Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Nati311

Czy na porod maz dostanie l4?

Polecane posty

Witam mam pytanko do was moze ktos mial podobna sytuacje. Wiem ze po porodzie maz np moze wziasc l4 na opiekę nade mna jesli bede sie zle czula , jednak co z sytuacja gdy jestem na kilka dni przed porodem. 

Pytam gdyz mamy male dziecko a nie mamy go z kim zostawić gdy zacznę rodzic czy np w takiej sytuacji lekarz moze wypisac zwolnienie z pracy np na tydz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym kraju dalej panuje przekonanie, że dziecko to problem jednej strony i nie przypominam sobie aby którykolwiek z moich kolegów otrzymał pełnie 14 dni.

Sam kilkanaście lat wstecz musiałem iść do znajomego lekarza a ten wypisał zwolnienie na moje domniemane problemy z kręgosłupem.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, na sam porod ani pobyt w szpitalu nie dostanie zwolnienia. Dopiero od momentu jak wrocisz ze szpitala moze wziac opieke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas to jakos inaczej rozwiązali. Kiedy bylam w szpitalu kilka dni przed porodem, a mąż musiał opiekować się naszym 4 letnim synem, to zgłosił do  pracy i na podstawie mojego pozniejszego wypisu miał swiadczenie z zusu takie, jak np. przy zamkniętym przedszkolu.Nie brał zwolnienia.  Niech mąż zapyta w kadrach. 

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mojemu mezowi wypisano urlop ten 14 dniowy, tydzien przed narodzinami dziecka. Corka akurat miala wazne badaniaw szpitalu oddalonego o 60 km. a ja w 39 tyg. sidzialam jak na bombie. Tylko ze u nas data porody byla dosc mocno wyznaczona w czasie (przez cukrzyce ciazowa)

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×