Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Monikaw12

Główka niemowlaka

Polecane posty

Witam . Mój syn 3.5 miesiąca ma delikatnie spłaszczenie potylicy po stronie prawej.  Czy to jeszcze się wyrówna? Do którego miesiąca ksztaltuje się główka dziecka ? Jak mam go układać do snu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Gość_2 napisał:

Zapytaj pediatrę na najbliższym bilansie

Nie zapyta, woli co tydzień pytać kafeterianki o to samo. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odwroc dziecko w lozeczku o 180stopni, i przekladaj co jakis czzas. tak by glowkabyla tam gdzue poprzednio nozki. 

Koniecznie umow sie na wizyte u fizioterapeuty. bo to moze byc pierwsza oznaka opozionego rozwoju np przez zle napiecie miesniowe.Bezplatnie  fizioterapeuci dzialaja przy Pppp albo wwr. Jest wrzesnien powinniscie sie szybko dostac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadzwon do pediatry albo zapytaj na szczepieniu. Powinnas dostac skierowanie do neurologa na USG glowki, zeby sprawdzic czy w srodku wszystko ok i co z tym dalej robic.

Moj syn mial "subtelna asymetrie glowy" zdiagnozowana jakos w 3mcu przez neurologa wlasnie. Teraz ma 6mc i glowka sie naprostowala sama, ale ciesze sie ze mimo wszystko mlodego przebadalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mały miał napięcie mięśniowe w prawej stronie Ale teraz jest już ok . Chodzimy do fizjo i mówiła że niby się wyprostuje Ale jak długo mozr to potrwać? Dodam że ma delikatną nierówność 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, u niemowlaka kosci czaszki sa bardzo ruchome i dostosowuja się do pozycji w której najczęściej dziecko przebywa. Kladz dziecko na boku do spania, zmieniaj boki,podczas kąpieli masuj glowke okrężnymi ruchami,ale tak czy inaczej kości nabiorą odpowiedni kształt jak dziecko podniesie się, pozycji leżącej i zacznie siadać, raczkować o chodzic. 

Oczywiście jeśli masz wątpliwości to zasięgnij porady pediatry,ale prawie każde dziecko tak ma. Moj mlodszy glowke mial ładna ,ale zauwazyłam,że w miejscach gdzie mialam kciuk przy podtrzymywaniu jego główki mial lekki dołek....🙄 wyrownalo sie ! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do którego miesiąca formuje się główka dziecka ? Czy poduszki ortopedyczne coś pomagają ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może byś zapytała o takie rzeczy lekarza albo fizjoterapeutę? Po co do niego chodzisz skoro nawet prostego pytania nie zadasz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kobieto głowa się sama nie wyprostuje. Widzisz problem to układaj syna na drugą stronę. Jest to chłopiec, w przyszłości jeśli będzie miał krótkie włosy i krzywa głowę to będzie nie fajnie wyglądał. Teraz masz szansę to zmienić. Zanim dziecko zacznie się samo okrecac, siadać itd później samo nie będzie chciało. Będzie bunt i nic nie zdziałasz. Bardzo dużo dzieci ma asymetrie głowy i bardzo wielu tak zostaje. Niektórym się uda i problem się sam rozwiąże a inni muszą dużo pracy w to włożyć. Moje dzieci też miały tendencje do układania się na jedną stronę. Wiem co to znaczy i jak było. Moje dzieci mają ładne głowy. Znam też takie które mają te głowy bardzo krzywe. Płaskie z tyłu,  albo z jednego boku. Jesl i ciemiaczko zrosnie już nic nie zdzialasz.  A jak dziecki zacznie być mobilne też będzie ciężej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Układam go na tą prostą stronę Ale nie widzę rezultatów   po jakim czasie główka może się wyprostować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Monikaw12 napisał:

Układam go na tą prostą stronę Ale nie widzę rezultatów   po jakim czasie główka może się wyprostować?

Zacięłaś się? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile czasu. Moze kilka tygodni. To sa kości i ciezko jest je formować. Zależy od dziecka a przede wszystkim od stopnia skrzywienia. Zobacz czy ma równe oczy. Czasem splaszczenie czaszki wpływa na wygląd twarzy. Nie bój się nie panikuj. Jesteś dobra mama. Pilnuj tego ile dasz radę i tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie.  Czy to prawda że każdy ma troche plaska głowę z tylu ? Mój syn z tylu głowy ma delikatnie plaska . Nasza pediatra twierdzi że to fizjologiczne i ze to odziedziczył w genach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Monikaw12 napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie.  Czy to prawda że każdy ma troche plaska głowę z tylu ? Mój syn z tylu głowy ma delikatnie plaska . Nasza pediatra twierdzi że to fizjologiczne i ze to odziedziczył w genach 

Wyprostuje sie jak zacznie siedziec. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Lolka1975 napisał:

Wyprostuje sie jak zacznie siedziec. 

A może być tak że się nie wyprostuje  ? Troche się martwię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jestem na siebie zła bo pilnowalam tego żeby zawsze spał na bokach A i tak ma plaska delikatnie z tylu i z prawej strony potylicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas położna mówiła, że trzeba robić wszystko, by spał na innej stronie. Jeszcze się informuje, ale pracuj nad tym lub kup mu specjalną poduszkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam ale niestety nie lubi na niej spać.  Kładę go nieraz w dzień i na spacer do wózka Ale to chyba za krotki czas żeby coś się zmieniło.  Pediatra kazała mi kłaść  synka na boku który nie jest plaski . Boję się zeby mu się nie spłaszczyl drugi bok.  Czy to raczej nie możliwe  ? 

 A może ma plaska główkę bo źle wchłania mu się witamina d ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj czy Ty tak serio pytasz ? Oczywiście że trzeba kłaść na drugiej stronie tej co nie jest plaska.  A jak inaczej to robiłaś? W ten sposób jest szansa, że będzie ok. 

I tak niektórym może zostać plaska głowa a innym się sama robi. To głównie geny tu mają znaczenie. Przecież jest masa ludzi z nieidealnie okrągłymi głowami.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej jak będzie miał dwa boki równe a nie jeden płaski a drugi nie. Zresztą podejrzewam, że będzie płacz na tej okrągłej stronie i bunt. Zobacz jaka Ty masz głowę, mąż, wasi rodzice. Skoro pediatra nawet tam mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×