Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
*Piotr*

Historia 2 wolny światowej

Polecane posty

Gość BennieAndTheJets1

Mam pół domu zapier;dolone książkami na ten temat, bo mój ojciec jest świrem. W domu ciągle TVP Historia wyje, a ja nadal nic nie wiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Interesuje się ogólnie historią więc II WŚ też leży w kręgu moich zainteresowań... chociaż bardziej kiedyś tym tematem się interesowałem mocno, teraz zainteresowania zeszły na inne tematy historyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przedstawia historię prawdziwe nigdzie nie opowiadane,. ma talent do opowiadania,  ktoś  lubi tematykę to polecam wyjątkowy kanał cenny,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś bardzo. Dziś już o wiele mniej. Szczególnie interesował mnie początek, czyli wrzesień 1939 i dlaczego aż tak daliśmy d***. Pamiętam jak jeszcze w liceum kupowałem i czytałem książki na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Hellies napisał:

Kiedyś bardzo. Dziś już o wiele mniej. Szczególnie interesował mnie początek, czyli wrzesień 1939 i dlaczego aż tak daliśmy d***. Pamiętam jak jeszcze w liceum kupowałem i czytałem książki na ten temat.

Nie mieliśmy szans w tym starciu. Zresztą nie tylko my.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lonelyman napisał:

Nie mieliśmy szans w tym starciu. Zresztą nie tylko my.

1 na 1 nie mieliśmy. Można było jednak nie być aż tak naiwnym i nie wierzyć w cudowną pomoc zachodnich "sojuszników". Lepiej rozmieścić wojska przed startem. Nie spowodować chaosu na granicy wschodniej nieprzemyślaną decyzją. No ale teraz łatwo mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy szanse by wygrać tajna broń ręczne karabiny przeciwczołgowe nie zostały w ogóle użyte bo projekt był tak tajny że później nikt nie wiedział jak to wykorzystac z drugiej strony bieda i braki we wszystkim. No i sama idea wojny błyskawicznej przeciw konnicy bez broń pp..ale najgorsi byli idioci w rzadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, AmidaButsu napisał:

Mieliśmy szanse by wygrać tajna broń ręczne karabiny przeciwczołgowe nie zostały w ogóle użyte bo projekt był tak tajny że później nikt nie wiedział jak to wykorzystac z drugiej strony bieda i braki we wszystkim. No i sama idea wojny błyskawicznej przeciw konnicy bez broń pp..ale najgorsi byli idioci w rzadzie.

Zgadzam się. Najgorsi byli ci do decydowali. Może nie rząd ale naczelne dowództwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy super bron karabin przeciwpancerny Ur 20mm przebijał pancerze każdego Niemieckiego czołgu i gdyby wyposażono w nie nasze wojsko. Byśmy wygrali😔🙂 ale zostały w magazynach prawie wcale nie użyte.

Takie możliwości z tą bronią mieliśmy niewykorzystane .👹🤷

Edytowano przez AmidaButsu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś się nie interesuję,  wiem co powinnam ale tematu nie rozszerzerzam bo mi się nie chce🤫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, AmidaButsu napisał:

Mieliśmy super bron karabin przeciwpancerny Ur 20mm przebijał pancerze każdego Niemieckiego czołgu i gdyby wyposażono w nie nasze wojsko. Byśmy wygrali😔🙂 ale zostały w magazynach prawie wcale nie użyte.

Takie możliwości z tą bronią mieliśmy niewykorzystane .👹🤷

Taka super nie była parę strzałów lufa się rozdupczała do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2020 o 14:36, *Piotr* napisał:

Ktoś się interesuje?

W historii II wojny nie ma niczego interesującego. Lepiej się pointeresować tą, która jest przed nami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×