać skontrolowana bo pisałaś że jak od rodzinnego to sprawdzają. I nie kwestionuje tego że źle się czujesz i będąc w ciąży też nie ryzykowałam. Też czytaj że zrozumieniem. Ja byłam u lekarza w 4tyg to powiedział coś tam widać ale niewyraźnie proszę przyjąć za 3tyg. I nie denerwuj się tak, w ciąży to niewskazane. Zdrowia życzę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Annn2020 napisał:

Napisałam tylko że niezależnie od jakiego lekarza masz zwolnienie możesz zostać skontrolowana bo pisałaś że jak od rodzinnego to sprawdzają. I nie kwestionuje tego że źle się czujesz i będąc w ciąży też nie ryzykowałam. Też czytaj że zrozumieniem. Ja byłam u lekarza w 4tyg to powiedział coś tam widać ale niewyraźnie proszę przyjąć za 3tyg. I nie denerwuj się tak, w ciąży to niewskazane. Zdrowia życzę. 

Dziękuję. Ja w czwartek będę miała 4 tydz plus 6 dni. Dzwoniłam mówiłam mu kiedy ostatnia miesiączka stwierdził że jest w stanie już zobaczyć. Okaże się za dwa dni. Z testu z apteki robiłam 3 razy i po dwie kreski. Beta 260 no i brak miesiączki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hey. Ja po zrobieniu testu poszłam do lekarza i lekarz stwierdził że jestem w piątym tygodniu ciąży. Pokazał minimalny pęcherzyk za który uważał zarodek. Karty ciąży nie zrobił  powiedział bym przyszła za 2 tygodnie i jak juz będzie bardziej widoczny to zrobi kartę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam za sobą swie ciąże, obie potwierdzone w 8 tyg. Idąc w okolicach  6 aby najadłam się stresu, bo cos tam widac ale nie wiadomo czy cos sie rozwinie... Wizyty prywatne, sprzęt i lekarz ok, tylko w obu przypadkach owulacja przesunieta i ciąża mlodsza niz wynikalo z daty miesiaczki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×