Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Witam. Karolina ma 7 tygodni i strasznie płacze i pręży się przy jedzeniu, problem nasila się wieczorem w nocy je normalnie. Próbowałam już wszystkiego, zmiany smoczka, butelki, podaje jej Sab simpleks wcześniej espumisam i nic... nie mam już siły...odbijam jej często, ale to nic nie pomaga, widziałam już podobne problemy, ale nigdzie nie ma odpowiedzi... kiedy to minie? 

Edytowano przez Magda1315166

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po 3 miesiacu zycia. Moj synek meczyl sie z kolkami 3.5 miesiaca. Wszystko minelo z dnia na dzien. Mozesz sprobowac zmiany mm na lepiej tolerowane. Czasem to pomaga. Byc moze to bedzie rozwoazaniem Twoich problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałam już mleko 4 razy, kupki robi normalne, raz dwa razy dziennie i dziś dostała wysypki. Stała się bardziej płaczliwa zwłaszcza wieczorem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A konsultowałaś się z pediatrą? Może ma skazę białkową albo inną nietolerancję skoro mówisz, że dostała wysypkę.

Moja córeczka miała okropne kolki, tak że potrafiła przepłacać 12-14h dziennie. Nam bardzo pomogły kropelki Delicol, nic innego nie dawało rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4 razy w ciągu 7 tygodni to sporo. Zmieniałaś stopniowo, czy przechodziłaś na nowe mleko z dnia na dzień? Porównywałaś składy tych mm? Lepiej poczytać, bo czasami różnicą jest tylko wygląd opakowania.

Możesz jeszcze spróbować przejść na mleko dla dzieci z nietolerancją laktozy - takie typowo apteczne, ale powinnaś najpierw to z pediatrą skonsultować.

Jeśli podajesz wit. D dodatkowo, to polecam zbadanie jej poziomu - u nas to było problemem i po odstawieniu (konsultowanym z pediatrą), problemy z brzuszkiem się skończyły. Później kontrolnie sprawdzony poziom wykazał, że w normie - czyli u nas wystarcza to co z mm plus wychodzenie na spacery, żeby organizm sam sobie naprodukował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałam z dnia na dzień mm, bo poprzednie odrzucała, mieszkam w Niemczech, na początku pila aptamil, potem z hippa, ale nie chciała go w ogóle, potem kupiłam jej BEBA, podobno najlepsze, piła z dwa tygodnie i z dnia na dzień nie chciała, a teraz pije z rossmana babedream i jest ok, robi kupkę dwa razy dziennie żółtą, ale dalej się drze przy jedzeniu, pije pije i nagle się drze nie wiadomo czemu... ładnie jej się odbija po jedzeniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak pije? Łapczywie rzuca się na butelkę? Posiłek trwa długo/krótko? Po jakim czasie od podania butelki zaczyna się krzyk?Zmieniałaś na antykolkową?  

Przepajasz dziecko wodą? Przy mm szczególnie latem powinno się dziecku proponować wodę - nie zawsze skorzysta, ale mm to bardziej posiłek, niż picie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy, średnio podaje jej mleko co 3 godziny i wypija max 90 ml, rano je normalnie, a czym bliżej wieczoru tym jest bardziej marudna. Wczoraj to już płakałam razem z nią, była głodna, a się wyrywała, odsuwała buzię i płakała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale nadal - jak pije? Powoli, czy jak jest głodna, to łapczywie, że aż słychać jak powietrze łyka? Bo może problemem jest technika picia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na śpiocha pije wolno, a jak jest głodna to z początku szybko, ale pije dobrze i po chwili czymś jakby się denerwuje i zaczyna łykać powietrze, to biorę ją do obicia, nie mam pojęcia czym może się denerwować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia butelki, albo smoczka? Co ile wymieniasz smoczki w butelce? Sprawdzasz ich twardość i wypływ? Bo to też ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Magda1315166 napisał:

po chwili czymś jakby się denerwuje i zaczyna łykać powietrze

To może jednak smoczek jest np. za twardy i się denerwuje, że ciężko jej ssać, albo za słaby przechył butelki i jak smoczek nie jest wypełniony mieszanką to słabo pije i łyka powietrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas to samo. Zmieniłam mleko miała nawet przepisany Bebilon pepti. I dalej bez zmian. A córka niedługo skonczy 4 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój ma 4,5 miesiąca i juz jest trochę lepiej a miał to samo co twoje dziecko. Je szybko i zbierają mu się gazy.  W nocy je na spokojnie dlatego jest lepiej. Musisz przeczekać. Dawać Espumisan dość czesto, możesz włączyć szum suszarki, ciepła kąpiel. Tak naprawdę to wszystko działa ale szału nie ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×