Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
oneshot

Realia pracy w Polsce

Polecane posty

Witam,mam 20 lat i od 6 klasy podstawówki chodzę do pracy fizycznej,dorywczo truskawki,wiśnie.

Później w gimnazjum i szkole średniej do normalniejszych robót po szkole czy w weekendy,produkcja,budowa itp

Więc coś o pracy wiem

W większości zakładów szefowie robią z pracowników roboty,każą zapierdalać i traktują z góry.

Szczególnie młodocianych pracowników jak ja traktują jak tanią siłę roboczą np na produkcji specjalnie przyśpieszają tempo maszyn aby jak najwięcej wykorzystać młodego pracownika.

Również w pracy zdarzają się osobniki jakich nazywam "Mirasami pracy" to ludzie około 30-40 lat,którzy ...lają młodych co chwilę im dogadują,upokarzają lub podpierdalają do szefa.

Ogólnie taka typowa praca fizyczna jest ...owo płatna 10/12 zł na godzinę,robota po 10h dziennie,Szefowie przeważnie to dusigrosze.

Z mojego życia miałem takie sytuacje gdy pracowałem dorywczo na budowach czy coś że była umawiana stawka,a jak przyszło do wypłaty to jej nie było albo była część pod pretekstem że "słabo robiłeś to zapłacę ci mniej" gdzie zapierdalałem z jak wół gdy inni się opierdalali.

Po tych 10h w...iania się i stresu pozostaje tylko czasu na szybko coś ugotować,posprzątać dom,umyć się i na pasje gdy ktoś ma jakieś ambicja zostaje bardzo mało czasu.

Cóż takie życie,ciekawi mnie czy u was tak też jest z pracą w waszej miejscowości i zapraszam do dyskusji. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego już od wielu lat nie mieszkam w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.09.2020 o 23:50, Bimba napisał:

Dlatego już od wielu lat nie mieszkam w Polsce.

W jakim kraju mieszkasz?Jak tam wygląda praca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pracownicy fizyczni to głównie domena facetów i taka (w/g mnie) szorstka i chamska branża.

Dlatego ludzie idę na studia aby mieć pracę biurową i dostawać 20,30,50zl/h pracy siedząc na miekkim fotelu pijąc kawe i klepiąc w komputer.

Wiem, że są specjaliści których praca jest poszukiwana, dobrze płatna i ich się szanuje (przykład: metaloplastyk). Jeśli lubisz prace manualne - poszukaj jakiejś niszy gdzie brakuje ludzi i kompetencje są unikalne.

Praca np. magazyniera nie jest trudna i tutaj nie zarobisz dużo. Poszukałbym kogoś kto jest normalny i życzliwy z twojego otoczenia i zapytał "czego sie uczyć co da mi dobrą robotę i szacunek?" Ktoś kto Cie zna, doradzi Ci co pasuje do Ciebie, do rynku pracy. Poszukałbym takiego mentora. Kiedy miałem 21 lat - dostałem takiego i tobie też życze.

Powodzenia i nie poddaj się - w Polsce też da się zarobić na dom, fure, kobietę i 3kę dzieci 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, oneshot napisał:
Dnia 2.09.2020 o 22:50, Bimba napisał:

Dlatego już od wielu lat nie mieszkam w Polsce.

W jakim kraju mieszkasz?Jak tam wygląda praca ?

UK.

Prowadzę własną działalność.

Koszty prowadzenia działalności - ok 15 funtów miesięcznie (ubezpieczenie + składka emerytalna)

Kwota wolna od podatku 12 500 funtów. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×