Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Niebieska_Panda

Rejestracja dziecka w Polsce urodzonego za granicą

Polecane posty

Dobry wieczór. Mam pytanie dotyczące rejestracji dziecka w Polsce, które urodziło się za granicą. 

Czy przy rejestracji może być tylko jeden z rodziców (tylko matka)?

Wiem, że trzeba podać ostatni adres zamieszkania/zameldowania rodziców. Mój narzeczony pochodzi z Czechowic, a ja z Warszawy. Jadę sama pod koniec miesiąca właśnie do Warszawy i chce zarejestrować dziecko. Niestety mieszkanie w którym ostatnio byłam zameldowana, już nie jest nasze. Czy mogę podać np.: adres moje taty czyli dziadka dziecka? (Nie, nigdy u niego nie byłam zameldowana. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akt urodzenia musi być przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego. Dziecko musi mieć nadany pesel, co zrobią od ręki w USC. Myślę, że może być jeden z rodziców, u mnie była to moja mama (za pisemnym upoważnieniem).

Ostatni adres zameldowania/zamieszkania w Polsce nie jest adresem aktualnym, tylko ostatnim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat zalatwialam wszystko przez konsulat (nadanie numeru psel, tra,skrypcja i polski akt urodzenia). Formalosci zalatwialam ponad 11 lat temu, moze cos sie od tego czasu zmienilo, ale pozwole sobie na takie dwie uwagi 😉

Miejsce zamieszkania : tu trzeba uwazac zeby bylo zaznaczone ze jest to OSTATNIE miejsce zamieszkania a nie AKTUALNE. Znajomej cos namieszali i miala sporo problemow, czepiali sie jej ze dzieci do szkoly w Polsce nie poslala.

Jesli ci na tym zalezy to trzba zaznaczyc ze prosi sie o zachowanie ORYGINALNEJ pisowni imienia, w przeciwnym wypadku, jesli poslka forma imienia istnieje, imie bedzie "spolszczone"

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać adres zagraniczny, nie musisz tez jechac osobiście. Moje dziecko rejestrowała mama (babcia dziecka) ale mogą to zrobić również inni krewni (pierwsza linia pokrewieństwa) musiałam tylko wysłać akt ślubu i akt urodzenia dziecka, obydwa przetłumaczone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Roletka napisał:

Nam nie zrobili od ręki w USC. Odsyłali do Urzędu Miasta i radzili wyrobić dziecku dowód i przy okazji PESEL. 

Kiedy to było? Odkąd pracują na programie 'źródło' mogą to zrobić od ręki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Marlena D napisał:

Ja akurat zalatwialam wszystko przez konsulat (nadanie numeru psel, tra,skrypcja i polski akt urodzenia). Formalosci zalatwialam ponad 11 lat temu, moze cos sie od tego czasu zmienilo, ale pozwole sobie na takie dwie uwagi 😉

Miejsce zamieszkania : tu trzeba uwazac zeby bylo zaznaczone ze jest to OSTATNIE miejsce zamieszkania a nie AKTUALNE. Znajomej cos namieszali i miala sporo problemow, czepiali sie jej ze dzieci do szkoly w Polsce nie poslala.

Jesli ci na tym zalezy to trzba zaznaczyc ze prosi sie o zachowanie ORYGINALNEJ pisowni imienia, w przeciwnym wypadku, jesli poslka forma imienia istnieje, imie bedzie "spolszczone"

 

U mnie w konsulacie wymówili się pandemią i nie chcieli mi nawet umówić wizyty kiedy zadzwoniłam. Kazali żeby w pl krewni zarejestrowali (były granice zamknięte wiec ja nie mogłam )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×