Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Pebbie

Córka nie chce spać

Polecane posty

Kochane, mam dwa pytania, malutka ma za 3 dni równo miesiąc. Ostatnie tygodnie były bardzo rozregulowane, Oliwka kąpana była 2-3 razy w tygodniu ino różnych Porach. My sami chodziliśmy spać najwcześniej o północy, zazwyczaj była to 1 w nocy, malutka wtedy zazwyczaj budziła się raz na karmienie po 3 i potem spaliśmy zazwyczaj do 11-12 od jakiegoś czasu coś się zmieniło, Oliwka dosyć mało śpi, prawdopodobnie ma kolki lub problemy z brzuszkiem,stała się bardzo marudna, ciągle płacze, ciągle cycka chce, ma też problem z wedzidelkiem, przez co raczej złe łapie pierś, a dodatkowo ja mam fale pokarmu i nasze karmienie jest przerwane placzem, kaszlem i zakrztuszeniami.. nie powiem bardzo to męczy, ale do sedna, staramy się teraz max o 23 być w łóżku ,mała myjemy o 21.30 ale przed tym musi zjeść bo ryk niesamowity, czy ona zalapie w końcu rytm dnia ? Teraz od kilku dni płacze non stop praktycznie, nic jej nie pasuje, wstaje po 5-6, kaplica po prostu nie wiem co i jak robić żeby to się pomału unormowało. A drugie pytanie, czy będąc już miesiąc po porodzie,mogłabym coś ćwiczyć? Np lekkie rozciąganie lub coś w tym stylu?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj na necie o skokach rozwojowych bo z tego co pamiętam właśnie koło miesiąca jest pierwszy skok i wtedy dziecko może być dosyć pobudzone, rozdrażnione itp. Moja córka przy każdym skoku rozwojowym spala w ciągu dnia ze 2-3 razy maksymalnie po 15min. 

Jeśli będziecie się trzymać każdego dnia tego tych samych rytuałów to po pewnym czasie dziecko zalapie i nie powinno być już takich problemów. My też na początku kapalismy ją co 2-3 dni, ale potem zaczęliśmy codziennie żeby utrwalać w niej pewien schemat rytuałów wieczornych (kąpiel, karmienie i spać). 

 

Jeśli chodzi o Ciebie to ja bym się wstrzymała do zakończenia połogu z ćwiczeniami. No i zaczęłabym od wizyty u fizjoterapeuty urologicznego, który sprawdzi mięśnie, rozstęp i on zaleci odpowiednie ćwiczenia na samym początku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieciak ma dopiero miesiąc. Ma jeszcze długa drogę przed sobą ale jak będziecie trzymać rytm to zalapie na pewno. 

Poczytaj o skokach rozwojowych. Może to to. 

Taka mała rada. Nie powinno karmić się dziecka przed kąpielą. 

Co do ćwiczeń to małe rozciąganie jak najbardziej, jednak to zależy w jakim jesteś stanie. Ja bardzo szybko wróciłam do siebie bo już na drugi dzień sprzątałam dom i czułam się jakbym nigdy nie rodziła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy od usypiania jadła tylko raz do godziny 11-12? Regularne godziny kąpieli tworzą fajny rytm dla dzieci wiadomo że czasem różnie bywa, jeśli chodzi o usypianie moje dzieci były najspokojniejsze jak chodził i wcześniej spać, teraz obecnie 7 latek i latek chodzą spac między 20 a góra 21:30. Jak dla mnie trochę późna pora dla malucha. Kolki tez robią swoje u nas trwały do kilka tygodni.  Potem jednak mineły jak wprowadziłam regularne masaże brzucha oraz krople Delicol. Jeśli kolka utrzymuje się powyżej miesiąca to warto jest zorientować się czy przypadkiem nie jest to kolka fizjologiczna ale nietolerancja laktozy. Kolka fizjologiczna trwa zwykle krótko oraz jest spowodowana niewykształceniem się układu pokarmowego dziecka. Jednak nietolerancja laktozy potrafi trwać o wiele dłuzej i dobrze jest w tym przypadku wprowadzić krople, które mają w sobie enzym laktazę (w naszym przypadku były to kropelki Delicol). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2020 o 12:32, Pebbie napisał:

czy ona zalapie w końcu rytm dnia ? 

W końcu tak ale wymaganie rytmu dobowego u miesięcznego niemowlaka to przesada. Dziecko cały czas się adaptuje, układ nerwowy takiego malca bardzo intensywnie się rozwija. Jedyne co możecie zrobić to musicie być konsekwentni i kąpać o stałej godzinie, żeby dziecko to sobie zakodowało.

Nadmiar i falę pokarmu radzę trochę odciągać a dopiero przystawić do karmienia jak pierś jest trochę opróżniona żeby się dziecko nie krztusiło.

I najważniejsze. Cierpliwości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak napisane wyżej. Poczytajcie o skokach rozwojowych.

Plus jako mama kolkowicza oraz  małego marudy mogę doradzić od siebie :

ograniczcie kąpiele. Co 3-4 dni całkowicie wystarczy, ona nie poci się jak mops, a każda kąpiel przeprowadzacie na spokojnie, szybko ale z uczuciem. Bawcie się ta woda i mówcie szeptem ciągle się uśmiechając blisko buzi malucha. Dopiero po kąpieli niech spokojnie zje. 

polece również opcje piłki. U nas sprawdziła się do usypiania i pomagała w kółkach. Piłka do fitnessu. Siadasz z małą na niej i delikatnie podskakujesz. Na prawdę u nas zdziałała cuda! 

plus wprowadźcie rytmikę do codziennego dnia. 

no i jeżeli któreś z was zacznie się denerwować to mała to wyczuje. Oddaj wtedy mężowi dziecko i idź odpocznij 🙂 jezeli w dwójkę będziecie się męczyć to nic to nie da. 

masaz brzuszka olejkiem dla dzieci też nie zaszkodzi jeżeli sa kolki.

zastanow się też nad butelka. Na prawdę nie jest gorsza, a specjalne butelki i smoczki może pomogą małej. 

Edytowano przez Sylwia_lemur
Błąd w słowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×