Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Ola2000

Czemu mama mi jazdy robi o byle co?

Polecane posty

21 lat skończę w styczniu. Mama ciągle się czepia wszystkiego, tzn się pyta czemu w nowych krótkich spodenkach co kupiłam niedawno chodzę po domu, czemu nie chodzę w tych podartych( wcześniej się przetarły, chciałam zrobić dziurę po jednej i drugiej stronie, bo to jest modne), mówię jak będę miała ochotę to będę chodzić, a mama ciekawe kiedy. Mówiła czemu do sklepu wyszłam wczoraj tych co chodzę po domu, co za różnica sklep mamy pod nosem to mogę iść w domowych ciuchach, chyba, że dp miasta to nowsze spodnie mogę założyć. Jeszcze oskarżyła mnie, że zrobiłam dziurę w spodniach, przecież same się przetarły na początku roku w zimę i mówiłam, a mama, że nie mówiłam, oskarżyła mnie. Urządziła aferę, że pani od korków zapomniałam przesłać zagadnienia, a mówiła o tym. Powiedziałam zapomniałam, przecież tyle zajęć miałam online to zapomniałam przez to. 

• Haha 1

Masz 21 lat do roboty i wyprowadzić się z domu 

1 godzinę temu, Ola2000 napisał:

21 lat skończę w styczniu. Mama ciągle się czepia wszystkiego, tzn się pyta czemu w nowych krótkich spodenkach co kupiłam niedawno chodzę po domu, czemu nie chodzę w tych podartych( wcześniej się przetarły, chciałam zrobić dziurę po jednej i drugiej stronie, bo to jest modne), mówię jak będę miała ochotę to będę chodzić, a mama ciekawe kiedy. Mówiła czemu do sklepu wyszłam wczoraj tych co chodzę po domu, co za różnica sklep mamy pod nosem to mogę iść w domowych ciuchach, chyba, że dp miasta to nowsze spodnie mogę założyć. Jeszcze oskarżyła mnie, że zrobiłam dziurę w spodniach, przecież same się przetarły na początku roku w zimę i mówiłam, a mama, że nie mówiłam, oskarżyła mnie. Urządziła aferę, że pani od korków zapomniałam przesłać zagadnienia, a mówiła o tym. Powiedziałam zapomniałam, przecież tyle zajęć miałam online to zapomniałam przez to. 

Pytasz czemu Mama taka jest. Nie wiem, mogę zgadywać (może jej Mama tak robiła, może jest nieszczęśliwa i tak sobie odreagowuje). Z takie często powodu ludzie się usamodzielnij i zaczynają żyć po swojemu. Mamy nie zmienisz, możesz zmienić swoje życie, swoje nastawienie, swoje plany. Jesteś dorosła, decyduj co dalej z tym zrobisz? Samo robienie wyrzutów i narzekanie na Mame tego nie zmieni.

Czy mama Twoja pracuje? Jak nie to tak będziesz z nią miała. Niezależnie czy masz 20 lat czy 30, czy 40 itd. Taki typ i już.  A co do spodni z dziurami to ja też zareagowałam impulsywnie. Nowe spodnie nie mało kosztowały,  ale z dziurą na kolanie. Córka 3 dni się do mnie nie odzywała 😀 

1 godzinę temu, Ola2000 napisał:

Moja mama mówiła" Nawet jak idziesz wyrzucić śmieci, zawsze wyglądaj ładnie" Gdy wychodziłam do szkoły a później do pracy, podpowiadała w co mam się ubrać. Przygotowania na imprezy też nie odbyły się bez jej udziału. Przypominała o obowiązkach i ganiła gdy ich nie dopilnowałam. Interesowała się wszystkim co mnie dotyczyło. Dzwoniła, gdy minęła umówiona godzina powrotu. Czy to znaczy, że robiła mi "jazdy"? Tak zachowuje się kochająca i wzorowa matka! Zmień tok myślenia i nastawienie a w zachowaniu matki dostrzeżesz tylko i wyłącznie troskę o swoje dziecko.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować