Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Dziewczyny jak to jest z tym duphastonem? Dziś byłam u mojej Pani ginekolog i przepisała mi duphaston od 16 do 26 dnia cyklu 2x1 przez trzy miesiące. Staramy się z narzeczonym o dziecko jednak do tej pory nieskutecznie. Cykle mam tak od 33 do 36 dni. Jednak teraz miałam ponad 40 dni. Wyczytałam na stronach, że duphaston blokuję owulacje, ze najlepiej brać go po owulacji. Ja owulacje mam około 20 dnia cyklu. Teraz już nie wiem czy czekać az będzie owulacja i zacząć brać czy brać tak jak kazała lekarka. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja po Duphastonie w końcu po roku starań zaszłam w ciąże i to w pierwszym cyklu! 
Duphaston nie ma wpływu na owulację ale należy przyjąć go najlepiej po. W pierwszym cyklu brania bez monitorowaniacyklu wzięłam tabletkę 24 dnia cyklu (doktor mowila, ze najpóźniej), potem po okresie był piękny pęcherzyk (cykl monitorowany) i teraz jest ciaza. Zaczęłam brać 2 raz Duphaston po szczęśliwej owulacji, okres nie przyszedł, test pozytywny i biorę ponownie ten lek 2x1 w takiej samej dawcę żeby ciaza się rozwijała dobrze.

 

pochodz sobie na monitorowanie cyklu. 

sluchaj się swojego lakarza i powodzenia! 

Edytowano przez Mini Monia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mini Monia napisał:

Ja po Duphastonie w końcu po roku starań zaszłam w ciąże i to w pierwszym cyklu! 
Duphaston nie ma wpływu na owulację ale należy przyjąć go najlepiej po. W pierwszym cyklu brania bez monitorowaniacyklu wzięłam tabletkę 24 dnia cyklu (doktor mowila, ze najpóźniej), potem po okresie był piękny pęcherzyk (cykl monitorowany) i teraz jest ciaza. Zaczęłam brać 2 raz Duphaston po szczęśliwej owulacji, okres nie przyszedł, test pozytywny i biorę ponownie ten lek 2x1 w takiej samej dawcę żeby ciaza się rozwijała dobrze.

 

pochodz sobie na monitorowanie cyklu. 

sluchaj się swojego lakarza i powodzenia! 

Ja teraz wezmę tego 16 dnia cyklu. Raczej wiem kiedy mam owulacje. Więc po co zobaczę czy do tego 16 wystąpi, to wezmę później.  

Jak monitorowałaś cykl? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, E Lena napisał:

Ja teraz wezmę tego 16 dnia cyklu. Raczej wiem kiedy mam owulacje. Więc po co zobaczę czy do tego 16 wystąpi, to wezmę później.  

Jak monitorowałaś cykl? 

U gina, byłam 3 razy- pon, piątek i w poniedziałek już było po. Naprawdę warto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×