Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Niebieska_Panda

Ciemieniucha. Jak się tego pozbyć?

Polecane posty

Moja córka ma 13 miesięcy. Od jakiegoś czasu na właśnie takie ciemne plamki na czubku głowy. Sprawdziłam w necie i to może być ciemieniucha. Jak się tego pozbyć? Macie jakieś sprawdzone sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas pomogło smarowanie olejem kokosowym, potem wyczesanie ile się da, potem umycie tego jak podczas normalnej kąpieli i wyczesanie reszty z mokrych jeszcze włosów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Gość_2 napisał:

U nas pomogło smarowanie olejem kokosowym, potem wyczesanie ile się da, potem umycie tego jak podczas normalnej kąpieli i wyczesanie reszty z mokrych jeszcze włosów

Czy może to zejść za jednym razem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie zejdzie za pierwszym razem. Musisz smarować i wyczesywać dopóki nie zejdzie. Zależy też ile tego ma. Jak mało to może zejdzie po kilku razach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My radziliśmy sobie olejuszką z matki natury i linomagiem wieczorem nakładaliśmy na głowę, następnego dnia wyczesywanie co chwilę i wieczorem kąpiel i zmywanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprobuj zmienic plyn do kapieli . ciemieiucha to nadmierne wydzielanie sie loju ze skory glowy,co moze byc skutkiem alergii na jakas substancje w plynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Niebieska_Panda napisał:

Czy może to zejść za jednym razem?

U nas sporo było do wyczesania, do tego włosy długie i gęste, więc po 3 albo 4 kuracjach dopiero wszystko zeszło. Zależy od ilości zmian i owłosienia na główce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My stosowaliśmy taki specjalny żel z Emolium na ciemieniuche. Z tego co pamiętam był bardzo skuteczny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje dzieci były bardzo kudłate 😁 używałam mustela bebe w piance. Ciemieniucha schodziła, o ile pamietam, po pierwszym użyciu. Ten szampon nie tłuści włosów, jak oliwki i inne takie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas się sprawdził preparat na ciemieniuche Linomag. Właściwie zeszło za 1 razem prawie wszystko, potem jeszcze raz zrobiłam i mamy spokój, a moja córka ma skórę alergiczna i ta ciemieniuche bardzo problematyczna, wcześniej mieliśmy preparat z emolium i nic nie pomogło. Ja jej nasmarowalam główkę na noc a rano umyłam i wyczesałam dobrze włosy. Odchodziły całe płaty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×