Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
IngaXV18

Zaszłam w ciąże zapomniałam o pigułkach

Polecane posty

Hej. Od razu proszę o zrozumienie i brak głupich komentarzy. Od ponad roku przyjmuje tabletki anty vixpo. Zapomniałam wziąć czwartej tabletki, której nie przyjęłam wcale. Następnego dnia rano współżyłam, narzeczony skończył we mnie. Przez natłok obowiązków, pracę..zapomniałam przyjąć kolejnej tabletki. Czyli piątej, o tym dowiedziałam się dopiero na drugi dzień. Przyjęłam normalnie już szósta tabletkę z blistra, nie przyjmując tamtych poprzednich. Dziś mam wziąć 7 tabletkę...Ja wiem, że ryzyko jest duże...ale czy to naprawdę możliwe? Miala ktoras z Pan podobnie? Jak się to skończyło? Nie boje się ciąży, ale to jednak nie jest ten moment. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że żadna metoda antykoncepcji nie daje 100 % ochrony przed zapłodnieniem, zatem nawet regularne przyjmowanie tabletek o odpowiedniej porze, nie może nas uchronić na pewno przed zajściem w ciążę. Wiadomo, ryzyko jest minimalne, ale jednak jest. W sytuacjach jak ta, którą opisałaś, dobrze jest później przez parę dni, ok. 7 stosować dodatkową ochronę mechaniczną, czy to prezerwatywy, czy diafragma dopochwowa z żelem. Dodatkowo na obniżenie ochrony na pewno mają wpływ infekcje, antybiotyki, biegunka, wymioty itd. Generalnie może być tak, że przez stres coś się opóźni. U mnie stres spowodował, że nie dostałam tego samego dnia co zwykle krwawienia z odstawienia, a jak już dostałam później to jak nigdy wcześniej to krwawienie było obfite. Na pewno są przypadki, gdzie przez pominięcie kilku tabletek doszło do zapłodnienia. Ale nie masz co za wczasu się denerwować, bo niepotrzebnie się nakręcisz.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czasem jest ta, że zapomina się o przyjmowaniu pigułek, ale w tym miejscu trzeba się zastanowić czy to jest odpowiednia metoda dla ciebie. Może lepiej sprawdzać co jakiś czas dni płode na testerze owulacyjnym, ja mam taki co się sprawdza poziom lh w ślinie. nie trzeba tego robić codziennie, a wiem kiedy mam owulację, nawet przy jakichś wahaniach

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinnaś metodę antykoncepcji dostosować do swojego trybu życia. Ja korzystam z mini mikroskopu afrodyta i tam sprawdzam swoją płodność, dzięki niemu, może też powinnaś zastanowić się czy tabletki są odpowiednią formą antykoncepcji. Zapominając kilkukrotnie pigułki stwarzasz możliwość zapłodnienia w trakcie stosunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×