Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Edit666

Zmiany biologiczne i psychiczne u mężczyzn, którzy stają się ojcami

Polecane posty

Gość Edit666

Kurcze, dotychczas myślałam, że tylko mózgi kobiet, które stają się matkami ulegają "demolce" za sprawą hormonów, a z facetami nic się nie dzieje. Dziś natknęłam się na badania, które mówią, że przyjście dziecka na świat zmienia również mężczyznę. Ojcowie małych dzieci mają sporo mniejszy poziom testosteronu i wyższy oksytocyny niż mężczyźni niedzieciaci, co niesie za sobą szereg konsekwencji w tym zmiany w mózgu.

Już rozumiem, dlaczego ojcowie małych dzieci są dla mnie totalnie aseksualni, wręcz przezroczyści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666

Oprócz spadku testosteronu, świeżo upieczonym ojcom rośnie poziom estrogenu. Słowem: nieco niewieścieją. 

Może to jest kolejną przyczyną, dla której młode matki unikają seksu ze swoimi facetami? Po prostu do różnych niesprzyjających seksowi warunków, dochodzi jeszcze obniżenie atrakcyjności seksualnej mężczyzny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może to jest tak ewolucyjnie ustawione? 

Zastanów się, 100% uwagi matki skierowanej na noworodka i później niemowlę zwiększa szansę dziecka na przeżycie. Dlatego nam spada libido, panowie mają rewolucję hormonalną jak widać, a do tego te małe cudeńka mają jakiś "rodzico-radar", bo potrafią przerwać nawet zwykłe czułości pomiędzy rodzicami, aby zwrócić na siebie uwagę 😛 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, mnie mój mąż kręci jeszcze bardziej jak go widzę z naszym dzieckiem. Ale faktycznie, obcy tatusiowie są w moich oczach jak ksiądz - ni to facet ni to nie 😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Yskra napisał:

Nie wiem, mnie mój mąż kręci jeszcze bardziej jak go widzę z naszym dzieckiem.

A wiesz, coś w tym jest 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Edit666 napisał:

Dziś natknęłam się na badania, które mówią, że przyjście dziecka na świat zmienia również mężczyznę.

Do tego nie trzeba żadnych badań. Każdy kto zna takich wie, że dostają pier...ca oboje.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mój mąż jeszcze nie został ojce a widzę w nim zmiany 😜 chodzi ze mną na usg co cykle 😉 interesuje się temperaturą bo kontroluje ją termometrem owulacyjnym, zagląda w zapisy w aplikacji do termometru hmmm co będzie jak będzie ciąża 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SaszaSell napisał:

mój mąż jeszcze nie został ojce a widzę w nim zmiany 😜 chodzi ze mną na usg co cykle 😉 interesuje się temperaturą bo kontroluje ją termometrem owulacyjnym, zagląda w zapisy w aplikacji do termometru hmmm co będzie jak będzie ciąża 😉

Urosną mu brzuch i cycki 😛 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×