Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Dr. Who

Jak to jest faktycznie z tym fix...

Polecane posty

Jak to jest faktycznie z tym fix jedzeniem u was z paczki ? 

Typu np.:fix sosy...

Fix supy.... 

Fix spagetti ...itd

.. 

I co tam jeszcze nie wymyślono...

Ja się pytam, po cholerę i po co to kupujecie? 

Jak byście tego nie kupywali, to na półkach sklepowych tego by nie było... 

A jednak jest.. 😏

Całe regały tym naupychane.. 😏

A gdzie nie wejdę na stronę o gotowaniu, to ani mru mru o takich fixsach😁

Typu fix do mielonych... 

Japrdl🤨... brak słów... 

Fix do... Gulaszu. .. 

Fix do zupy kurna zupy😂

Typu :zupa ogórkowa😏

No kużwa.... 

Japrdl.. 

I nie gadajce, że to tylko studenci kupują itd... 

Moje gały widziały, iż pycha gotowane było coś bez chemii, a  pod koniec gotowania te ... dodali😏i taki kisiel był z tego😏

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Omijam chemię i wysokoprzetworzone/niezdrowe produkty, ale są wyjątki, dokładnie pięć, których za chol.erę nie umiem wytępić z kuchni: margaryna do pieczenia mięcha (poza tym stosuje olej i oliwę) Vegeta, maga, chleb tostowy, płatki corn flakes (dzieci kochaja latem do zimnego mleka). Nie kupuję konserw, słoikowych sosów i dań, gotowych produktów, mixów o których piszesz, nabiału z mlekiem w proszku (dramat!). 

Edytowano przez Electra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Electra napisał:

Omijam chemię i wysokoprzetworzone/niezdrowe produkty, ale są wyjątki, dokładnie pięć, których za chol.erę nie umiem wytępić z kuchni: margaryna do pieczenia mięcha (poza tym stosuje olej i oliwę) Vegeta, maga, chleb tostowy, płatki corn flakes (dzieci kochaja latem do zimnego mleka). Nie kupuję konserw, słoikowych sosów i dań, gotowych produktów, mixów o których piszesz, nabiału z mlekiem w proszku (dramat!). 

Płatki kukurydziane zawierają glifosat. Chleb pszenny też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, jamuonmi napisał:

Płatki kukurydziane zawierają glifosat. Chleb pszenny też.

W dzisiejszych czasach nie wykluczysz wszystkiego co niezdrowe, bo producenci idą na jakość, a nie ilość. W uprawach stosowana jest chemia, w hodowlach antybiotyki. Żywność z certyfikatem bio to też przekręt wszechczasów. Teraz już nie ma zdrowego jedzenia, jest tylko mniej lub bardziej niezdrowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Electra napisał:

W dzisiejszych czasach nie wykluczysz wszystkiego co niezdrowe, bo producenci idą na jakość, a nie ilość. W uprawach stosowana jest chemia, w hodowlach antybiotyki. Żywność z certyfikatem bio to też przekręt wszechczasów. Teraz już nie ma zdrowego jedzenia, jest tylko mniej lub bardziej niezdrowe. 

Wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, jamuonmi napisał:

Wiem.

Dlatego postanowiłam nie dać się zwariować. Wiem, że robiąc na obiad np. szpinak ma on w gratisie dwutlenek siarki, a jego wartości odżywcze są wątpliwe, ale co zrobisz? 😪 Chociaż wychowałam się na owocach i warzywach z domowych upraw:) Może dlatego jestem taka dorodna? 😂😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Electra napisał:

Dlatego postanowiłam nie dać się zwariować. Wiem, że robiąc na obiad np. szpinak ma on w gratisie dwutlenek siarki, a jego wartości odżywcze są wątpliwe, ale co zrobisz? 😪 Chociaż wychowałam się na owocach i warzywach z domowych upraw:) Może dlatego jestem taka dorodna? 😂😜

Ja też. Ale jestem ostrożna. Córka wie jaką wybierać żywność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, jamuonmi napisał:

Ja też. Ale jestem ostrożna. Córka wie jaką wybierać żywność.

To nie tak do końca, często ukryty skład wychodzi w wyrywkowych, kontrolnych badaniach mikrobiologicznych świeżych warzyw i owoców lub  mrożonek. Troszkę bawi mnie jak ktoś demonizuje tłuszcze. Nasze babcie robiły masła, stosowały smalec a było zdrowiej, bo to nie tłuszcz, a chemia i wysokoprzetworzona żywność nas dobija. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Electra napisał:

To nie tak do końca, często ukryty skład wychodzi w wyrywkowych, kontrolnych badaniach mikrobiologicznych świeżych warzyw i owoców lub  mrożonek. Troszkę bawi mnie jak ktoś demonizuje tłuszcze. Nasze babcie robiły masła, stosowały smalec a było zdrowiej, bo to nie tłuszcz, a chemia i wysokoprzetworzona żywność nas dobija. 

Wszystko było zdrowsze kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, jamuonmi napisał:

Wszystko było zdrowsze kiedyś.

Masz rację, świat i relacje międzyludzkie też😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Electra napisał:

Masz rację, świat i relacje międzyludzkie też😃

Już nie walczę . Ale czasem mnie to smuci. Tam gdzie bywam są realni życzliwi ludzie, chociaż bardzo chorzy, musi mi to wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Electra napisał:

Masz rację, świat i relacje międzyludzkie też😃

Zgadza się kiedyś ludzie sobie bezinteresownie pomagali a dziś myślą jak tu kogoś oszukać coś zyskać itpd. 

Teraz łatwiej spotkać hieny, czarne dziury niż życzliwość czy pozytywną energie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×