Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Monika833

Imie Maurycy czy Marcin

Polecane posty

Witam kochani,

Niedługo pojawi się na świecie nasz synuś  a my do tej pory nie umiemy się zdecydować na imię.Toż to szok:) Podoba nam się imie Maurycy i Marcin.

Maurycy jak odbieracie to imie?

Drugie imię Marcin  jest pospolite i bardzo to imie lubię.Lubie też pospolite imiona i dobrze mi się kojarzy.Jak myślę o Marcinie to potem przychodzi mi do głowy Maurycy a jak myślę mu nadać Maurycy to przychodzi mi  znow Marcin do głowy i tak się to ciągnie.Dzisiaj Marcin a jutro Maurycy.Mężowi podoba się i jedno i drugie.

Może posłucham opini osób innych,jakiejś porady jesli ktoś mnie rozumie albo napiszcie krotko Marcin czy Maurycy 

Z góry dziękuję za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marcin. Kazdy Marcin jakiego zmam jest sympatyczny. Nie lubie wymyslnych i wydziwnionych na sile imion. Nie znosze tez miekkich imion dla mezczyzny,a Maurycy i Marcel takie chyba sa,mimo ze maja R.

Maurycy to byl kot,ale tego kota juz pewnie nie beda pamietsc nasze dzieci.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, .Gość napisał:

Marcin. Kazdy Marcin jakiego zmam jest sympatyczny. Nie lubie wymyslnych i wydziwnionych na sile imion. Nie znosze tez miekkich imion dla mezczyzny,a Maurycy i Marcel takie chyba sa,mimo ze maja R.

Maurycy to byl kot,ale tego kota juz pewnie nie beda pamietsc nasze dzieci.

 

Nie uważam żeby było to miękkie imie jak Marcel,tak Maurycy to był kot ale nie tylko był też taki patron rycerzy:) 

Nikt już się nie wypowie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się kojarzy z Ich Troje:

'Mauryyycyyy? Co ty tu robisz o siódmej rano! 

Czeeeeść... Piosenkę ci napisałem!'

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Iwna napisał:

A mi się kojarzy z Ich Troje:

'Mauryyycyyy? Co ty tu robisz o siódmej rano! 

Czeeeeść... Piosenkę ci napisałem!'

 

Hehe dobre no tak to jest na plus akurat dobrze się kojarzy 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, G ość napisał:

A jak pieszczotliwie w przypadku Maurycego? 

Moryś,Rycuś lub Mauryś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Monika833 napisał:

Moryś,Rycuś lub Mauryś 

No nie wiem. Jak będzie starszy to się dzieci niegrzeczne będą z niego śmiały tak uważam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, G ość napisał:

No nie wiem. Jak będzie starszy to się dzieci niegrzeczne będą z niego śmiały tak uważam.

Pytałaś o pieszczotliwą formę imienia to myślałam o nas jak ja bede mowić ale zdrobnienie od imienia to Moryc i tak dzieci beda do niego mowic lub Maurycy po prostu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Monika833 napisał:

Pytałaś o pieszczotliwą formę imienia to myślałam o nas jak ja bede mowić ale zdrobnienie od imienia to Moryc i tak dzieci beda do niego mowic lub Maurycy po prostu 

Moryc ładnie. Wiesz sama, że różnie bywa w społeczeństwie.

Mam siostrę, która nazwała swego syna Maksymilian i tak też do niego w rodzinie się zwracają. Nie chcą zdrobnień, absolutnie nie Maks. Poszedł do szkoły i wyobraź sobie, że każdy jak jeden mąż łącznie z personelem zwraca się skrótem ku rozczarowaniu rodziców. Przemyśl sprawę, bo imię wybierasz dziecku nie sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, G ość napisał:

Moryc ładnie. Wiesz sama, że różnie bywa w społeczeństwie.

Mam siostrę, która nazwała swego syna Maksymilian i tak też do niego w rodzinie się zwracają. Nie chcą zdrobnień, absolutnie nie Maks. Poszedł do szkoły i wyobraź sobie, że każdy jak jeden mąż łącznie z personelem zwraca się skrótem ku rozczarowaniu rodziców. Przemyśl sprawę, bo imię wybierasz dziecku nie sobie.

Dziękuję jutro jest nowy dzień a o Marcinie tylko jedna osoba się wypowiedziała hmm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Dobrosułka napisał:

Bardzo lubie takie imiona jak Maurycy, Makary czy Miron.  Marcin bardzo mi sie nie podoba, ale moze to dlatego, ze Marcinowie ktorych spotkalam byli nieciekawymi osobnikami.  

🙂 Makary i Miron też mi  się podobają i o nich wcześniej rozmyslalam ale no sama nie wybieram.Jakie masz z ciekawości jeszcze typy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Dobrosułka napisał:

Aha zapomnialam o Wincentym.  Podobny do Maurycego.

🙂Piękne imiona najbardziej podobają mi się Cezary, Aleksy,Seweryn,Ignacy,Cyprian no i Wincenty.Dziękuje za odpowiedź jak i wszystkim dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Monika833 napisał:

Nie uważam żeby było to miękkie imie jak Marcel,tak Maurycy to był kot ale nie tylko był też taki patron rycerzy:) 

Nikt już się nie wypowie? 

Teraz jest moda na dziwne imiona,im dziwniejsze tym lepsze. ale... 

Jezeli dziecko nie bedzie ladne i sympatyczne to takie imie zadziala na niekorzysc i stanie sie wada. Ktos zaraz powie ze "to rodzice przekazuja wzorce" i rodzice wysmiewaja imiona.. Otoz chyba zaden z doroslych nie wymyslilby "Nowaki-buraki",a tak krzyczano za moimi sasiadami. "Dorocisko glupie psisko". Mialam Waldemara w klasie,byl gruby i bardzo skryty,imie nie ulatwialo mu zycia,tym bardziej ze wowczas "Swiat wedlug kiepskich"byl na topie.

Pomijajac juz urode dziecka,ale patrzac na zlosliwosc ludzi,warto wziac pod 4wage gdzie wychowa sie maly Maurycy. Wies i male miasteczka to miejsca bardzo waskie swiatopogladowo i Maurys bedzie dziwadlem. W duzym miescie, lzej przelknac. 

Na koniec nazwisko. Jezeli jest jednosylabowe to zdecydowanie Maurycy,jezeli czterosylabowe to Marcin.

Moj wybor miedzy Marcinem i Maurycym jest oczywisty,bo asekuracyjny. Chociaz nalezaloby sprawdzic w statystykach,by nie uraczyc dziecka imieniem dziadkow. Tak jak ten nieszczesny Waldek z mojej klasy,cala podstawowke i gimnazjum mial przekichane przez imie. Wybralabym to imie ktore jest wyzej w rankingu. ( pod warunkiem ze to nie pierwsza 20)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dobrosułka napisał:

Bardzo prosze 🙂  A na kiedy masz date?  Macie jeszcze czas do wyboru czy to juz tuz tuz?

Za 2 tygodnie, dobra ten Marcin chyba już niedługo odpadnie wyczytalam niezbyt fajne  opinie wczoraj  na temat imienia nie chce by się źle kojarzyło ludziom wolę raczej  'dziwne' imie niż źle kojarzące  może przeprosze jeszcze  Dominika ja  skreslilam to imie bo wydawało mi się zbyt miękkie takie ale mężowi się  podobało ale znam paru Dominikow i to fajne chłopaki no i Antek ale sama już nie wiem fajne imie ale no mam jeszcze czas może to się całkowicie zmieni bo przecież muszę być pewna na 100%

Będę miała te typy w głowie i jak się urodzi to wtedy może się zmieni bo czytałam że czasem ludzie decydują się na imię a potem dziecko się urodzi i biora całkiem inne bo nie "czuja" go patrząc na nie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Monika833 napisał:

Za 2 tygodnie, dobra ten Marcin chyba już niedługo odpadnie wyczytalam niezbyt fajne  opinie wczoraj  na temat imienia nie chce by się źle kojarzyło ludziom wolę raczej  'dziwne' imie niż źle kojarzące  może przeprosze jeszcze  Dominika ja  skreslilam to imie bo wydawało mi się zbyt miękkie takie ale mężowi się  podobało ale znam paru Dominikow i to fajne chłopaki no i Antek ale sama już nie wiem fajne imie ale no mam jeszcze czas może to się całkowicie zmieni bo przecież muszę być pewna na 100%

Będę miała te typy w głowie i jak się urodzi to wtedy może się zmieni bo czytałam że czasem ludzie decydują się na imię a potem dziecko się urodzi i biora całkiem inne bo nie "czuja" go patrząc na nie.

 

Nie Antek odpada Moryc zostaje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Dobrosułka napisał:

Daj znac jak juz sie urodzi jak to statecznie wyszlo.

Ok pozdrawiam i dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×